Spojte se s námi


Hokej

Hotovo, Arizona se stěhuje do Salt Lake City! Do pěti let se ale může do NHL vrátit

Už se o tom spekulovalo léta. Faktem ale je, že přesun Arizony Coyotes do jiné destinace nebyl nikdy blíž, než v posledních týdnech. Celý proces se už dostal do fáze, kdy byli o této možnosti informovaní samotní hráči. Ti sehráli ve své univerzitní Mullett Aréně ve středu večer poslední zápas. O svou slávu se nyní hlásí Salt Lake City.

Publikováno

dne

Už se o tom spekulovalo léta. Faktem ale je, že přesun Arizony Coyotes do jiné destinace nebyl nikdy blíž, než v posledních týdnech. Celý proces se už dostal do fáze, kdy byli o této možnosti informovaní samotní hráči. Ti sehráli ve své univerzitní Mullett Aréně ve středu večer poslední zápas. O svou slávu se nyní hlásí Salt Lake City.

Arizona Coyotes skončila v letošní sezoně NHL v tabulce západní konference až na třinácté pozici, bezpečně mimo postupové pozice do play-off. Z dvaaosmdesáti zápasové porce napsala ve středu večer poslední epizodu. A když poslední, tak definitivně. Po 28 letech Coyotes v NHL končí.

Už několik dní zpátky vedení ligy pracovalo s dvěmi rozpisy základní části na další sezonu. V jednom byla zahrnuta Arizona, ve druhém Salt Lake City. Ve čtvrtek rada guvernérů NHL však jednomyslně schválila prodej a přestěhování klubu právě do Salt Lake City před sezonou 2024/2025.

„Jak každý ví, Utah je pulzující a prosperující stát a my jsme nadšeni, že můžeme být jeho součástí. Jsme také potěšeni, že můžeme přivítat Ashley a Ryana Smithovy (Smith Entertainment Group) do rodiny NHL a víme, že budou skvělými majiteli v Utahu,” řekl krátce po oficiálním dotažení přesunu komisař NHL Gary Bettman.

Název nového klubu v NHL zatím znám není. Majitelé akorát oznámili, že název bude zahrnovat celý stát, Utah, nikoliv jen Salt Lake City. Utah bude v Delta Center, jenž je zároveň domovem Utah Jazz v NBA. Smith ale už dříve řekl, že pokud se mu podaří získat franšízu NHL, hodlá ve městě v příštích letech vybudovat velkou moderní hokejovou arénu.

Konec NHL v Arizoně? Ne úplně

Není třeba pochybovat o tom, že o celém přesunu rozhodly hlavně finance. NHL nicméně už dlouho čekala, až se Arizona postaví na nohy. Komisař ligy Gary Bettman stál o Arizonu, stále je přesvědčen o tom, že z hlediska trhu a prodeje televizních práv se jedná o velmi atraktivní destinaci.

Také proto vymyslela NHL plán, jak Coyotes přestěhovat, ale zároveň si nechat otevřená zadní vrátka. Majitel klubu Alex Meruelo bude moct nadále pokračovat ve svých velkolepých plánech. A pokud skutečně slibovanou novou arénu postaví, je NHL ochotna do pěti let Arizonu přivítat v NHL zpátky, jakožto 33. klub. V takovém případě by obnovenou organizaci  čekal vstupní draft, podobně jako tomu bylo u Las Vegas nebo Seattlu.

„Toto není konec hokejové NHL v Arizoně. Vyjednal jsem právo reaktivovat tým během příštích pěti let a ponechal jsem si vlastnictví milovaného jména, značky a loga Coyotes. Zůstávám oddán k vybudování prvotřídní sportovní arény,” uvedl majitel Coyotes.

V tuto chvíli však už neměla NHL na co čekat. Budoucnost Arizony byla dlouho nejistá a ve frontě stál zájemce, který může hrát ligu v důstojném prostředí už hned příští sezonu.

Ryan Smith, jenž je zároveň majitel basketbalové organizace v NBA Utah Jazz, podal oficiální žádost o vstup do NHL v lednu. Sám nejspíš ani nečekal, jak rychlý proces bude celá situaci mít. Sám na začátku říkal, že netrvá na odkoupení jiné organizace.

„Našim záměrem vždy bylo usilovat o expanzní tým. Komisař Bettman ale vymyslel a navrhl důmyslný plán, který by nám umožnil získat franšízu NHL a dostat nás do soutěže rychleji,” řekl Smith. Důležité pro něj bylo dostat se do NHL jakoukoliv cestou. Nyní má cestičku za dalším velkým snem vymetenou.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.