Juniorské Euro ovládli opět Němci. Ve finále porazili prokleté Portugalce
Německo ovládlo mistrovství Evropy do 21 let, ve finále porazilo sympatické Portugalce nejtěsnějším možným rozdílem, 1:0. Jedinou branku vstřelil útočník Manchesteru City Lukas Nmecha.

Německo ovládlo mistrovství Evropy do 21 let, ve finále porazilo sympatické Portugalce nejtěsnějším možným rozdílem, 1:0. Jedinou branku vstřelil útočník Manchesteru City Lukas Nmecha.

Němci byli na finále v rámci „malého Eura“ zvyklí, dostali se do něj i na dvou posledních turnajích (2017 a 2019), přičemž čtyři roky zpět brali zlato.
Portugalci se naposledy do finále dostali šest let zpět, ale odešli pouze se stříbrem.
V letošním finále byli z úvodu aktivnější Portugalci, ve finální fázi se jim však nedařilo. To na druhé straně málem skóre otevřel hrdina německého semifinále Florian Wirtz, orazítkoval totiž břevno.
Němci do poločasu ještě několikrát provětrali portugalského gólmana, avšak bez gólového efektu.
Po výměně stran už se papírový favorit dočkal. Ridle Baku našel Lukase Nmechu, ten si pohrál s brankářem a míč uklidil do odkryté brány.
Poté bylo k vidění ještě pár šancí na obou stranách, gól ale nepadl a trofej pro vítěze tak zvedali nad hlavy opět Němci.
Proč opět? Tento turnaj ovládli již potřetí, krom již zmíněného roku 2017 ještě před dvanácti lety (2009).
Pro Portugalce to byl zase třetí neúspěch, finále nezvládli roku 2009 ani 1994. Další šanci budou mít opět za dva roky, nejprve ale musí projít kvalifikací.
Zdroj: UEFA
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Hokej
Přestupové spekulace podle BKT: Stránský je už jistota, Nestrašil do Vítkovic. Chystají se i další změny












