Komentář: Martin Hašek ml. zbořil mýtus o specifické české kabině

Zahraniční hráči, především pak ve Spartě, to mají o dost těžší než odchovanci. S příchodem italského trenéra na Letnou to jeho nové zahraniční akvizice pořádně schytávaly ze všech stran a fotbaloví odborníci s novináři se spíše klonili na stranu českých hráčů. Měli u odborné veřejnosti zastání. Mluvilo se o české specifické kabině.

Zdroj: sparta.cz

Nikdo by pak nečekal, že právě Martin Hašek mladší – sparťanský odchovanec, syn uznávaného fotbalisty a nyní trenéra, člověk narozený do fotbalové rodiny, jakékoli iluze o české specifické kabině zboří.

V tiskové zprávě Sparty se přitom mluví i o neplnění si svých povinností během přípravy a ne jenom jeho excesu, co se týče odletu na soustředění. Hašek mladší nespolupracoval ani s kondičními trenéry. Výsledky fyzických testů pak ukázaly pokles jeho fyzičky.

Co tedy může stát za jeho chováním? Některá média odkazují na zájem izraelského celku o jeho služby, a tak možná Martin Hašek mladší udělal řez, který ho měl ze smlouvy se Spartou vyvázat. Pokud podobné chování bylo z jeho hlavy nebo jeho agenta, to asi nezjistíme. Každopádně se tohle chování neslučuje s chováním profesionálního sportovce.

Na fanouškovských fórech českých klubů se řeší i zájem ze strany pražské Slavie. Osobně se mi ale nechce věřit, že Jindřich Trpišovský chtěl v týmu hráče, který předvedl podobné chování. Ať už by byla motivace jakákoli. Sešívané opouští Josef Hušbauer, Tomáš Souček. Náhrada Haškem by dávala smysl. Ale za tuhle cenu?

Není tajemstvím, že tento hráč je ve fotbalovém prostředí považovaný za kluka, který měl cestu předem umetenou a tomu by hrály do noty i komentáře například na Twitteru, že ho nevzala kabina. Přesně ta, kde kromě Čechů je dost zahraničních hráčů a kteří se narozdíl od Haška mladšího (alespoň doteď) chovají profesionálně.

Příkladem může být kamerunský reprezentant Georges Mandjeck. Jeho pohled na fungování sportovců (jejich zaměstnávání) v českém prostředí skončil až u Mezinárodní fotbalové federace FIFA. Na Letné ale dokázali tento problém vyřešit a hráč nyní nastupuje za áčko do zápasů.

Stanciův odchod sice taky nebyl úplně nejlépe provedený, ale do Slavie zamířil alespoň s jednou mezizastávkou, a tak jeho působení u úhlavního rivala Letenských tolik nezabolel, jako kdyby odešel přímo. Každopádně si tento hráč nechtěl “vyplakat” přestup chováním, o kterém poslední dva dny můžeme číst.

Ať už jsou důvody Martina Haška mladšího jakékoli. Není důvod v tomto směru nevěřit vedení Sparty a jejímu vyjádření ohledně vzniklé situace. Kdyby pravda byla někde uprostřed, možná by se už dávno ozval do médií Martin Hašek starší, aby situaci uklidnil, případně vysvětlil i pohled z druhé strany. Doposud se tak ale nestalo. Stejně tak mlčí jeho syn.

Čtyřiadvacetiletý záložník ukázal, že český odchovanec v nejúspěšnějším českém fotbalovém klubu nemusí být záruka zodpovědnosti vůči týmu a o oddanosti ke klubovým fanouškům. Ukázal, že základ české specifické kabiny může být jedovatější, než nečeská nespecifická kabina složená ze zahraničních hráčů.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  • Spíš to vypadá, že od léta půjde mladší do Slávie a tohle se ukáže jako další Nezmarův a Tvrdíkův majstrštyk. Bude to podobné jako se Stanciem, na půl roku někam do pořádného klubu a pak slavný návrat do Slávie a rudá hvězda v srdci. 👌

 1. Stanciův přestup že nezabolel? Nechtěl si vyplakat přestup? WTF – je tomu přesně naopak. Je to prakticky déja vu! Snad jen s výjimkou toho, že Hašek během podzimu neproklamoval jak moc je ve Spartě spokojený a čeho všeho chce v jejím dresu dosáhnout. Jinak si v ničem nezadají. Stanciu se taky zhlídl v extra nabídce – toho času z Egypta. Když ji Sparta odmítla, začal trucovat a dělat naschvály. Pak už museli kývnout na nabídku ze SAE. Takže ta paralela je víc než zřejmá.

  • Stanciu aspoň odešel za dobrou cenu. Hašek si zřejmě chce vytrucovat, aby ho Sparta pustila pod cenou (podle Transfermarktu by za něho mělo být tak 40 mega, což se asi zájemcům dát nechce). Vzpomeňme si ale např. na Miňo Stocha, který si vyjednal ve Slavii, aby ho pustili výrazně pod cenou, a pak se v novém angažmá v Soluni nechytl.

 2. U Mandjecka šlo právě o to, že ho vloni nevzali na soustředění, ačkoli byl zdravý. Kvůli tomu se jeho agent rozčiloval a na Spartu žaloval u rozhodčího orgánu FIFA, že Mandjeck před případnými zájemci o jeho služby vypadá jako průšvihář, ačkoli nic neporušil.

 3. Hele ja bych toho Haška nesoudil nebo minimálně bych s tím ještě počkal. Všichni víme, jak prohnilé prostředí ve Spartě je. Zároveň se vyjádřila pouze Sparta. Nikdo kromě zúčastněných neví, co za tím vším je.

  • konečně rozumnej názor, nikdo neví co a proč, jen doměnky buď srdcařů sparťanů nebo nepřejících nebo těch co hltají internet a to co po něm běží….. Hašek se nevyjádřil… Jak může někdo kvuli tomuhle urážet starýho Haška, ten byl vždycky příkladem….

 4. Mám pocit,že Hašek tímto gestem začal velmi směle rozkrývat karty ve shnilém království Dánském.Nemyslím si ,že je to nevychovaný parchant za kterého by se slavný otec a ještě slavnější strýček museli stydět.Mám pocit zvláště po reakci Sparťanského menežmentu,že se fotbalový národ brzy doví něco ze Sparťanského zákulisí.Něco co se doposud nikdo neodvážil rozkrýt.Hašek se nemusí obávat likvidace po ekonomické stránce myslím,že strýček i otec nejsou se svými rodinami závislí na výplatě mladého Sparťana.Vzdor mladého Hašana tomu co jsem napsal napovídá.Holt musíme si počkat ovšem rád bych se mílil.

  • Ono jde o to, že měl nad sebou kámoše jeho táty, se kterým Jílek ve Spartě trénoval, Horňák a Rosický s ním kopali. To znamená na jednu stranu nadstandardní vztahy s nadřízenými, které mu asi parťáci záviděli a někdy mu to možná i dávali najevo, na druhé straně stres z toho, že když něco provede, hned budou žalovat tátovi. Takže se není až tak co divit, že chce takové prostředí opustit.

 5. Peníze jsou vždy u většiny lidí na 1 místě. Jsou pouze vzácné případy kdy převažují jiné hodnoty.

  • Jasně to víš že jo, penize penize… Koukám, vylezl další, který soudí ostatní podle sebe… Všichni nemusí být na peníze tolik jako ty a ani nemusí být tolik závistiví…

 6. Těžko říct, co se motá v hlavě mladého kluka. Ale z hrušky dolů. Porušení smlouvy, distanc, už nikdy nesmí obléci posvátný dres. Za své chování musí pykat. A podotýkám, citelně.

  • Těžko říct, co se motá v hlavě sparťanského vedení. Ale z hrušky dolů. Špatná komunikace, neustálé problémy s hráči, kteří chtějí pryč, stížnosti hráčů na klub. Už nikdo nebude chtít oblékat tento komický dres. Za své chování musí Sparta pykat. A podotýkám čitelně.

 7. Nechte ho být. Vždy si někoho vyberete a na toho útočíte. Jste pitomci, kteří mají v hlavě vymeteno a nedokážete pochopit, že Hašek jen ukázal starou pravdu, že ve Spartě jsou mnohé věci špatně a že kdo může, ten utíká.
  Většina současných fotbalistů Sparty by tam v dobách Chovance, Siegla, Novotného, Straky atd. vůbec nebyla – viz Zahustel, všechny ty zahraniční hvězdy atd.
  Současná Sparta připomíná tu slavnou větu “Poslední zhasíná”.

 8. Článek o ničem, až čas ukáže, co za tím stálo a taky jestli to za to stálo. Co ví autor o “kabině”? Ztráta času, škoda, že jsem to četl…

 9. Otec za svého hráčského působení ve Spartě donášel na spoluhráče Hřebíkovi. tak co chtít od jeho syna?

 10. Nevím , ale ať je to tak, či tak, tohle musí Sparta řešit rázně. Nějaký peníze ji sice stál, ale pěkně z hrušky dolů. Mladýmu se podaří jeden nebo dva zápasy a myslí si, že je mistr světa. Přeřadit do B týmu a za rok o něj nebude mít zájem ani ta Slavie. Toto si profesionální hráč dovolit nemůže. Jestli se mu nelíbilo za kolik hraje, si měl ošetřit ve smlouvě, předtím než do Sparty přestoupil. Jestli je za tím vším Slavie, tak to není, jak tady někdo psal majstrštyk, ale pěknej podraz a to se neodpouští. Takový přestup by jen rozpoutal ještě větší nenávist mezi Spartou a Slavii. Nechce se mi věřit, že by na něco takového Trpišovský kývl, to by v očích fotbalového národa klesl hodně hluboko.

 11. Nemám o současném vedení Sparty vůbec žádné iluze. Ale to, co předvedl mladej Hašek, prostě profesionální sportovec udělat nesmí. Nechápu, že by ho vůbec mohlo napadnout, že si snížením vlastní kondice a nedodržováním kontraktu vynutí přestup za leším. Takovýho hráče by mohl vzít leda blázen. Prachy za jeho přestup Spartu nevytrhnou, přeřadil bych ho do “béčka” a nechal bych ho hrát tak 5 minut za zápas. Za půl roku, za rok po něm pes neštěkne…

 12. Hašek ?hráč- menšího vzrůstu,má na českou ligu.Ale,když hraje pod tlakem,tak často fauluje,proto i hraje s kap.páskou.Jinak,by mu hrozila častá vyloučení.co se týče klubu-přeřadit ho do , B , týmu.Každý je nahraditelný.

 13. Chápu názory ve kterých se píše, že je ve sparťanském vedení něco špatně, ale nic to nemění na tom, že má frajer platnou smlouvu, ve fotbale dokázal oproti jiným hovno a i tak se chová jako spratek. Pokud si chce ve svých letech po půl roce ve Spartě vydupat přestup do Izraele, tak mi to nepřijde jako věc o který moc přemýšlel. A to může dostat prachů sebevíc. Pokud má problém v kabině, tak je to sice smutný, ale na hřišti se celej zápas tlemil jak idiot, tak nevím co mu teď vadí. Nespokojenejch frajerů běhá po hřištích nebo sedí na lavici hodně a tohle neudělají. A když už, tak hráč, který si to díky své kariéře může dovolit. Kdyby měl čistý svědomí, tak už se dávno vyjádřil…

 14. Spíš bych to viděl na odchod do Slávie. Už ho chtěla loni, ale Sparta měla na něj právo ve smlouvě.

 15. Pane jo, to je ale komentář jako řemen. Nevděčný darebák Hašek! Jak si to vůbec může dovolit vůči svému klubu, zvlášť když je to Sparta!? A jak je možný, že ho ještě fotr neseřezal? Vždyť to je sparťan ještě kovanější? Kýho výra!
  To je najednou bezohlednosti vůči klubu a podobných hovadin. Když před lety Sparta Praha projevila zájem o hráče FK Jablonec Huška (bylo to na podzim 2006), Jablonec ho neuvolnil. Luboš Hušek se tenkrát najednou prostě “vypařil”, nebyl doma, nedostavil se k utkání s Libercem, nechodil na tréninky. Za necelý týden, ejhle simsala bim, trénoval na Letné jakoby se nechumelilo. Nejprve na hostování, potom na smlouvu. A nikdo se nikde nerozepisoval o tom, jak je jeho chování neetické a kdoví co ještě. Po letech se tenhle trouba (kterého se Sparta potom ještě ráda zbavila) vyjádřil tak, že stačilo aby Sparta zamávala smlouvou a svazkem bankovek a hráč přestal plnit povinnosti vůči svému zaměstnavateli jen proto, aby si Letnou “vydupal” bez svolení klubu. Že se zachoval jako blbeček, nikdo neřešil a ani Sparta sama tehdy neuznala za vhodné postavit se proti takovému jednání… Proč dnes brečí, když už minulosti takovej neřád sama vyvolávala a podporovala?!

 16. Letenští chytrolíni měli plno keců, když bylo něco podobného ve Slavii (Deli, Ngadeu), teď to mají doma…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, aneb místo, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...