Spojte se s námi


Blog

Hvězdy Phoenixu Suns jsou laxní nebo marodí, probudí se Durant a spol.?

Základní část NBA měla býti z pohledu Phoenix Suns pouze jen „takovou rozcvičkou“ před play-off, jenže Suns se v letošní sezoně trápí. Velké ambice je sráží na kolena nezvykle brzo! Postaví se Suns zpátky na nohy a budou hrát znovu prim v NBA?

Publikováno

dne

Základní část NBA měla býti z pohledu Phoenix Suns pouze jen „takovou rozcvičkou“ před play-off, jenže Suns se v letošní sezoně trápí. Velké ambice je sráží na kolena nezvykle brzo! Postaví se Suns zpátky na nohy a budou hrát znovu prim v NBA?

Phoenix Suns měli v této sezoně jasný plán, mířit co nejvýše, ale zatím se děje naprostý opak. Aktuálně se nachází v tabulce Západní Konference až na osmém místě, což je pro tak ambiciózní celek totální katastrofa.

Nový majitel týmu Mat Ishbia přitom hlásal, že tato sezona je „All-In“ a za každou cenu chtějí získat titul pro vítěze ligy. Obecně platí, že vždy, když do projektu vrazíte peníze, seženete velmi kvalitní lidi, možná se dá říci – i ty nejlepší v danou chvíli, tak to stejně nemusí fungovat. A v tom je i ta krása sportu, basketbalu nevyjímaje.

Nejnovější akvizice Phoenixu se prozatím těžce nepovedla, protože Bradley Beal po příchodu z Washington Wizards neustále laboruje s nějakým zraněním. Jednou to byl výpadek kvůli zádům na devatenáct zápasů a aktuálně se léčí se zraněným kotníkem, suma sumárum odehrál v dresu týmu z Arizony pouze šest utkání a po většinou zaostával za svými předchozími výkony.

Letos průměruje s pouze 14,7 body na zápas, 3,3 doskoky a 3,2 asistencemi, což je oproti jeho kariérním číslům s 22,1 body, 4,1 doskoky a 4,3 asistencemi velký propad. Beal přitom v posledních pěti sezonách nepřekročil hranici šedesáti zápasů v jedné sezoně. Už jen tento fakt je velmi znepokojující z pohledu Suns.

Že superhvězdy NBA mají nevyzpytatelné nálady a chování, to už se napříč všemi týmy ví, ale u dvojice hráčů Kevin Durant (trojnásobný olympijský vítěz) a Devin Booker k tomu došlo jako k posilám Phoenixu dost brzo.

Každý dělá chyby, jenže s duem Durant a Booker ztrácejí v Suns trpělivost s novými hráči už na samém začátku jejich působení v novém klubu. Klub potřebuje od této dvojice jistotu a velký přísun bodů, zápas co zápas. Přitom často dělají zbytečné chyby a ztráty i oni, jenže jejich hvězdné renomé a neoddiskutovatelný status jim to dovoluje. Podle znalců NBA ale tyto dvě hvězdy ztrácejí koncentraci a podle toho i jejich zápal do hry také vypadá – laxnost a odevzdanost či nulová bojovnost.

Přeci jen se může Phoenix opřít o ostrostřelce Graysona Allena, který ale není zrovna populárním hráčem u diváků NBA. Letos ovšem ukazuje spíše svojí lepší stránku, a to tu střeleckou. Specialista na tříbodové koše po příchodu z Milwaukee Bucks prožívá bezpochyby nejlepší období v kariéře, co se týče statistik.

Horší na tom je to, že by to možná i on vyměnil za zlepšení těch týmových statistik Phoenixu v sestavě mimo jiné s takovými jmény, jako jsou Jordan Goodwin, Saben Lee, Theo Maledon, Bol Bol, Keita Bates-Diop, Nassir Little nebo Chimezie Metu. Nejsou to vskutku zvučná jména?

Ale vždyť se bavíme o Suns, tedy velkém favoritovi na zisk titulu. Nyní jsou Suns ve statistice počtu bodů hráčů z lavičky na posledním místě s 882 body. Přitom první Indiana Pacers má přes 1 400 bodů!

Phoenix měl poměrně příznivý los pro poslední kola NBA, což zvládl, když má aktuálně sérii 4 výher v řadě. Nyní ale nastane ukrutný závěr ledna s těžkými soupeři – Pelicans, Mavericks, Pacers, Heat či Sacramento Kings.

A tak se fanoušci Phoenixu ptají, zda tohle celé je pouze jen podzimní nepovedená anomálie klubu, nebo krutá realita? Uvidíme v dalších zápasech, zda se movitý klub s hvězdnou soupiskou dostane z herní krize a bude zase bojovat o čelní příčky v NBA. Hodně bude záležet i na marodce a přístupu takových hvězd, jakými jsou třeba Kevin Durant nebo Devin Booker.

Zdroj: NBA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.