Spojte se s námi

Fortuna liga

Upřímná slova teplického Jana Kroba: Za 70 tisíc by pan Straka taky netrénoval!

Zveřejněno

dne

S teplickým hráčem Janem Krobem to je v posledních týdnech jak na houpačce. Vedení severočeského klubu ho nekompromisně odstavilo od Áčka a přípravu bude začínat až 1. července s Béčkem. Nyní se naskytla možnost kopat opět prvoligový fotbal, ale nabídku Karviné odmítl kvůli nízkému platu! 

Jan Krob, zdroj: FK Teplice

Šéfové Teplic přeřadili dvaatřicetiletého fotbalistu do béčka i přes to, že má se skláři ještě dva roky platnou smlouvu. Laso a možnost běhat v sestavě prvoligového týmu ale odmítl, podle kouče Karviné Františka Straky se mu nechtělo tak daleko od domova. 

Hráče Strakovo vyjádření překvapilo a poté se rozpovídal v rozhovoru pro deník Sport. Podle všeho Karviná nabídla nízkou základní gáži. „Panu Strakovi i panu Vlkovi jsem říkal, že do Karviné půjdu rád. Ale že to musí brát i z mé strany. Mám rodinu, nějakou smlouvu v Teplicích. A když mi to vycházelo plus minus stejně, nebo lehce míň, tak jsem nemohl nabídku přijmout. Musel jsem si říct o částku, aby se mi to vyplatilo a neměl míň peněz než v Teplicích,” uvedl Krob hlavní příčinu, proč se nedomluvil s Karvinou.

V rozhovoru kromě důvodu ztroskotaných jednání uvedl i příklad s koučem ostravského celku. „No, nějaké prémie jsme se domluvili, ale řešil se základní plat a lišilo se to docela dost. Nebudu říkat kolik. Ale pan Straka tam taky určitě nešel dělat trenéra za pár korun, když má za sebou takovou kariéru. Taky si určitě neřekl, že tam půjde trénovat za sedmdesát tisíc.” 

Nakonec to tedy vypadá, že fotbalový univerzál vydrží na severu Čech, a to i přesto, že nebude hrát za áčko a pokud by přemýšlel o dalším angažmá, musel by se nový zaměstnavatel plácnout přes kapsu.

Reklama
11 komentářů

11 Comments

 1. Martass

  18.6.2019 na 20:41

  To je snad jen fór. Jestliže hráč který výkonnostně nemá na první ligu řekne, že za 70 tisíc je to málo, zítra by byl bez klubu a bez angažmá. Něco jako porušení profesionální smlouvy by se jistě našlo. Druhá věc je, že by měli do smlouvy dávat dodatek, že při nenaplnění předpokládaných kvalit bude smlouva bez náhrady rozvázána. Třeba by se začali kluci trosku snažit

  • Fanda

   19.6.2019 na 11:31

   A myslíte, že by si tam mohl dát hráč na oplátku, že pokud mu nebude vyhovat herní systém klubu nebo třeba jen atmosféra uvnitř klubu, tak může kdykoliv smlouvu okmažitě ukončit. A jít následně zadarmo ke konkurenci? Pokud ne, tak je Váš příspěvek totální blbina …

 2. Martin

  19.6.2019 na 8:06

  Ale on na tu ligu asi má. Pokud se nepletu odstavili ho za trest. Ten dodatek smlouvy by byl dost zvláštní. Fotbal nejde dost dobře normovat jako práce někde u pásu. Když někoho podepíšou, vědí co ten hráč umí. To že občas dojde k poklesu formy je celkem normální. Může to být souběhem více vlivů (zranění, psychika, rodinné problémy) a hráč nemá moc možností, jak se tomu vyhnout. Výše platu mne celkem překvapila. 70 tisíc mi přijde dost málo. Sportovní kariéra je krátká, ty peníze na žádné vyskakování a zabezpečení rozhodně nejsou. Ti kluci kromě fotbalu nic neumí, skončí a jsou v háji.

  • Pepa

   19.6.2019 na 11:27

   Tak tedy 70.000 Kč jako základní plat je víc než dost, nejsou v tom prémie a osobní hodnocení! To že kromě fotbalu nic neumí, tak ho nediskvalifikuje z pracovního života a je to jeho blbost. Kopat kanály nevyžaduje žádné vzdělání. Jestliže mohou být lidi co si vydělávají od skončení školy 15.000, tak pan fotbalista si z těch peněz za 10 let kariéry může dokázat ušetřit na dalších 20-30 let, tedy v podstatě je do důchodu zabezpečen. A to nemluvíme o tom, že dostává stravu a oblečení a do práce ho vozí na útraty zaměstnavatele, takže spoření mu musí jít podstatně lépe než té lopatě ve výkopu.

   • eM

    19.6.2019 na 12:31

    Fotbalista začíná kariéru kolem 6ti let, běhá na trénincích zatímco kopáček ještě spinká… tak co by nechtěl.

   • Martin

    19.6.2019 na 13:20

    Sice je to jen základní plat, ale musí se ještě zdanit. Srovnávat sportovce s kopáčema mi přijde hodně nefér. Fotbalisti začínají s fotbalem kolem 6 let a aby se někam dostali musí se sakra hodně snažit a něco to také stojí. Konkurence ve fotbale je u nás asi největší ze všech sportů. FAČR má cca 330.000 členů (samozřejmě, ne vše jsou aktivní fotbalisté), ale je to velké číslo, o kterém si můžou ostatní sporty u nás nechat jen zdát. Z toho čísla se dokáže fotbalem uživit jen naprostá hrstka lidí. To, že je někdo lempl, co nic neumí, na všechno kašlal a tak musí jít hned po základce makat, je podle mne dost velký rozdíl. Ze 70.000 bych se živit jako hráč asi radši ani nechtěl. Za těch pár let kariéry se z toho moc našetřit nedá. Smysl by mi to dávalo tak za dvojnásobek 🙂 Podotýkám, že nejsem fotbalista.

    • Pepa

     19.6.2019 na 15:20

     Když se tak poctivě připravuje na své budoucí zaměstnání od 6 let, tak proč nemyslí na to, že se bude muset živit do důchodu a vybral si obor, ve kterém mu vyschnou příjmy a zjistí, že nic neumí? Fotbal je velmi pokřiven nesmyslnými platy a 70.000 základu je na dnešní dobu více než slušný plat. A je jedno, jestli je to v hrubém nebo čistém. Já vím, že gely a kérky něco stojí, ale místo toho by měl ty prachy věnovat do vzdělání, aby si nemusel stěžovat, že nic než zakopávání o drny neumí.

 3. hraběkrzan

  19.6.2019 na 8:40

  Martasss,jak vy můžete posuzovat výkonnost J.Kroba? Viděl jste někdy hrát Teplice s Krobem a bez něho? Nejlépe zahrávající standartní situace,nejvíce gólových přihrávek,spolehlivý v bránění i v podpoře hry v útoku (pokud se na něco čemu se dá útok říkat,
  zmohou)!Po odchodu Krále jsou ve středu hřiště nemožní! Krob má ligový standard,kdyby ne,F.Straka by o něho okem ani nezavadil.Líbí se mi že se v mužstvu našli hráči kteří se nebojí svého spoluhráče podpořit a říct pravdu.Divím se p.Hejkalovi že si nechá rozvrátit mančaft po jedný blbý prohře.Myslím že by se on sám měl zamyslet jestli má na první ligu.O peníze zase tak moc nejde-každý má svoji cenu a jen ubožáci o tom nic neví!

 4. Josef

  19.6.2019 na 10:01

  Když někdo dělá s lopatou za 14 tis/měs a musí z toho vyžít a většinou má záda v čudu.

 5. Milan

  19.6.2019 na 10:10

  Krobe, držím ti palce, jsi jeden z mála na place, na jehož hru a fotbalovou kvalitu se dá dívat. Přestupová politika klubu je už léta podivná, nejspíš chybí prachy v kase. Teplicko má fotbalově vyspělé diváky, spousta jich hrála, či hraje aktivně a tak je nejlépe vidět na návštěvnosti, jaký fotbal Teplice hrají. Diváci pak přijíždí z celého kraje. A tak nostalgicky vzpomínám, jak před několika málo lety váleli na hřišti tři ‘ černí fotbalisté’, a od jejich prodeje už šel v Teplicích fotbal sestupnou tendencí k dnešnímu stavu. Trenéra je mi líto, musí držet tzv. hubu a krok! Přesto držím Teplicím palce a snad nebudou hrát o sestup, letos měli hodně namále… Milan z Ústí

 6. Martin

  19.6.2019 na 21:31

  Nazvat trenéra Karviné trenérem Ostravy?? Ale no tak..
  Ještě jste zapomněli zmínit, že v jiném článku pro změnu Krob přirovnával Karvinou k zahraničnímu angažmá, když je to blízko do Polska.
  To bude asi tím, že Teplice jsou pro změnu blízko do Německa, tak nechtěl by ještě platbu v Eurech?

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

“Obě strany cítily, že nastal vhodný moment na změnu,” prozrazují Zíkovi v rozhovoru o přestupu Hrošovského

Zveřejněno

dne

Patrik Hrošovský již nastoupil ke třem zápasům v Genku, kde měl možnost si poslechnout i znělku ligy mistrů, protože beligcký tým si díky úspěšné sezóně a zisku mistrovského titulu zajistil účast v nejslavnější fotbalové klubové soutěži zvané Champions league. Avšak nechybělo mnoho a slovenský středopolař mohl stále běhat po českých trávnících. Pojďme se podívat na otevřený rozhovor s Zíkovými, kteří přestup a další Patrikův pomyslný krok zajišťovali.

zdroj: sport.aktuality.sk

Od kdy jste plánovali přestup Patrika? Popřípadě, jaký byl jeho pohled na přestup?

Upřímně jsme se dlouho bavili o dalším krůčku v jeho kariéře, ale když v průběhu jara oslavil Patrik 27. narozeniny a v Česku dosáhl takřka všeho, tak jsme si řekli, že už je ten pravý moment pro další krůček. Proto jsme toto letní přestupové okno chtěli, aby ten pomyslný další krok v jeho kariéře přišel, protože jsme cítili, že je to ten správný moment.

Dle zákulisních informací se prvotní jednání ohledně přestupu Patrika nevyvíjela moc pozitivně. Plzeň z pochopitelných důvodu nechtěla přijít o svého klíčového muže zálohy.

Samozřejmě z naší i Patrikovy strany jsme cítili, že nastal vhodný moment na přestup, vnímali jsme v tu chvíli určitou jedinečnost okamžiku, že tohle může pro Patrika být ten pravý moment na kvalitní přestup do jednoho z kvalitních evropských týmů a to stále v dobrém fotbalovém věku.

Můžete nám prozradit jaké evropské kluby se na Patrika dotazovali?

Již v zimním přestupovém období se velmi zajímal anglický West Ham, kde byl Patrik jednou ze tří alternativ, ale nakonec si přivedli ze španělského Villarealu mladého reprezentanta Pabla Fornalse.

                                                              zdroj: standart.co.uk

Byl ještě nějaký klub konkrétní, který usiloval o služby slovenského středopolaře?

Kontakt jsme udržovali s více kluby, nicméně konkrétní nabídku podal právě Genk, který zrovna shodou okolností prožil velice dobrý ročník, protože vyhrál belgickou ligu a kvalifikoval se přímo do Ligy mistrů, tudíž pro nás v tu chvíli získal na velké atraktivitě, jak pro nás, tak pro Patrika, kterému se tento belgický velkoklub zamlouval.

Bavili jste se s klubem o Patrikově pozici? Zda by přicházel do klubu jako jedna z možných variant pro základní jedenáctku nebo jako hráč, s kterým se počítá ihned do základní sestavy?

Genk jednal naprosto na rovinu a hned nám vysvětlili, jak by chtěli Patrika zakomponovat do svého herního systému. Jejich myšlenkou bylo, že by Patrik jako zkušený 27letý hráč měl být posilou do základu, která od začátku bude sbírat plnou minutáž. Takže jsme podle jednání usoudili, že tahle varianta je zajímavá.

Líbil se tento přístup i Patrikovi?

Nejdůležitější bylo právě to, že to nejvíce oslovilo Patrika, protože cítil naprostou důvěru a vnímal, že by jeho pozice v novém klubu mohla být klíčová a pevná.

Napomohlo tomuto přestupu i předchozí působení spoluhráče Jakuba Brabce, který mohl sdělit informace o klubu a celkově o městě?

Patrik si samozřejmě od Kuby Brabce vzal zpětnou vazbu, který mu řekl o klubu dobré reference, takže Patrik projevil zájem přestoupit do belgického klubu.

Jak tohle vnímala Plzeň?

Samozřejmě jsme začali jednat, ale pro Plzeň to pochopitelně nebylo komfortní pustit svého klíčového hráče a představy klubů byly od začátku dosti odlišné, takže chvíli trvalo přesvědčit Plzeň, abychom se vůbec o přestupu začali bavit.

Jak na to reagoval Genk?

Na druhé straně nám naopak trvalo zase přesvědčit vedení Genku, aby bylo trpělivé, že je potřebné najít schůdnou cestu pro obě strany i přestože Genk argumentoval tím, že se s přestupovou částkou dostal třeba i výše, než původně zamýšlel.

Jak probíhala další jednání? Vnímám, že situace nebyla vůbec jednoduchá.

Nakonec jsme se po nějaké době na úrovni klubu přiblížili a nějakým způsobem začali probíhat jednání, která postupně spěla ke zdárnému řešení, ale došlo tam k jednomu bodu zlomu, kdy Plzeň chtěla Patrika využít co nejdéle v předkolech evropských pohárů, ale naopak Genk podmiňoval přestup tím, že ho chtějí mít u sebe již začátkem přípravy, tedy koncem června. To byl nejtěžší moment jednání, kdy to i vypadalo, že z celého přestupu sejde.

To je celkem neslučitelná situace. Jak to probíhalo dále?

Na úplném začátku upřímně říkám, že dohoda byla velmi daleko, ale opět se postupně dohoda na základě několika jednání začala přibližovat, až jsme se dostali do pozice, kdy kluby byly domluvené na podmínkách a Patrik byl domluvený na smlouvě, ale byla tam opět ta zmíněná podmínka, že Patrik přestoupí, až v momentu, kdy Plzeň dohraje v evropských pohárech. Což Genk původně odmítl.

                                                                  zdroj: GLOBAL SPORTS

Ale vy jste se nevzdali, předpokládám.

Ano přesně tak, snažili jsme se vyhovět klientovi a začali komunikovat právě s belgickým klubem o jejich situaci, že pokud s Patrikem počítají a podepisují smlouvu na několik let, takže jim stojí za to ho oželet na pár úvodních zápasů sezony, a hlavně co bylo velmi důležité, že Genk měl zaručenou Ligu mistrů díky prvnímu místu v lize, takže nepotřeboval pomoc od Patrika v předkolech. To byl náš hlavní argument, že Patrik bude v klubu připravený právě na základní skupinu Ligy mistrů, kde svými kvalitami a zkušenostmi jistě pomůže.

Jaká byla reakce Genku?

Po období dlouhého přemýšlení belgický klub kývl.

Takže belgický Genk udělal velký kompromis?

Vnímáme, že oba kluby ve finále udělaly velké kompromisy, za což jsme jim osobně moc poděkovali, protože se obě strany k tomu postavily konstruktivně a Patrikovi umožnily se posunout. Za to patří velký dík panu Šádkovi i vedení Genku. 

Máte nějaké bližší informace, jak je Patrik spokojený v novém působišti?

Samozřejmě s Patrikem jsme v kontaktu a klub a celkové působení si vychvaluje a je zatím velmi spokojený.  Za což jsme rádi, že ještě navíc k tomu nastupuje v základní sestavě, což je velkým faktorem k tomu, aby byl spokojený. Angažmá tedy začalo dobře a my Patrikovi držíme palce, aby bylo co nejúspěšnější.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Spartě roste další talentovaný Adam! Ve druhém seniorském zápase vstřelil svůj první gól

Zveřejněno

dne

Po Adamu Hložkovi se fotbalistům Sparty rodí další velký talent. A shodou okolností je to také Adam. Teprve šestnáctiletý útočník Adam Karabec podruhé v kariéře nastoupil za rezervu letenského týmu a hned si připsal svůj premiérový gól.

Zdroj: sparta.cz

Ačkoliv věkem je to stále dorostenec, už dostává šanci mezi seniory. Karabec během léta zářil na juniorských turnajích All Stars Cup a CEE Cup a sezonu začal v kategorii U19. Jenže v minulém kole už figuroval v základní sestavě rezervy Sparty a proti Btýmu Příbrami odehrál 80 minut.

Netrvalo dlouho a vysoký blonďák zapsal i svůj první gól. Hlavní trenér Václav Kotal ho zařadil do základní jedenáctky i do sobotního duelu proti Motorletu a Karabec se hned po šesti minutách zapsal mezi střelce. To vyrovnával na 1:1, protože o tři minuty dříve vstřelil úvodní branku v zápase domácí Jakub Vojta.

Ve druhém dějství pak Sparta přidala další dva góly. Nejprve penaltu proměnil Lukáš Juliš a deset minut před koncem se trefil Kristián Flak. Motorlet sice v samotném závěru snížil zásluhou Radosty na 2:3, ale více už nestihl.

Pražané tak po páté výhře v sezoně poskočili do čela skupiny A ČFL. Motorlet se propadl na osmé místo.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Slavia je v derby favoritem a ne, že není a Nicolae Stanciu chce hrát – zvládne to?

Zveřejněno

dne

Od

V nejslavnějším českém fotbalovém derby Sparta vs. Slavia se traduje už mnoho let, že favorit toto derby nevyhrává. Ovšem za poslední roky, kdy vyhrává toto derby Slavia s naprostou pravidelností to vypadá, že toto fotbalové pravidlo přestává platit. V neděli se sice hraje na stadionu Sparty na Letné, ale to nic nemění na tom, že jasný favorit je právě Slavia.

Zdroj: slavia.cz

Trenér Jindřich Trpišovský svou Slavii za favorita derby nepovažuje, což je velmi alibistické gesto, které nemá Slavia zapotřebí. Po vynikajícím výkonu, který červenobílí předvedli v úterý v Miláně s Interem, jsou jasným favoritem derby pražských „S“. Nic na tomto faktu nemění ani to, že pět hráčů klubu mělo virózu po příletu z Milána, protože Slavia má tak početný a kvalitní kádr, ze kterého může trenér Trpišovký v současné době poskládat výbornou sestavu.

Sparta sice hraje doma, ale na vítězství v tomto derby čeká nejdelší dobu v historii, takže favoritem rozhodně není. To čekání Sparty na vítězství je dlouhé tři roky a osm měsíců, což znamená 8 zápasů. Trenér Slavie dále říkal, že zápas rozhodnou Stanciu a Kanga, ale podle mého názoru utkání rozhodne hlavně kvalitnější týmový výkon jednoho nebo druhého mužstva.

Jistě budou rozhodovat výkony individualit, ale ty jsou především závislé na výkonu celého týmu. Nicolae Stanciu, jak to vypadá je profesionál, chce hrát, za což mu je potřeba jenom zatleskat. Na druhou stranu, jestli si myslí, že hrál už podobných zápasů hodně, tak se velmi mýlí.

Takový zápas určitě ještě nehrál, protože jestli něco prohlásím ve Spartě, že z tohoto klubu neodejdu, pokud nezískám nějaký titul a vrátím se do českého fotbalu v dresu úhlavního fotbalového nepřítele Slavie, tak je to podle fanoušků Sparty jasná zrada jejich týmu a zrada, ta se neodpouští.

Bude to pro něho určitě zvláštní zápas a uvidíme, jak ho zvládne. Ještě pikantnější bude to, že jeho protihráčem bude Guélor Kanga, který sice umí hrát fotbal, ale i dobře provokovat protihráče. Dříve spoluhráči, kteří si vyhověli na hřišti, teď úhlavní nepřátelé.

Rozhodujícím faktorem bude určitě disciplína. Kdo udrží víc svoje nervy na uzdě, tak bude mít k vítězství určitě blíže. Každopádně český fotbal čeká největší zápas podzimu. Jestli to bude oslava fotbalu nebo fotbalová aréna nezvladatelných jedinců o tom rozhodne i výkon hlavního rozhodčího Zelinky.

Mám ale obavu, že emoce budou velké a že se dočkáme zápasu, na který se bude určitě ještě dlouho vzpomínat. Teď je ale otázkou, zda v kladném, nebo záporném smyslu.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené