Gino van Kessel: Slavia? Moc mě mrzí, jak to dopadlo. Chtěl jsem tam uspět

Gino van Kessel na sebe upoutal pozornost svými výkony v Trenčíně, odkud se ho rozhodla vykoupit pražská Slavia za více jak 30 milionů korun. Angažmá v Praze ale nedopadlo podle představ reprezentanta Curacaa a absolvoval několik hostování, než se nakonec vrátil opět do Trenčína. Gino se pro Ruik svěřil, jak moc ho mrzí, že jeho působení ve Slavii nevyšlo. Také doporučil lidem, kam mají zajet na dovolenou, až skončí období koronaviru.

Embed from Getty Images

Prošel jsi mládežnickými kategoriemi a rezervou Ajaxu Amsterdam. Proč podle tebe dokáže Ajax vychovat tolik skvělých fotbalistů?

Spousta mladých a kvalitních hráčů má sen dostat se do Ajaxu, protože vědí, že klub umí vychovat skvělé fotbalisty pro velký fotbal. Samozřejmě je to i tím, že klub má obrovskou a úspěšnou historii, na kterou stále navazuje úspěšnými výsledky. Každopádně, hráči tam pracují ve skvělých podmínkách a pod skvělými trenéry, kteří jim pomáhají ve fotbalovém růstu.

Měl jsi nějaké náznaky, že bys mohl dostat šanci v prvním týmu Ajaxu? Se kterými známými fotbalisty jsi v klubu nastupoval? A proč oni se dokázali prosadit a ty ne?

Nikdy jsem necítil, že bych měl dostat šanci v prvním týmu. Sice jsem s prvním týmem trénoval, ale nastupoval jsem pouze za rezervní tým. Jinak jsem působil se spoustou známých hráčů jako jsou například Joel Veltman, Gregory van der Wiel, Davy Klaassen, Jasper Cillessen, Christian Eriksen a spoustu dalších.

Šanci jsem v prvním týmu nedostal, ale takových je mnoho, tak to v Ajaxu prostě chodí. Tu šanci nemůže dostat každý.

Embed from Getty Images

Nejlepší část své kariéry jsi zatím prožil v Trenčíně, kde působíš i nyní. Co ti v Trenčíně tak sedlo, že se ti tam tak daří?

Zcela upřímně vůbec nevím, čím to je. Myslím si, že mi moc pomohla důvěra, kterou jsem dostal, a tím pádem jsem se začal cítit důležitý pro svůj tým. Jsem moc rád, že jsem tady dokázal prokázat svou kvalitu a jsem rád, že jsem zpět. V této sezóně jsem opět začal střílet branky a nahrávat na ně, takže mohu vážně říct, že se v Trenčíně cítím velice dobře.

Když jsi odcházel na Slovensko, věděl jsi něco o tamní soutěži? A jaký dojem na tebe udělala?

O Slovensku jsem absolutně nic nevěděl. Projevil o mně zájem majitel klubu pan Ling, který chtěl, abych šel hrát do Trenčína. Ale já jsem se chtěl nejprve podívat na klub a město, než se rozhodnu. Všechno mi přišlo v pohodě, tak jsme se domluvili a já to šel zkusit.

Myslím si, že soutěž je na velmi dobré úrovni a hodně jsem se v ní i naučil a zkvalitnil. Byla to pro mě správná volba a v Trenčíně mohu udělat správné kroky pro svou budoucnost.

Přestoupil jsi do Slavie Praha za spoustu peněz, kde ovšem asi všechno nevyšlo podle tvých představ. Proč ses nedokázal prosadit?

Opravdu nevím, co se ve Slavii stalo. Myslím si, že hned ve svém prvním zápase jsem byl pro tým důležitý, když jsem přispěl k výhře proti Tallinu brankou a asistencí. Potom i v následujících týdnech jsem vstřelil ještě nějakou branku nebo na ni nahrál, ale nějak to klubu asi nestačilo. Moc mě mrzí, jak to dopadlo, protože jsem chtěl vážně uspět.

Nemyslíš si, že sis ve Slavii zasloužil dostat více šancí a času na adaptaci?

Pokud se mě takhle zeptáš, tak musím říct ano. Měl jsem velmi dobrý začátek zimní přípravy v roce 2017 a očekával jsem, že dostanu šanci v jarní části. Ale bohužel. Ve Slavii se rozhodli, že nedostanu šanci v prvním týmu. Musím říct, že mě to moc mrzelo.

Embed from Getty Images

Slavia s tebou přestala počítat a vyzkoušel sis hostování v Polsku, Anglii nebo Belgii. Údajně jsi byl blízko angažmá ve Zlíně. Proč to nevyšlo? A proč se ti nedařilo ve zmíněných hostování?

Ano, je pravda, že jsem byl velmi blízko dohodě se Zlínem a byla by to i dobrá zkušenost vzhledem k tomu, že je čekala skupinová fáze Evropské ligy. Ale já jsem se rozhodl odejít do Oxford United, protože si myslím, že je snem každého hráče působit v Anglii. Samozřejmě, snem je Premier League nebo Championship a já tento krok odejít do Oxfordu bral tak, že bych se tomu snu mohl přiblížit. Bohužel za tu dobu v Oxfordu se vystřídali tři trenéři a já přestal hrát úplně.

Minulou sezónu jsem nastupoval za Roeselare v Belgii, kde jsem se hned v úvodu gólově prosadil proti Mechelenu, ale ve druhém zápasem jsem si po souboji s brankářem zlomil nohu a byl jsem mimo hru víc jak půl sezóny. V Belgii jsem taky zažil tři trenéry a ke všemu klub měl finanční problémy, takže jsem tam nemohl ani pokračovat.

Jsi reprezentantem Curacaa, kam tě v roce 2015 povolal Patrick Kluivert. Bývalý fantastický fotbalista, ale jaký je to trenér a jak se s ním spolupracuje?

Patrick Kluivert je jedním z nejlepších fotbalistu z Curacaa, Holandska a celé Evropy vůbec. Je to vážně fantastický člověk a trenér, pod kterým jsem velmi rád nastupoval. On má rád, když jeho tým hraje atraktivní ofenzivní fotbal, a to mi úplně sedělo, takže hraní pod ním jsem si užíval.

Mohl by si nám něco říct o Caracau?

Na Curacau není žádná profesionální fotbalová soutěž, takže většina kluků, co hrají se mnou v reprezentaci, taky působí v Evropě. Jinak samotný ostrov je strašně krásný, takže pokud hledáte místo, kam vyrazit na dovolenou po období koronaviru, tak doporučuji tuto destinaci.

Embed from Getty Images

Chtěl by jsi zůstat na Slovensku delší dobu nebo by ses chtěl pokusit poprat o nějakou kvalitnější soutěž?

Na Slovensku se cítím skutečně dobře, ale chtěl bych se posunout ve své kariéře a udělat další nový krok. Takže uvidíme, co bude a jaké příležitosti se mi naskytnou.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Když končí velikán aneb Bohatá kariéra Wayna Rooneyho

Kapitán, šampion, srdcař a velký bojovník. Wayne Rooney včerejším dnem ukončil svou bohatou fotbalovou kariéru. Do srdcí fanoušků se zapsal hned několika způsoby.

Özilovy dny v Arsenalu jsou sečteny! Jak se jeho kariéra na severu Londýna vyvíjela?

Německý ex-reprezentant přicházel do Arsenalu v nejlepších fotbalových letech. V létě roku 2013 totiž skončila jeho spolupráce s Cristianem Ronaldem, kterému v dresu Bílého baletu přihrál na 27 branek.

Jaké jsou cíle Baníku? Nejen o nich, ale i o přestupech promluvil sportovní ředitel Grussmann

Baník Ostrava chce útočit na nejvyšší příčky zajišťující pohárová utkání. Alespoň to tak vyplývá ze zpovědi sportovního ředitele klubu na oficiálním webu FCB.