Je Rodrigo De Paul připraven na první velkou šanci?

Rodrigo De Paul je jedním z hráčů v Serii A, který by byl určitě dost dobrý pro větší klub než je Udinese, ale z nějakého důvodu se v minulosti nedovršil přestup i přes zájem několika klubů. Mohl skončit v AC Milan nebo také ve Fiorentině, loni v létě byl ve spojení s Interem, ale naneštěstí pro Argentince se nikdy nic neuskutečnilo. Nyní možná přišel čas na Leeds United.

Zdroj: udinese.it

Navzdory tomu, že hrál každý rok v klubu, který se stěží vyhýbá sestupu, dokázal v Udinese dát dohromady 24 branek. Obnovení smlouvy z loňského léta vypadalo spíš jako pokus o zvýšení jeho hodnoty, než jako pokus o jeho dlouhodobé udržení v Dacia aréně.

Ať už za tím bylo cokoli, pokus rodiny Pozzo stál za to, protože De Paul byl jako jeden z nejlepších tvůrců šancí v Serii A v sezóně 2019/20.

Pro Udinese to byla typická sezóna, protože Igor Tudor dostal vyhazov v listopadu a otěže převzal Luca Gotti. Gotti udělal dost, aby se Udinese udrželo a De Paul byl opět jejich nejlepším hráčem v sezóně.

Zvláštní na šestadvacetiletém Argentinci není jen to, že je jedním z nejkreativnějších hráčů, ale také skutečnost, že prokázal konzistentní schopnost hrát na různých pozicích.

Pod Tudorem hrál De Paul na začátku dokonce jako druhý útočník v rozestavení 3-5-2. Zbytek sezóny ho vedl k tomu, že se stal hlavním tvůrcem ve středu hřiště, kde byli dva hráči, kteří mají různé styly – Seko Fofana a Rolando Mandragora.

Fofana, který se nyní připojil k Lens ve Francii, dostal více svobody vést míč do útoku a Mandragora se nacházel hlouběji v poli.

V minulé sezóně se podílel na 14 gólech ve všech soutěžích, ale tato čísla neříkají všechno o tom, jak dobrý je tvůrce šancí. De Paul byl v loňské sezóně pátý nejlepší v přípravě střel v Serii A.

Pokud to nestačí, je všeobecně známo, že je jedním z nejlepších tvůrců i ze standardních situací, protože ze standardních situací vytvořil čtyři branky a v tomto ohledu byl pouze za Sandrem Tonalim, Erickem Pulgarem a Simone Verdim.

Když Mandragora proti Juventusu chyběl, De Paul hrál na místě defenzivního záložníka a nastavil tempo pro působivé vítězství 2:1 nad Bianconeri.

Je dokonalý hráč, těží ze své všestrannosti, může zastat různé pozice na hřišti tak, jako to dělá často u národního týmu. I pod trenéry Udinese Juliem Velasquezem a Davidem Nicolou hrál De Paul několikrát na levém křídle, i jako druhý útočník a stále byl stejně efektivní.

Není překvapením spojení s týmy jako Inter nebo Leeds United. Je to hráč, který udržoval Udinese nad vodou. Nebýt jeho, lze říci, že Le Zebrette už by možná bylo v Serii B – vzhledem k jejich neustálému zvyku měnit manažery.

De Paul ví jak převzít iniciativu, když to tým opravdu potřebuje. Má dovednosti potřebné k provádění více úkolů na hřišti a nikdy nezklame svůj tým. To by mohl být přesně ten druh talentu, který by Bielsa ve svém hráči miloval.

Zdroj: Transfermarkt

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Chceme pomoct koeficientu a prezentovat se jako dobrý tým, tvrdí Hoftych

Ve čtvrtek se Liberec představí na půdě belgického Gentu. Doma dokázal překvapivě vyhrát, nyní to bude mít ale těžší. Cíl má však kouč Pavel Hoftych jasný.

Zbrojovka Brno a Lužánky: Ze slavné éry pouhá vzpomínka

Zbrojovka Brno a Lužánky. Spojení, které je dnes už pouhou nostalgií, dříve bylo slavným spojením. Koneckonců tamní atmosféra je dodnes pověstná a v tehdejší době byl i jihomoravský klub poněkud jinde než nyní.

Kdo by nahradil Zidana v případě jeho odstoupení? Pochettino, Raúl či starý známý

Real Madrid řeší velký problém. Celek Zinedina Zidana se od nové sezóny nepotkal s dobrou formou, téměř na každý povedený zápas připadají dva zpackané.