Fanoušci Sparty se zlobí: Točení automatů na velkoplošné obrazovce? To se někdo ve vedení zbláznil
Pražská Sparta v neděli večer porazila doma Sigmu Olomouc 1:0, když jediným gólem rozhodl Albion Rrahmani. Hosté museli dohrávat bez dvou vyloučených hráčů, brankáře Jana Koutného ke konci následoval Jan Král. Na sociálních sítích ale mezi fanoušky nejvíce rezonuje kauza okolo točení automatů na stadionu.

Pražská Sparta v neděli večer porazila doma Sigmu Olomouc 1:0, když jediným gólem rozhodl Albion Rrahmani. Hosté museli dohrávat bez dvou vyloučených hráčů, brankáře Jana Koutného ke konci následoval Jan Král. Na sociálních sítích ale mezi fanoušky nejvíce rezonuje kauza okolo točení automatů na stadionu.
- Sparta porazila doma Sigmu Olomouc 1:0
- Klub zařadil jako zábavu točení automatů na obrazovce
- Fanoušci Sparty to odsuzují
Zápas Sparty se Sigmou Olomoucí tentokrát velkou fotbalovou podívanou nenabídl. V utkání byl vidět jen jeden gól, který ve druhém poločase vstřelil Albion Rrahmani, nejvíce se tak na sociálních sítích řeší jiné dvě situace.
Tou první je červená karta brankáře Jana Koutného. Gólman Sigmy ve 37. minutě vybíhal na dlouhý míč, na který startovali i Veljko Birmančevič s Albionem Rrahmanim. Srbský útočník míč minul, poté spadnul na ruku Koutného. Jelikož to bylo mimo vápno, hlavní sudí Ondřej Pechanec mu ukázal červenou kartu.
Problém je v tom, že Rrahmani se nacházel v ofsajdu, a fanoušci se nemohou shodnout, zda se aktivně zapojil do hry či nikoliv. Pechanec společně s kolegy u videa ale usoudili, že ne. Zároveň posoudil ruku Koutného jako úmyslnou, proto se rozhodl pro vyloučení.
Druhou situaci, která na sociálních sítích dost rezonuje, diváci u obrazovek ani zaznamenat nemohli. Během poločasové přestávky se totiž klub rozhodl zařadit zábavu v podobě točení automatů na velkoplošné obrazovce. A to se fanouškům Sparty vůbec nelíbilo.
Točení automatů na velkoplošné obrazovce? Extrém, nechápou fanoušci
Na sociálních sítích se objevila fotografie, která vyvolala nemalou kritiku.„Chápu, že bez sázkových kancelář to nejde, ale automaty už jsou fakt moc. Tohle už je extrém. Tak tam se úplně zbláznili. Za chvíli budou automaty na záchodech?“ Chodí na fotbal i vaše děti? Tohle chceme dětem ukazovat jako zábavu?“ ptají se fanoušci.
@KamilVeselyACS šel do bývalého kanclu Jirky Rosického a zabavil mu hračky. Teď už stačí jenom postavit bar místo střídaček.
— Slavoj (@slavoj_a) August 10, 2025
Sázkové kanceláře jsou každopádně neoddělitelnou součástí vrcholového fotbalu. Žádné jiné firmy nedisponují dlouhodobě takovými prostředky a ochotou sponzorovat kluby, potažmo celou ligu.
Sparta má uzavřené lukrativní partnerství s řeckou firmou Betano, která se snaží prorazit na český trh, který má ale stále pod palcem česká společnost Tipsport. Ta se stala i generálním partnerem celé ligy, kterou pojmenovala po dceřiné společnosti Chance.
Sport a sázení k sobě tedy patří, nicméně například v anglické Premier League to začínají mít sázkové kanceláře hodně těžké. Jejich loga se totiž nesmí objevovat na přední straně dresu. A dá se očekávat, že časem budou opatření ještě tvrdší.
Zdroj: Autorský článek
-
Hokej
Česká noc v NHL: Pastrňák nahání Jágra a režíroval smršť, Hertl pálil ostrými
-
Tenis
Famózní forma! Macháč vyhrál sedm utkání v řadě a na Australian Open vyzve aktuální světovou trojku
-
Bojové sporty
To se jen tak nevidí. Jean Silva si v zápase UFC „zasurfoval“ na zádech soupeře
-
Hokej
Hokej na ZOH 2026 kurzy: Analýza favoritů na vítězství













