Reklama

Fortuna liga bude od příští sezóny dostupná pouze na placeném kanále

Všechny zápasy domácí Fortuna ligy budou od nové sezóny dostupné pouze na placeném kanále O2. Česká televize, která využívala tzv. sublicenci, díky níž mohla vysílat jedno utkání týdně, už kompletně přišla o možnost vysílat domácí soutěž.

„Česká televize měla o koupi vysílacích práv na tuzemskou 1. fotbalovou ligu samozřejmě zájem. Při rozhodování o tom, jak vysokou cenovou nabídku může učinit, ale musí přihlížet k současné situaci,“ uvedla Česká televize na Twitteru

Diváci placené stanice O2 se tak v nadcházející sezóně můžou těšit na 4 televizní přenosy v té nejlepší vysílací kvalitě z více kamer, zbylé 4 přenosy přes tzv. streaming.

Nejvyšší fotbalová liga tak zmizí z programu ČT Sport po téměř patnácti letech.

Součástí dohody vysílatele s LFA je také změna hracího schématu. Od nové sezóny totiž odpadají páteční předehrávky a také pondělní dohrávky.

Na víkend tedy připadá 8 utkání, přičemž čtyři z nich se budou odehrávat v sobotu a čtyři v neděli.

Výjimku těchto pravidel bude tvořit pouze účast českého zástupce v evropských pohárech.

Další změna se týká také časů začátků utkání. V letním období sezónu budou zápasy startovat v 16:00 a 18:30, zatímco v zimním období sezóny se bude začínat v 14:00 a 16:30.

Zdroj: Česká televize, Twitter

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Copak Česká televize není placená??? Každý ji musí každý měsíc platit. Co odešel Ota Černý tak sport na ČT odešel do kopru. Hlavně že nás otravují každou neděli po obědě s předraženým politickým pořadem. Hnus.

  2. Ředitel ČT Dvořak ksindl který totálně “zabil” kanál Čt sport na kterém budo vysílat pro 60 tis. diváku – šipky – kuželky- drezuru koní- cyklistiku atd. !!! Hlavně že ČT má desítky a stovky miliony na hovadiny s minimalní sledovaností !! Možná by stačilo vyhodit 20% zcela zbytečných parazitu zaměstnaných v ČT + snížit o 50% platy a odměny řediteli + jeho dalšim 6 poskokum či místo Moravce za 80 tis. Týdně zaměstnat na nedělní debaty Izera za 40 tis.kč 😉 Všechno vyžere zkur… 02tv která do konce roku využije monopolu a zdraźí poplatky přenosy !

  3. Myslím, že to ovlivní lidi, jako mě, kteří fotbalem tolik nežijou a nechtějí si platit sportovní kanál ale rádi se občas podívají na zajímavé zápasy. Když není fotbal, nevím proč platit, když mě golf a curling nezajímá

  4. Další věc je to zda konečně ten odporný ulisný uplatný D.Svoboda splní od té to sezony to co slibuje již 3 roky – že každý fanoušek bude minimalně 5 TÝDNU předem vědět PŘESNÉ DATUM A HODINU ZAČATKU kdy jeho tým bude hrát !!!

    • Odpovím si sám – za 3 týdny začiná nový ročník a nikdo z fanoušku žadného klubu Fortuna ligy NEVÍ který den a v kolik hodin bude jeho tým hrát !!! Oproti např. ANGLICKÉ lize kde mají fanoušci již jasno od 1.ligového kola !!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené