Spojte se s námi


Ostatní

Jaké je pořadí týmů 1. Futsal ligy tři kola před koncem základní části?

Chrudim a Plzeň ve středu dohrávaly svá utkání 17. kola nejvyšší futsalové soutěže. Oba favorité soutěže vyhrály a upevnily si postavení na prvních dvou místech ligového pořadí. Před play off již nezbývá odehrát moc utkání. Jak momentálně vypadá tabulka?

Publikováno

dne

Chrudim a Plzeň ve středu dohrávaly svá utkání 17. kola nejvyšší futsalové soutěže. Oba favorité soutěže vyhrály a upevnily si postavení na prvních dvou místech ligového pořadí. Před play off již nezbývá odehrát moc utkání. Jak momentálně vypadá tabulka?

Chrudimští futsalisté absolvovali svoji dohrávku v Brně, kde vyzvali Helas. Východočeši v poločase vedli 4:0, až po přestávce jim soupeř střetnutí ztížil. Na Hanákovu snižující branku hned odpověděl Pavel Drozd, ale Moravané se nevzdali a ještě dvakrát skórovali. Poslední gólové slovo však měli hosté, konkrétně Igor, a tak zvítězili 6:3.

Plzeňané v Mělníku vyhráli ještě mnohem výraznějším rozdílem. Domácí se dokázali střelecky prosadit až za stavu 8:0 pro obhájce titulu, Chalupova trefa nicméně znamenala pouze kosmetickou úpravu skóre. Na konečných 9:1 ho uzavřel stejný hráč, který západočeskou kanonádu i otevřel, tedy Michal Holý.

Rozdíl mezi vládci posledních sezon 1. Futsal ligy v čele pořadí zůstává tříbodový. Plzeňský tým tak může mrzet zářijová kontumace původně vítězného zápasu se Slavií, ke které došlo z důvodu porušení pravidla o minimálním počtu českých hráčů na soupisce.

Mimochodem vzájemná střetnutí předpokládaných finalistů tohoto ročníku měla pokaždé jiného vítěze. Zatímco na začátku září vyhrál celek z metropole západních Čech 6:2, týden po Novém roce se radoval dlouholetý hegemon tuzemského futsalu z okresního města v Pardubickém kraji z vítězství 7:2.

Slávisté, kterým se v letošní sezoně také daří, jsou pevně usazeni na třetí příčce. Na dalších pozicích už nalezneme bodově vyrovnanější mužstva. Čtvrtý Helas Brno, pátou Kadaň a šestý Chomutov, jednoho z nováčků soutěže, od sebe dělí jediný bod.

O sestupujícím je rozhodnuto, kdo půjde do play-off?

K zajímavým bojům ještě může dojít v souvislosti s umístěními zajišťujícími vůbec účast ve vyřazovací fázi. Nejlepší výchozí pozici mají severočeské kluby z Liberce a Ústí nad Labem, druhý jmenovaný i navzdory odečtu dvou bodů kvůli disciplinárnímu trestu. Šestnáctibodové týmy Olympiku Mělník a Žabinských Vlků Brno, kteří jsou navrátilci do 1. Futsal ligy, by nyní do čtvrtfinále nepostoupily.

Naopak o jediném sestupujícím je rozhodnuto. Stane se jím Olomouc, protože futsalisté SKUP si zatím připsali jednu výhru a jednu remízu. Se čtyřbodovým ziskem tedy už nemohou pomýšlet na záchranu prvoligové příslušnosti.

Vzhledem, k tomu že účastníků soutěže je letos lichý počet, neodehráli všichni úplně rovnoměrný počet utkání. Vše se srovná po závěrečných třech kolech základní části. 20. kolo je na programu od pátku 23. do pondělí 26. února, kompletní 21. se uskuteční během večera prvního březnového dne a to 22. týden poté.

Doplňme nejlepší hráče individuálních statistik. Hodnocení celkové produktivity a také pořadí založené na počtu asistencí vede se 49 kanadskými body a bilancí 23+26 plzeňský Tomáš Vnuk. Nejúspěšnějším střelcem je zatím mělnický Jiří Vokoun s 29 brankami.

Tabulka 1. Futsal ligy po 19 kolech

pořadítýmzápasyskórebody
1.FK Chrudim17129:2948
2.SK Interobal Plzeň17131:3245
3.SK Slavia Praha1787:4634
4.Helas Brno1764:6326
5.International FC Kadaň1879:7925
6.Oxyworld Baník Chomutov1776:11024
7.FTZS Liberec1874:9420
8.FC Rapid Ústí nad Labem1774:9119
9.SK Olympik Mělník1875:11116
10.Žabinští Vlci Brno1772:10816
11.SKUP Olomouc1757:1554

Zbývající zápasy základní části

20. kolo:

Plzeň – Olomouc

Slavia – Liberec

Chrudim – Kadaň

Chomutov – Helas Brno

ŽV Brno – Ústí nad Labem

21. kolo:

ŽV Brno – Chomutov

Ústí nad Labem – Plzeň

Olomouc – Chrudim

Slavia – Kadaň

Mělník – Helas Brno

22. kolo:

Chomutov – Mělník

Helas Brno – Liberec

Slavia – Olomouc

Chrudim – Ústí nad Labem

Plzeň – ŽV Brno

Zdroj: 1. Futsal liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.