Fotbalový svět přišel o legendu Realu Madrid. V 88 letech zemřel Paco Gento
Španělsko se v úterý ráno zahalilo do smutku. Z Madridu totiž přiletěla zpráva, že v 88 letech zesnul Paco Gento, jedna z největších legend Realu Madrid.


Zdroj: Jac. de Nijs / ANEFO, [onbekend] / CC BY 2.0
Španělsko se v úterý ráno zahalilo do smutku. Z Madridu totiž přiletěla zpráva, že v 88 letech zesnul Paco Gento, jedna z největších legend Realu Madrid.
Gento je jediným fotbalistouv historii, který má na kontě šest „Copas de Europa“ tedy předchůdce Ligy mistrů. Aktuálně byl čestným prezidentem Realu Madrid, tuto funkci zdědil po svém velkém kamarádovi Alfredo di Stéfanovi.
Obě ikony Los Blancos pomohly vytvořit z královského klubu mašinu jak ve španělském, tak v evropském fotbale. Společně dosáhly na pět evropských pohárů za sebou, což se nikomu jinému nepovedlo.
Gento ukončil kariéru po sezóně 1970-71 s 23 oficiálními tituly jako hráč Realu Madrid, tímto rekordním počinem se zapsal do historie. Do teď jej nikdo nepřekonal, pouze v neděli ziskem Superpoháru jej dorovnal Marcelo.
„Real Madrid C.F., jeho prezident a jeho představenstvo hluboce litují smrti Francisca Genta, čestného prezidenta Realu Madrid a jedné z největších legend našeho klubu a světového fotbalu.
Real Madrid by rád vyjádřil soustrast a svou lásku a náklonnost jeho manželce Mari Luz, jeho synům Franciscu a Juliovi, jeho vnučkám Aitaně a Candele a všem svým příbuzným, kolegům a blízkým,“ napsal ve svém prohlášení královský klub.
S jednou ze svých největších legend se Real Madrid také rozloučil připomínkou všech jeho titulů.
Zdroj: Real Madrid, Marca
-
Hokej
Pech ostře pálí do trenéra Čiháka: Dělal z nás blbce! Musí mít kouč odehráno?
-
Chance Liga
Zahodili jsme celou sezonu! Fanoušci Viktorie kritizují vypadnutí i trenéra Hyského
-
Chance Liga
Sundejte dresy! Fanoušci Sparty kritizují výkon v derby i trenéra Priskeho
-
Fotbal
Čvančara v derby s Rangers rozpoutal peklo! Vítězná penalta, provokace a fanoušci na trávníku












