Evropská liga

Gunners4ever: Arsenal zvládl odvetu! Rozhodl raketový vstup do utkání

Do dalšího odvetného zápasu vstupoval Arsenal s nutností výhry. Tentokráte ještě s daleko těžším úkolem – smazat manko 3:1 z prvního utkání v Rennes. A povedlo se to již po patnácti minutách!

Unai Emery do zápasu vyslal tu nejsilnější možnou sestavu, do které mohl nasadit i Alexandra Lacazetta, jemuž UEFA zrušila zbytek třízápasového trestu za červenou kartu z prvního zápasu s BATE Borisov. Tým byl povzbuzen výhrou nad Manchesterem United, své oblíbence hnalo dopředu zaplněné Emirates Stadium.

Zápas nemohl odstartovat lépe, už v 5. minutě se po krásné kombinační akci prosadil Pierre-Emerick Aubameyang. Gunners odstartovali skutečně ve vysokém tempu, bylo znát, jak rychle chtějí fiasko z prvního zápasu odčinit. K postupu domácí výrazně přiblížila sporná situace z 15. minuty.

Aubameyang, nacházející se zřejmě v ofsajdovém postavení, odcentroval balon, který do sítě hlavičkoval Ainsley Maitland-Niles. V tuto chvíli již postupoval Arsenal. Francouzský celek byl na vhození ručníku. V prvním poločase se hráči Rennes vůbec nedostávali do šancí.

Ve druhé půli už Rennes hrozilo více, zřejmě i kvůli polevení Arsenalu ve středu pole. Nepřítelem hostí se ale staly ofsajdy, ve kterých byl Grenier a spol. celkem desetkrát, často ve vyložených příležitostech. Naštěstí si Gunners uvědomili křehkost svého dvoubrankového vedení a opět začali ohrožovat svatyni Tomáše Koubka.

Prakticky z první šance ve druhém poločase se znovu prosadil Aubameyang. Nechyběla ani stylová oslava. Gabonský útočník pak mohl dovršit hattrick, ovšem ve dvou velkých šancích neuspěl. Mrzet to ale nemusí.

Žádný z hráčů nepředvedl špatný výkon, jednu větší chybu, po které nastřelilo Rennes tyčku, udělal Shkodran Mustafi. Do dalšího kola Evropské ligy doufám už v daleko více povedený dvojzápas. Snad se již nebude odveta nést v duchu nutné výhry, to by v klíčové části sezóny Premier League mohlo být zničující.

Další zápas čeká hráče Arsenalu až 1. dubna na Emirates Stadium proti Newcastelu.