František Straka se opřel do Jaroslava Hřebíka: Je to hrobař Sparty

Pražské derby s pořadovým číslem 294 nebudilo emoce jen během samotného zápasu (0:3), ale i po něm. V jednom z největších srdcařů Sparty – v trenéru Františku Strakovi, bouchly saze a nebral si servítky. 

Je Jaroslav Hřebík hrobařem Sparty? Zdroj: Sparta.cz

Na sociální síti Facebook se objevil příspěvek od bývalého sparťanského trenéra. “Volám všechny Sparťany do boje. Takhle to dál nejde!” stálo v úvodu. 

Nemáte srdce, nadšení, co pro vás znamená fanoušek, který miluje klub? A je opravdu náš?kladl si otázky a pokračoval.Kde jsou naše legendy? Siegel, Novotný, Lokvenc, Hašek, Berger, Bielik, Griga, Skuhravý,” narážel na absenci osobností ve Spartě. 

Svým emocím dal oblíbený trenér další průchod. “Škoda mluvit, realita je tristní a nikam nevede. Hrobaři Sparty, proberte se!” a ohlédl se za svojí úspěšnou minulostí na Spartě. “Pane Křetínský, i když jsem pro vás póvel, který vás dovedl do Ligy mistrů a měli jsme po podzimu jako první tým devět bodů na Liberec, stejně jste mě vyhodil a dodnes nevím proč!” zamyslel se. 

Vinu ale nehází úplně na současného majitele letenských, Daniela Křetínského. “Bohužel, je za tím úplně někdo jiný, který nás nenávidí a je u vás ve Spartě a hraje si na věčného Sparťana,” vyvolal dohady, o koho vlastně jde. 

Internetový bulvární deník Expres.cz se pak Františka Straky zeptal, koho tím myslel. “Za všechno odpovídá jeden hrobař Sparty a tím je Hřebík,” odpověděl stručně a rozčíleně pro expres. 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  • no konečně se někde rozebírá téma, které já tvrdím již několik let. A není to jen můj názor… každý máme své známé a kamarády i v hráčích Sparty. Samozřejmě, že chyba nebude jen v Hřebíkovi, to bychom byli moc krutí. Ale dle mne se to na něj vše nakupuje, navazuje (M. Hašek, Jílek, Strama, ), zřejmě i Rosa. Jediní , dle mne, kdo se nenechal “pošťuchovat”, byl Lavička a Rada a Hapal. proto také skončili jak skončili. Přeci neni možné, aby Lavička byl nežádoucím trenérem z druhého místa v tabulce a Jílek tam sedí pořád a je na 7. místě (a předpoklad zlepšení žádný). Nebo kdysi právě Straka – vyhozen po podzimní části a myslím, že byl dokonce první nebo kolikátý, každopádně měl více bodů za podzim, než po něm Hřebík na jaře. V tomto směru – pana Hřebíka – mi právě něco nehraje. Co mě ale zaráží, že se nikdo neozve z bývalých ikon Sparty. Proč třeba Jirka Novotný, Sígl, Lokvenc a další, nebouchnou do stolu a nespustí lavinu. Není přeci možné, aby zrovna tito nevěděli kde je problém. Vždyť chodí na zápasy, do VIPky,znají se léta…. musejí vědět hodně. A klobou dolu před Strakou, že bouchl do stolu. Bojím se ale toho, že to nebude mít účinek. Přeci jen asi trumfují peníze od Křetinského…to je silnější páka… mlčet, nestavět se proti, protože mám dobré místečko, nebo mi z toho něco kape.

 1. Jo Franz s tim bohužel souhlasim. Hřebík Spartě ukrad minimálně dva tituly. Ale nemyslim si že Hřebík muže za to že se tvoří nový mužstvo a logicky to bude ještě nějakou dobu trvat. Plzeň skončila pod Vrbou první rok vosmá a až pak si pod sebe stáhla rozhodčí a začala vyhrávat tituly na který by jinak neměla. Ale tim nechci říct že by Sparta měla jít do sudích!!!

  • Každým tvým příspěvkem jsi trapnější a trapnější,neumíš nic jiného než se obouvat do Viktorky.Nejdříve si zameťte před vlastním prahem.

   • Tak pozor! Pokud napíšeš pouze “Viktorka”, tak se tím automaticky myslí jediná a pravá ze Žižkova. Ta trapná duplicita z Plzně jen zneužila její jméno.
    A za druhé – Mycwa má úplnou pravdu. Bez rozhodčích by se v Plzni k prvnímu a dalším titulům nikdy nedostali. To je prostý fakt, i když se Ti to nelíbí.

     • Se kterým týmem je spojený pojem cinklé jaro ? kolik těch cinklých titulů jste měli ? celé devadesátky, – podvodník MACH a podvodník Pelta. letná rekonstrukce na černo, cinklé jara, sám pelta se přiznal, že si své prohřešky (v roli GSM ve spartě) pro český fotbal odpracoval… lhaní reprezentaci, že máte zraněné hráče, kteří za zavřenými tribunami nastoupili v jiných dresech… pokud jako spartan pišeš o podvodu tak by sis měl vážně zamést před vlastním prahem.

      Nehledě na to jak jste viktorku zachránili před sestupem = taky podvod ze strany sparty na fair play, když to jako spartani tak omýváte, nepřímo se k tomuto podvodu přiznáváte.

    • Nějak jsi si neposvítil, když tady píšeš sám a pokaždý pod jiným nickem a navíc pak sám na sebe napíšeš že plakuješ:-) Ty jsi fakt bukva rudá stará…

  • To myslíš Mycwa vážně?! Takže za účast Viktorky v Lize mistrů můžou rozhodčí, ona si ho nevykopala sama, jooo?! Ty seš exot jak bagr! Kolik máš vychozených tříd v ZŠ?!

  • Co je platná 7 nejlepší akademie v Evropě, když ti nejlepší utečou ze Sparty jak to jen jde. Moc dobře ví, že mají stodesetiprocentní jistotu, že v A mužstvu nedostanou šanci, aby mohli ukázat co v nich je a zabojovat o místo v sestavě – nesou holt internacionální.

   • a nebo jsou odejití, protože teoretik tak rozhodne… že nejsou pro herní systém Sparty. Hřebík nerozpozná fotbalistu ani pod lupou. Nechápu, jak ho někdo může vychvalovat jako trenéra? Co pro Spartu udělal? Jeden titul, a to ještě poloviční, když podzimní byl Strakův. A pak jeden Pohár ČR. No to je slávy. Takový trenérů tu v naší lize běhá hafo.

  • blázen není, říká pravdu. A akademie nejsou zásluhou Hřebíka, ale trenérů mládeže a navíc v žákovském věku a dorosteneckém věku asi převyšují, ale ten kdo je vybírá dál (Hřebík) a doporučuje kdo zůstane a kdo odejde…. tam je ten problém. Hřebík je jen obyčejný teoretik.

 2. Upřímně, je mi pana trenéra Hrebika líto . Bohužel žijeme v ČR , tady blbci mají zelenou . Pan Straka by si měl nejdříve zamect před vlastním prahem.

  • Presne tak, spuhlasim. Je nastvany a urazeny ze ho vyhodili. Celou dobu byl ticho a ted s Karvinou vyhral tak opet vystrkuje ruzky. Straka nerozumi taktice a fyziologii vubec. Umi udelat atmosferu a vyhecovat a namotivovat muzstvo. Jak je videt na Slavii tak ty prednosti Straky uz na dnesni fotbal neplati a ti co si mysli ze by spasil Spartu tak se moc a moc myli.

  • a prosím v čem je ti ho líto? Znáš ho osobně? Víš jaký má vliv ve Spartě? Nebo se ti zdá normální, aby už asi 7 trenérů ve Spartě neuspělo? I když o Lavičkovi se to říci nedá…vyhodit ho, když měl úspěchy, to hlava nebere. Nebo si myslíš, že bývalý hráč evropské kvality, jako je Rosický, bude tak blbý, že to bude jeho všechno chyba? Jednoduchá rovnice x let tam je hřebík, za x let se vastřídalo trenéru i ve vedení, i hráčů.. a pořád výsledky žádné. to první x stojí na jedné rovnováze proti těm ostatním x. takže doporučuji vyhodit teoretika Jarmila a nechat volné pole trenérovi a ostatním. Není přeci možné, aby se kolem áčka motalo tolik bývalých hráčů, kteří byli i v repre, se Spartou získali tituly, dotáhli to někam i v zahraničí, aby to byli najednou ňoumové. A ten jeden dotrénovaný titul Hřebíka ( mimochodem po rozehrané partii po Strakovi ) z něj kvalitního trenéra nedělá. Spadni z něho z hrušky na zem a přemýšlej. A ten druhý pod tebou taky.

 3. Pan Straka zcela jistě vidí do zákulisí (na rozdíl od nás) a věřím,že je blázen – do fotbalu,takových bláznů houšť.Můj subjektivní názor je ten,že když už přijali zahraničního trenéra (Stramacioni), mělo ho nechat pracovat aspoň 2 roky, potom ho třebas vyhodit.Pan Wenger dosáhl s Arsenalem v éře Henryho ,pak 15 roků na onen team relativně nic moc,než ho (konečně) vyhodili:-).Nyní to nedá dohromady ani Pánbožko.Ovšem naprosto famózní vtip, je ten s tou nejlepší akademií v Evropě…(možná na PC hru FIFA).

 4. za hřebíka se hrál nejlepší fotbal sparty za 20 minulých let. máte krátkou paměť kreteni. Straka je debil bez jediného výsledku akorát kecy ze kterých bleju a plivu na televizi kdy ho tam vidim a přepínám. Sparta je v hajzlu min. 15 let , Straka je v prdeli celej život. karel.

  • Karle, je to tvůj názor, který ti neberu, nemusí se ti líbit, ale je to jediný repre trenér se 100% bilancí – 1 zápas = 1 vítězství :-)))
   Promiň, nedalo mi to, ale třeba by ty primadony na hřišti skutečně potřebovali pořádně zpražit a namotivovat někým tak šíleným…

   • |Mycwa je jako co? značka nějaké odborné firmy? v tom případě souhlasím ,jsem kretén ,ale tyto odborníky neznam .a ani nechci. zní to jako Ocamura nebo tak nějak…zvracim..

  • naprostý souhlas, Franz jen hecuje, to vydrží pár zápasů (nový koště) a pak to jde zas ke dnu. Jen se podívejte, koho už poslal o třídu níž nebo ho vymetli. A Hřebík ve Spartě dokázal hodně, klobouk dolů.

  • tak Karlíku teď si mě nas..l za prvé komu říkáš kreténi? a za druhé, tolik sportů je na světě a ty se ser.š do fotbalu. Tak.. za Hřebíka se prý hrál nejlepší fotbal !!! no to jsi asi hodně mladý nebo jsi toho kolem Sparty moc nezažil a nebo tomu nerozumíš (to bude asi ono). Napiš mi kolik sezon jako trenér byl Hřebík ve Spartě, kolik získal titulů, a co dál jako trenér jinde dokázal? Já ti pomohu…dvě sezony ve Spartě ( vlastně jeden a půl jako trenér 2001/2002 a 2004/2005 , 2. a 1. místo). To první mu nachystal právě Straka. A co dál???? Nic , vůbec nic. A to ani nebudu rozebírat, s kolika kvalitními fotbalisty ve Spartě měl problém, protože ho nechtěli. Asi si už nevzpomínáš na transparenty a vyvolávání “Hřebík ven”, ty jsi asi seděl na druhé straně. Nevím proč jsi si udělal tak kvalitní obrázek o Hřebíkovi, ale nic v něm není. Víš kolik je u nás trenérů, kteří ziskali se Spartou i jinými kluby minimálně jeden titul? Asi tě oblbla hra v evropské lize, ale tam také nic kvalitního. Klidně si u jeho fotek v pokojíčku zapaluj svíčky a líbej jeho fotky, ale on je tím největším problémem Saprty. A nenavážej se do Straky…který řekne pravdu, navíc ikona stoperská, která se neztratila ani v bundeslize….o té si může Hřebík jen nechat zdát, malovat čtverce, trojůhelníky, kydat moudra na seminářích mladým trenérům…. nic jinýmo nemá. Jo a za kretena jsi tu ty.

 5. Co se děje v zákulisí Sparty nevím, ale pamatuji si zavedení zónové obrany a obecně jiného stylu hry za éry Hřebíka, s kterou byl velmi úspěšný – dokud mu vedení nezačalo rozprodávat mužstvo. Do Vánoc dobrý, ale pak mu prodali dva prý klíčové hráče, nutné pro tento styl hry a náhrada za ně nebyla, Takže šupajdy ven z pohárů a nakonec šupajdy pryč s Hřebíkem. Být trenérem pod debily je projevem masochismu. Já bych tuto práci nedělal, i kdybych fotbalu rozuměl tak, jako on a další špičkoví trenéři.

 6. Hřebík nechal vyhodit Poboráka že nsouhlasil s jeho trenerskýma metodama. Přitom Karel prošel takovými kluby že ho měl poslouchat sotevřenou pusou.Potom vyhazel hromadu fotbalistu kteří byli oporami jiných týmu a dostali se do národního mužstva.Stačí se podívat na Plzen

  ´

 7. Divím se,že se k dění ve Spartě nevyjádřil p.Rosický.Nebo se snad odstěhoval mimo svět? Nese stejnou vinu jako všichni ostatní.

 8. Souhlasím s panem Strakou,že Křetinský je fotbalový blb ale pozor pan Hřebík taky postoupil se Spartou do ligy mistrů. Fandím Francovi at se mu daří.

 9. Pánové,
  Křetínskému je to přece jedno, kolikátá je Sparta. Křetínský používá Spartu jako pračku peněz a pouze je chytřejší než my, protože my nevíme, jak to dělá.
  Ale nějaký švindl v tom je, to v každém případě.
  Lze tam pouze nechodit, nekupovat sparťanské upomínkové předměty. Já vím, tím Sparta zanikne, ale jinak se nic nezmění.

 10. Ja bych mu toto tvrzeni veril,protoze jestli někdo něco vi o pohrbivani nadeji klubu ve fotbale,tak je to prave Straka.

 11. Pan Straka si trošku nevidí do huby. Co dokázal – byl to jistě špičkový fotbalista, který se prosadil i v Bundeslize, ale jako trenér? Za 17 let vystřídal 17 týmů. Odevšad ho vyhodili – nespravedlivě, nebo spíš pro neschopnost? Chápu, že je ještě stále frustrován jak ho Křetínský prasácky vyhodil v roce 2004. Ale měl by si asi uvědomit, že to, že tenkrát trénoval Spartu jako účastníka Ligy mistrů, bylo spíše díky trénovanosti hráčů z doby p. Kotrby, než díky jeho trenérskému umění. P. Hřebík již řadu let šéfuje sparťanské akademii, která je hodnocena jako 7. – 8. v Evropě. To je myslím víc, než nějaké kecy p. Straky. Nejvíc o úrovni jeho trenérského “umění”hovoří asi dnešní výsledek na druholigové Viktorce Žižkov. A o tom, že kolegové trenéři se nekritizují, asi ještě neslyšel. Ať si myslí o Hřebíkovi cokoliv (i třeba oprávněně) tak je to neskutečná prasárna, která nemá obdoby. Fuj :(:(:(

  • Hřebík je trenérská nula. Straka má pravdu… a ten titul, který si Hřebík připisuje , je z poloviny Strakův. Franc udělal víc bodů na podzim , jako Hřebík. Jarda nic kromě tohoto nedokázal. Co je na něm tak světoborného???? Pomůžu ti…nic , vůbec nic.

 12. Mycwo proč si u svých komentářů píšeš sám sobě že plakuješ? Teď neřeším to, že se všude hlásíš ke 4% menšině, to mi nevadí a je to tvoje věc, ale proč napadáš sám sebe?

 13. Protože plakuju a blbnu. Jsem rudý kokot co se tady přihlašuje pod různýma nickama a sám si tady reaguju. No a co? Bedrich Smetany, Surcuf, Mycwa…to vše jsem já.
  Příště sem nepiš a rovnou se mi ozvi, zajdem spolu do sprchy jak za starých časů…MUHEHE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ján Greguš: Přestup do Minnesoty? Nevěděl jsem do čeho jdu, ale s odstupem času hodnotím své rozhodnutí velmi pozitivně

Devětadvacetiletý záložník Ján Greguš zaujal svými výkony v dresech Baníku Ostrava a Jablonce, odkud přestoupil do dánského klubu FC Kodaň. Rodák z Nitry se rozhodl v loňském roce opustit Evropu a zamířil do zámořské MLS, kde nastupuje za Minnesotu United.

Berbrova cesta k moci – díl 2. Vykonávači zla a nejvyšší krytí

Nechal si říkat Náčelník, Taťka, klaněli se mu lidé mnohem vzdělanější, chytřejší, kteří ve fotbale dosáhli na vysoké mety a proslavili ho po celém světě. Čím si Roman Berbr, osoba nepříliš vyspělého intelektu, hulvátského chování bez sociálních vazeb.

Obhájce titulu odstartuje nový ročník Ligy mistrů s nepříjemným Atlétikem Madrid: Preview a tipy na sázení

Bayern Mnichov po dlouhých měsících konečně prohrál! Ve druhém ligovém kole je zaskočil Hoffenheim, od té doby už ale zase mnichovský celek drtí jednoho soupeře za druhým. To Atlétiku Madrid se určitě nedaří podle představ, v aktuální sezoně jsou však stále neporažení!