Spojte se s námi


Fotbal

Je Turecko černým koněm Eura? K dispozici má velmi kvalitní kádr

Již v pátek započne svátek pro všechny fotbalové fanoušky a nadšence. Na Euru 2020 se představí ty nejlepší evropské reprezentace. Mezi největší favority patří, jak je již tradicí, Anglie, Německo, Francie a Portugalsko, které je obhájcem titulu z roku 2016.

Publikováno

dne

Již v pátek započne svátek pro všechny fotbalové fanoušky a nadšence. Na Euru 2020 se představí ty nejlepší evropské reprezentace. Mezi největší favority patří, jak je již tradicí, Anglie, Německo, Francie a Portugalsko, které je obhájcem titulu z roku 2016. O nikom z nich to ale tentokrát nebude, jelikož se nyní podíváme na Turecko a jeho potencionální šanci na úspěch.

Zdroj: Pixabay

Turecko je už několik let poněkud přehlíženým týmem z důvodu herní nevyrovnanosti. Vezmeme to ale popořadě. Turecko skončilo v kvalifikaci na 2. místě, což mu zaručilo přímý postup na Euro.

Ve skupině bylo společně s Francií, se kterou ovšem ani jednou neprohrálo a dokonce je i dokázalo porazit. Za zmínku rovněž stojí i to, že v celé kvalifikaci (10 zápasů) dostali Turci pouze tři góly.

V nominaci Turecka na Euro nechybí ani trojice ostřílených hráčů z Lille, počínaje Zeki Celikem, který zažil v Lille svou životní sezonu. I díky němu dokázalo Lille vyhrát titul a tím přerušilo dominanci PSG.

Turecká reprezentace se může také spolehnout na svého útočníka, kterým je Burak Yilmaz. Ten i ve svých 35 letech dokazuje, že patří mezi top útočníky. Tuto trojici uzavírá Yusuf Yazici, který má za sebou taktéž skvělou sezonu v Lille.

Zajímavou skutečností je, že Turci vezou na Euro ze všech týmů tu nejmladší sestavu.

Trenér Gunes může počítat i s talentovaným obráncem Caglarem Soyuncuem, který je znám pro svou robustní postavu, ze které jde mnohdy i strach, a jako předešlí hráči se může též pyšnit obdivuhodnou sezonou.

V obraně ho doplní Merih Demiral, který se sice pomalu, avšak jistě dere do základní sestavy Juventusu.

Turecko má ve skupině na Euro Itálii, se kterou začne zahajovací zápas, následuje Wales a Švýcarsko. Svěřenci trenéra Gunese disponují zejména dobrou obranou, kterou podporuje dobře hrající Burak Yilmaz a několik dalších skvělých fotbalistů.

Dá se říci, že Turci jsou černým koněm letošního Eura. Pokud herně nevyhoří jako v Lize národů, ze které sestoupili do ligy C, tak by mohli klidně nakouknout i do čtvrtfinále. První zápas hrají už 11.6.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.