Guľa o odvolané penaltě i špatné formě na hřištích soupeřů
Viktoria Plzeň nezvládla zápas ve Zlíně a první Slavia se jí vzdálila na rozdíl šesti bodů. Po zápase se k výkonu i špatné formě na venkovních hřištích vyjádřil pro klubový web trenér Viktorie Adrian Gul’a.

Viktoria Plzeň nezvládla zápas ve Zlíně a první Slavia se jí vzdálila na rozdíl šesti bodů. Po zápase se k výkonu i špatné formě na venkovních hřištích vyjádřil pro klubový web trenér Viktorie Adrian Gul’a.

Plzeň do zápasu nevstoupila špatně, srazil ji ale gól z první větší šance Fastavu Zlín. „Zvládli jsme slušný vstup, měli jsme tam jednu dobrou šanci. Potom soupeř z ojedinělého kontru skóroval. Potřebovali jsme to uklidnit a připravit nějaké věci na druhou část. Vstup do druhého poločasu ale nebyl dobrý.”
Výkon defenzivy Sparty a Zlína v zápasech s Plzní se nedají srovnávat a dost možná právě to rozhodlo o neúspěchu Viktorie. „Je to o tom, do jakého prostoru hrajete. Zlín hrál organizovanou defenzivu, obzvlášť po úvodním gólu mohl hrát ještě víc kompaktněji vzadu. Proti Spartě jsme měli prostory trošku jiné. Bylo to otevřenější, hráli jsme to do rychla.”
Ze hry byl stažen Jan Kopic, což byl za nepříznivého stavu překvapivý tah. „Honza byl s reprezentací, naskakoval tam do zápasů, navíc jsme chtěli dostat do hry Kayambu. Aktivita je jedna věc, ale trošku si brali hráči prostor. Nepřišly od něj takové finální věci, jako jsme od něj zvyklí.”
Výkon Plzně šel dolů po odvolané penaltě pro celek ze západu Čech. „Jako kdyby nás to vyhodilo z tempa. Měli jsme dobře rozběhnutý zápas, přišla jedna, druhá šance, poté došlo na v dnešním fotbale normální moment, že verdikt je změněný.”
Svěřenci Adriana Gul’y mají problém se zápasy na hřištích soupeřů, toto byla již třetí ztráta na cestách. „Jedna věc je náš výkon a sebevědomí, míra rizika v útočné části. Druhá věc je o soupeři. Doma mají víc sebevědomí, tak je to nastavené, je to spojená nádoba,” uzavřel Gul’a.
Zdroj: fcviktoria.cz
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Chance Liga
Americký sen odmítl, zvolil ten sešívaný. Slavia vyhrála boj o talent za 75 milionů












