Je Rodrigo De Paul připraven na první velkou šanci?

Rodrigo De Paul je jedním z hráčů v Serii A, který by byl určitě dost dobrý pro větší klub než je Udinese, ale z nějakého důvodu se v minulosti nedovršil přestup i přes zájem několika klubů. Mohl skončit v AC Milan nebo také ve Fiorentině, loni v létě byl ve spojení s Interem, ale naneštěstí pro Argentince se nikdy nic neuskutečnilo. Nyní možná přišel čas na Leeds United.

Zdroj: udinese.it

Navzdory tomu, že hrál každý rok v klubu, který se stěží vyhýbá sestupu, dokázal v Udinese dát dohromady 24 branek. Obnovení smlouvy z loňského léta vypadalo spíš jako pokus o zvýšení jeho hodnoty, než jako pokus o jeho dlouhodobé udržení v Dacia aréně.

Ať už za tím bylo cokoli, pokus rodiny Pozzo stál za to, protože De Paul byl jako jeden z nejlepších tvůrců šancí v Serii A v sezóně 2019/20.

Pro Udinese to byla typická sezóna, protože Igor Tudor dostal vyhazov v listopadu a otěže převzal Luca Gotti. Gotti udělal dost, aby se Udinese udrželo a De Paul byl opět jejich nejlepším hráčem v sezóně.

Zvláštní na šestadvacetiletém Argentinci není jen to, že je jedním z nejkreativnějších hráčů, ale také skutečnost, že prokázal konzistentní schopnost hrát na různých pozicích.

Pod Tudorem hrál De Paul na začátku dokonce jako druhý útočník v rozestavení 3-5-2. Zbytek sezóny ho vedl k tomu, že se stal hlavním tvůrcem ve středu hřiště, kde byli dva hráči, kteří mají různé styly – Seko Fofana a Rolando Mandragora.

Fofana, který se nyní připojil k Lens ve Francii, dostal více svobody vést míč do útoku a Mandragora se nacházel hlouběji v poli.

V minulé sezóně se podílel na 14 gólech ve všech soutěžích, ale tato čísla neříkají všechno o tom, jak dobrý je tvůrce šancí. De Paul byl v loňské sezóně pátý nejlepší v přípravě střel v Serii A.

Pokud to nestačí, je všeobecně známo, že je jedním z nejlepších tvůrců i ze standardních situací, protože ze standardních situací vytvořil čtyři branky a v tomto ohledu byl pouze za Sandrem Tonalim, Erickem Pulgarem a Simone Verdim.

Když Mandragora proti Juventusu chyběl, De Paul hrál na místě defenzivního záložníka a nastavil tempo pro působivé vítězství 2:1 nad Bianconeri.

Je dokonalý hráč, těží ze své všestrannosti, může zastat různé pozice na hřišti tak, jako to dělá často u národního týmu. I pod trenéry Udinese Juliem Velasquezem a Davidem Nicolou hrál De Paul několikrát na levém křídle, i jako druhý útočník a stále byl stejně efektivní.

Není překvapením spojení s týmy jako Inter nebo Leeds United. Je to hráč, který udržoval Udinese nad vodou. Nebýt jeho, lze říci, že Le Zebrette už by možná bylo v Serii B – vzhledem k jejich neustálému zvyku měnit manažery.

De Paul ví jak převzít iniciativu, když to tým opravdu potřebuje. Má dovednosti potřebné k provádění více úkolů na hřišti a nikdy nezklame svůj tým. To by mohl být přesně ten druh talentu, který by Bielsa ve svém hráči miloval.

Zdroj: Transfermarkt

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nejlepší hráči Midtjyllandu, na které si musí dát Slavia velký pozor

Již v úterý večer se sešívaní utkají s dánským mistrem o vstupenku do Ligy mistrů. První zápas se odehraje v Edenu, odveta je na programu ve středu 30. září. Že slávisty nečeká nic lehkého je dobře známo. Na co a zejména na koho by si však sešívaní měli dávat pozor?

Pikantní přestup ve Španělsku! Suárez putuje do Madridu, hrát bude nově pod Simeonem

Luis Suárez strávil ve slunné Barceloně 6 let, teď však spojení hrotového útočníka s Blaugranas končí. Bude se stěhovat do hlavního města Španělska, kde bude nastupovat za Atlético Madrid.

Bez jízdenky cestovat v českém fotbale nelze, jeden klub to ale přeci jenom dokázal

Kresba, kterak si představitelé i nejsilnějších českých klubů musí od příslušné osoby kupovat jízdenku, aby jejich týmy nebyly poškozovány – naopak protežovány – a mohly naplňovat sportovní cíle, vyvolala velký ohlas. A rovněž pobouření jak to v českém fotbale chodí.