Fotbal

Guľa před Spartou: Víme, v čem jsme silní, dokážeme to otočit

Už dnes v podvečer se Sparta v Lotyšsku utká s týmem Riga FC, který je posledním soupeřem v cestě do ligové fáze Konferenční ligy. Český tým bude favoritem, navíc má náskok dvou branek, avšak kouč soupeře Adrián Guľa na tiskové konferenci promluvil o tom, že věří v obrat a postup jeho svěřenců.

Už dnes v podvečer se Sparta v Lotyšsku utká s týmem Riga FC, který je posledním soupeřem v cestě do ligové fáze Konferenční ligy. Český tým bude favoritem, navíc má náskok dvou branek, avšak kouč soupeře Adrián Guľa na tiskové konferenci promluvil o tom, že věří v obrat a postup jeho svěřenců.

  • Sparta se v podvečer utká s lotyšskou Rigou
  • Trenér soupeře promluvil o šancích na obrat
  • Guľa už v minulosti se svým týmem dvoubrankovou ztrátu překonal

Den, který rozhodne o podzimu Sparty, je tady. Český celek čeká odveta závěrečného předkola Konferenční ligy, kterou odehraje v hlavním městě Lotyšska. Riga navíc v Praze padla 0:2 a šance Sparty na postup jsou obrovské. Přijít o místenku v ligové fázi by bylo považováno za ostudu.

Trenér Guľa promluvil o šancích Rigy

Trenérem soupeře Sparty je Slovák Adrián Guľa, který byl jeden čas adeptem na post jejího kouče. Ovšem nestalo se, krátce působil ve Viktorii Plzeň a nyní se snaží do Konferenční ligy probojovat s týmem Riga FC, který ale v závěrečném předkole schytal tým, přes který se dostává poměrně těžko.

Utkání v Praze skončilo výhrou Sparty 2:0, když rozhodli Jan Kuchta s Albionem Rrahmanim. Druhý gól nicméně padl až v závěru a Riga tedy nebyla daleko lepšímu výsledku. I tak ale stále šance na postup existuje. A trenér Guľa na tiskové konferenci prozradil, že věří v obrat.

„Bylo to složité, ale domácí zápas je úplně něco jiného. Jiný příběh. Víme, v čem jsme silní a že dokážeme porazit silné protivníky. Dokážeme to otočit,“ prozradil Guľa. A kdo jiný by o tom měl něco vědět, než právě on.

Slovenský kouč byl totiž u toho, jak před deseti lety Žilina zdolala Athletic Bilbao, i když v poločase prohrávala 0:2. Tentokrát je sice situace odlišná, ale hráči Rigy rozhodně zbraně neskládají. Navíc si uvědomují, že Sparta může být v zadních řadách zranitelná.

Sparta bude postrádat zraněné hráče

Není žádným tajemstvím, že má Sparta velké potíže na postu stopera. Proti Dukle se zranili Adam Ševínský s Pavlem Kadeřábkem, který mohl na tomto postu taktéž zaskakovat, navíc nejsou dlouhodobě k dispozici Elias Cobbaut s Asgerem Sörensenem.

Santiago Eneme

S jakou sestavou vyběhne Sparta proti Rize? Problémy v obraně i první základ pro Enemeho

Naštěstí pro Briana Priskeho se vrátil Filip Panák a na lavičce bude k dispozici i Jaroslav Zelený, který ale stále není stoprocentní a trenér bude dělat vše proto, aby do zápasu nemusel zasáhnout. Pokud ale bude potřeba, i Zelený se pokusí svůj tým dotáhnout k postupu, který se bere jako samozřejmost.

Zdroj: Autorský článek

Email Icon
Reklama
Oblíbené