Upřímná slova teplického Jana Kroba: Za 70 tisíc by pan Straka taky netrénoval!

S teplickým hráčem Janem Krobem to je v posledních týdnech jak na houpačce. Vedení severočeského klubu ho nekompromisně odstavilo od Áčka a přípravu bude začínat až 1. července s Béčkem. Nyní se naskytla možnost kopat opět prvoligový fotbal, ale nabídku Karviné odmítl kvůli nízkému platu! 

Jan Krob, zdroj: FK Teplice

Šéfové Teplic přeřadili dvaatřicetiletého fotbalistu do béčka i přes to, že má se skláři ještě dva roky platnou smlouvu. Laso a možnost běhat v sestavě prvoligového týmu ale odmítl, podle kouče Karviné Františka Straky se mu nechtělo tak daleko od domova. 

Hráče Strakovo vyjádření překvapilo a poté se rozpovídal v rozhovoru pro deník Sport. Podle všeho Karviná nabídla nízkou základní gáži. „Panu Strakovi i panu Vlkovi jsem říkal, že do Karviné půjdu rád. Ale že to musí brát i z mé strany. Mám rodinu, nějakou smlouvu v Teplicích. A když mi to vycházelo plus minus stejně, nebo lehce míň, tak jsem nemohl nabídku přijmout. Musel jsem si říct o částku, aby se mi to vyplatilo a neměl míň peněz než v Teplicích,” uvedl Krob hlavní příčinu, proč se nedomluvil s Karvinou.

V rozhovoru kromě důvodu ztroskotaných jednání uvedl i příklad s koučem ostravského celku. „No, nějaké prémie jsme se domluvili, ale řešil se základní plat a lišilo se to docela dost. Nebudu říkat kolik. Ale pan Straka tam taky určitě nešel dělat trenéra za pár korun, když má za sebou takovou kariéru. Taky si určitě neřekl, že tam půjde trénovat za sedmdesát tisíc.” 

Nakonec to tedy vypadá, že fotbalový univerzál vydrží na severu Čech, a to i přesto, že nebude hrát za áčko a pokud by přemýšlel o dalším angažmá, musel by se nový zaměstnavatel plácnout přes kapsu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. To je snad jen fór. Jestliže hráč který výkonnostně nemá na první ligu řekne, že za 70 tisíc je to málo, zítra by byl bez klubu a bez angažmá. Něco jako porušení profesionální smlouvy by se jistě našlo. Druhá věc je, že by měli do smlouvy dávat dodatek, že při nenaplnění předpokládaných kvalit bude smlouva bez náhrady rozvázána. Třeba by se začali kluci trosku snažit

  • A myslíte, že by si tam mohl dát hráč na oplátku, že pokud mu nebude vyhovat herní systém klubu nebo třeba jen atmosféra uvnitř klubu, tak může kdykoliv smlouvu okmažitě ukončit. A jít následně zadarmo ke konkurenci? Pokud ne, tak je Váš příspěvek totální blbina …

 2. Ale on na tu ligu asi má. Pokud se nepletu odstavili ho za trest. Ten dodatek smlouvy by byl dost zvláštní. Fotbal nejde dost dobře normovat jako práce někde u pásu. Když někoho podepíšou, vědí co ten hráč umí. To že občas dojde k poklesu formy je celkem normální. Může to být souběhem více vlivů (zranění, psychika, rodinné problémy) a hráč nemá moc možností, jak se tomu vyhnout. Výše platu mne celkem překvapila. 70 tisíc mi přijde dost málo. Sportovní kariéra je krátká, ty peníze na žádné vyskakování a zabezpečení rozhodně nejsou. Ti kluci kromě fotbalu nic neumí, skončí a jsou v háji.

  • Tak tedy 70.000 Kč jako základní plat je víc než dost, nejsou v tom prémie a osobní hodnocení! To že kromě fotbalu nic neumí, tak ho nediskvalifikuje z pracovního života a je to jeho blbost. Kopat kanály nevyžaduje žádné vzdělání. Jestliže mohou být lidi co si vydělávají od skončení školy 15.000, tak pan fotbalista si z těch peněz za 10 let kariéry může dokázat ušetřit na dalších 20-30 let, tedy v podstatě je do důchodu zabezpečen. A to nemluvíme o tom, že dostává stravu a oblečení a do práce ho vozí na útraty zaměstnavatele, takže spoření mu musí jít podstatně lépe než té lopatě ve výkopu.

   • Fotbalista začíná kariéru kolem 6ti let, běhá na trénincích zatímco kopáček ještě spinká… tak co by nechtěl.

   • Sice je to jen základní plat, ale musí se ještě zdanit. Srovnávat sportovce s kopáčema mi přijde hodně nefér. Fotbalisti začínají s fotbalem kolem 6 let a aby se někam dostali musí se sakra hodně snažit a něco to také stojí. Konkurence ve fotbale je u nás asi největší ze všech sportů. FAČR má cca 330.000 členů (samozřejmě, ne vše jsou aktivní fotbalisté), ale je to velké číslo, o kterém si můžou ostatní sporty u nás nechat jen zdát. Z toho čísla se dokáže fotbalem uživit jen naprostá hrstka lidí. To, že je někdo lempl, co nic neumí, na všechno kašlal a tak musí jít hned po základce makat, je podle mne dost velký rozdíl. Ze 70.000 bych se živit jako hráč asi radši ani nechtěl. Za těch pár let kariéry se z toho moc našetřit nedá. Smysl by mi to dávalo tak za dvojnásobek 🙂 Podotýkám, že nejsem fotbalista.

    • Když se tak poctivě připravuje na své budoucí zaměstnání od 6 let, tak proč nemyslí na to, že se bude muset živit do důchodu a vybral si obor, ve kterém mu vyschnou příjmy a zjistí, že nic neumí? Fotbal je velmi pokřiven nesmyslnými platy a 70.000 základu je na dnešní dobu více než slušný plat. A je jedno, jestli je to v hrubém nebo čistém. Já vím, že gely a kérky něco stojí, ale místo toho by měl ty prachy věnovat do vzdělání, aby si nemusel stěžovat, že nic než zakopávání o drny neumí.

 3. Martasss,jak vy můžete posuzovat výkonnost J.Kroba? Viděl jste někdy hrát Teplice s Krobem a bez něho? Nejlépe zahrávající standartní situace,nejvíce gólových přihrávek,spolehlivý v bránění i v podpoře hry v útoku (pokud se na něco čemu se dá útok říkat,
  zmohou)!Po odchodu Krále jsou ve středu hřiště nemožní! Krob má ligový standard,kdyby ne,F.Straka by o něho okem ani nezavadil.Líbí se mi že se v mužstvu našli hráči kteří se nebojí svého spoluhráče podpořit a říct pravdu.Divím se p.Hejkalovi že si nechá rozvrátit mančaft po jedný blbý prohře.Myslím že by se on sám měl zamyslet jestli má na první ligu.O peníze zase tak moc nejde-každý má svoji cenu a jen ubožáci o tom nic neví!

 4. Krobe, držím ti palce, jsi jeden z mála na place, na jehož hru a fotbalovou kvalitu se dá dívat. Přestupová politika klubu je už léta podivná, nejspíš chybí prachy v kase. Teplicko má fotbalově vyspělé diváky, spousta jich hrála, či hraje aktivně a tak je nejlépe vidět na návštěvnosti, jaký fotbal Teplice hrají. Diváci pak přijíždí z celého kraje. A tak nostalgicky vzpomínám, jak před několika málo lety váleli na hřišti tři ‘ černí fotbalisté’, a od jejich prodeje už šel v Teplicích fotbal sestupnou tendencí k dnešnímu stavu. Trenéra je mi líto, musí držet tzv. hubu a krok! Přesto držím Teplicím palce a snad nebudou hrát o sestup, letos měli hodně namále… Milan z Ústí

 5. Nazvat trenéra Karviné trenérem Ostravy?? Ale no tak..
  Ještě jste zapomněli zmínit, že v jiném článku pro změnu Krob přirovnával Karvinou k zahraničnímu angažmá, když je to blízko do Polska.
  To bude asi tím, že Teplice jsou pro změnu blízko do Německa, tak nechtěl by ještě platbu v Eurech?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Když může mít Míra Slepička trenérskou A-licenci, tak to snad zvládnu taky, rozesmál Řepka novináře na křtu své knihy

Tomáš Řepka si na úterní podvečer pozval do tiskového sálu pražského NH hotelu vybrané hosty z řad novinářů. K jaké příležitosti? Oficiálně...

Zápas prvního s posledním, Slavia se utká s nepříjemnou Příbramí. Bude to o nás, má jasno Kúdela

Slavia i Příbram se vrátily po obnovení sezony ve slušné formě. Oba týmy se prezentují sympatickým stylem hry, pomohla jim pauza, Příbrami...

Domácí prostředí nevýhodou a více hracího času. Jak se změnila Bundesliga a kdo z toho těží?

Bundesliga je proslulá fantastickou atmosférou. Z nejlepších pěti evropských lig rozhodně tou nejlepší. Proto se dalo tak trochu čekat, že zápasy bez...