Spojte se s námi


Ostatní

Futsalová liga má na programu čtvrtfinále play off. K jakým soubojům dojde?

Základní část letošní sezony 1. Futsal ligy je minulostí. Tabulku ovládl patnáctinásobný český šampion z Chrudimi s tříbodovým náskokem na obhájce mistrovského titulu z Plzně. Právě tyto dva týmy jsou opět jednoznačnými favority na účast ve finále, play off však teprve začíná. Jaké duely nabídne čtvrtfinálové dění?

Publikováno

dne

Základní část letošní sezony 1. Futsal ligy je minulostí. Tabulku ovládl patnáctinásobný český šampion z Chrudimi s tříbodovým náskokem na obhájce mistrovského titulu z Plzně. Právě tyto dva týmy jsou opět jednoznačnými favority na účast ve finále, play off však teprve začíná. Jaké duely nabídne čtvrtfinálové dění?

SK Slavia Praha – Oxyworld Baník Chomutov

Jako první začne série Slavie s Chomutovem. Sešívaní si od nadcházejícího zahajovacího zápasu slibují velkou podporu fanoušků, protože v neděli vyzvou soupeře na vlastní palubovce od 17:45, tedy po skončení fotbalového utkání v Edenu. Futsalisté konkrétně navážou na klání svých sledovanějších klubových kolegů s Libercem, hrané od 15 hodin.

Jiný severočeský celek, tedy chomutovský Baník, do play off nejvyšší futsalové soutěže postoupil coby nováček ze šestého místa.

Favoritem jsou vzhledem k třetímu místu po všech 22 kolech Pražané. Bilanci vzájemných střetnutí ovšem mají tato mužstva vyrovnanou. V říjnu sice doma červenobílí zvítězili 9:1, v lednu však venku prohráli 2:4.

SK Interobal Plzeň – FTZS Liberec

Další čtvrtfinále odstartuje v úterý v 19 hodin v Plzni. Západočeši se svým největším soupeřem z Chrudimi v lize letos prohráli i nad ním vyhráli. Konečný rozdíl tří bodů způsobila zářijová kontumace zápasu v Praze ve prospěch Slavie.

Svěřenci nového reprezentačního trenéra Marka Kopeckého tak jdou do vyřazovací fáze z druhé příčky, což by ale pro ně nemělo být významnou nevýhodou. Sedmý Liberec v probíhajícím ročníku přehráli poměry 6:2 a 9:1. Interobal, mimochodem rovněž úřadující vládce českého poháru, se může spolehnout například na nejproduktivnějšího hráče soutěže Tomáše Vnuka.

FK Chrudim – Žabinští Vlci Brno

Také v případě Chrudimi by bylo překvapením, kdyby jí ve čtvrtfinále nestačilo minimum v podobě tří utkání k získání počtu bodů potřebných k postupu do semifinále.

Východočeši dokázali vybojovat prvenství v dlouhodobé součásti sezony a získat tak Pohár Otakara Mesteka, přestože jejich tým od minulé sezony prošel proměnou. Ke zřejmě nejviditelnější změně došlo na trenérském postu, když Brazilce Felipeho Condeho v létě nahradil jeho krajan Alecio.

Ten se svým celkem zahájí cestu za titulem ve středu v 19 hodin ve sportovní hale v Heřmanově Městci, při rekonstrukci chrudimského sportoviště dočasném domově dlouholetého hegemona tuzemské futsalové scény. Od Žabinských Vlků Brno, úspěšných navrátilců do první ligy, kteří se díky povedenému závěru základní části vešli do postupové osmičky, v tomto ročníku při výhrách 8:0 a 11:0 zatím neinkasovali.

Helas Brno – International FC Kadaň

Nejvyrovnanější konfrontaci lze pravděpodobně očekávat od čtvrtfinálového souboje, který začne v neděli v 19:30. Druhý z brněnských týmů se střetne s Kadaní, tedy klubem, jenž ještě loni nesl název TJ Spartak Perštejn.

Přestože půjde o duel čtvrtého s pátým v konečném jedenáctičlenném pořadí, oba předchozí zápasy měly stejného a poměrně jasného vítěze. V srpnovém úvodním kole Helas doma vyhrál 7:3 a v prosinci na palubovce soka 5:2.

Zdroj: 1. Futsal liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.