Spojte se s námi


eSport

Fanoušci se dočkají největšího CS:GO turnaje všech dob

Ve švédském Stockholmu vypukne 26. října největší Counter-Strike: Global Offensive akce historie tomto esportovém titulu. Celkem 24 týmů s hráči z 25 zemí světa se popere o trofej, kterou doplní i příjemná částka jeden milionu dolarů.

Publikováno

dne

Ve švédském Stockholmu vypukne 26. října největší Counter-Strike: Global Offensive akce historie tomto esportovém titulu. Celkem 24 týmů s hráči z 25 zemí světa se popere o trofej, kterou doplní i příjemná částka jeden milionu dolarů. Další milion se pak rozdělí mezi zbylé celky, které se turnaje zúčastní, motivace vyhrát je tak přehršel.

Turnaj vykopne 26. října zápas několikanásobných šampionů Major turnajů Astralis proti jejich dánským konkurentům v podobě vycházejících hvězd Copenhagen Flames. V akci ale také uvidíme třeba legendární FaZe či Rusy hrající pod českou organizací Entropiq.

Akce potrvá až do 7. listopadu, kdy se dva týmy utkají o trofej, miliony korun i zápis do historie. Major turnaje totiž mají mezi ostatními speciální místo. Kromě toho, že je vývojáři hry podporují finančně, turnaj samotný doprovází kolekce samolepek, které hráči mohou lepit na svoje virtuální zbraně ve hře.

Tento turnaj bude v historii ještě významnější místo, než ty předchozí. Jedná se totiž o první Major turnaj po dvouleté pauze, kterou způsobila koronavirová pandemie (před pandemií se Major turnaje hrály každý rok alespoň dvakrát).

Také to je první turnaj za koronavirové pandemie, kterého se budou moci zúčastnit živě i fanoušci.

Play-off, kam prorazí nejlepší osmička týmů, proběhne živě v Avicii Areně ve Stockholmu, kde se předvídá účast až 15 tisíc fanoušků. Pro hráče to ovšem znamená tlak navíc, se kterým se budou muset popasovat.

Posledním turnajem, který vývojáři ze společnosti Valve v CS:GO podpořili, byl StarLadder Major v Berlíně na podzim roku 2019. Tehdy zvítězili dánští Astralis, kteří si tak připsali třetí Major trofej v řadě, celkem se jednalo o jejich čtvrtý takový titul.

Letos ovšem Dánové nemají tak dobrou startovací pozici. Právě naopak, ve světovém žebříčku se propadli na deváté místo a favority na turnaj jsou rusko-ukrajinští Natus Vincere, kde září zase ukrajinský ostrostřelec Alexandr „s1mple“ Kostyljev.

Zdroj: Grunex

Reklama

eSport

Worlds se vrací do Severní Ameriky, Kanada zažije svoji premiéru

Tento rok jsme měli možnost mít světový šampionát v Evropě a příští rok se podíváme na mistrovství světa do Severní Ameriky, konkrétně hned do tří zemí. Prvním hostitelem bude Mexiko, které bude doplněno o USA a Kanadu. Amerika se tak po šesti letech konečně dočkala.

Publikováno

dne

Od

Tento rok jsme měli možnost mít světový šampionát v Evropě a příští rok se podíváme na mistrovství světa do Severní Ameriky, konkrétně hned do tří zemí. Prvním hostitelem bude Mexiko, které bude doplněno o USA a Kanadu. Amerika se tak po šesti letech konečně dočkala.

Bude to šest let od posledního šampionátu, na kterém zvedl pohár nad hlavu Faker. Ve stejném roce 20 000 lidí sledovalo, jak Ambition ukradl Elder Dragona a pomohl tím k vyrovnání finálové série na 2-2.

Na již zmiňovaném mistrovství světa sledovala plná Madison Square Garden nejlepší sérii historie League of Legends mezi týmy ROX Tigers a SKT T1, ve které nakonec SKT brali vítězství 3-2. Takový byl poslední světový šampionát, který se hrál v Americe.

WORLDS 2022

Play-in fáze se odehraje v hlavním městě Mexika – Mexico City, konkrétně pak v hlavním studiu Liga Latinoamericana (LLA). Skupinová fáze a čtvrtfinále se odehrají v newyorské Madison Square Garden. Semifinále pak budete moc sledovat v torontské Scotiabank Areně, kde hrají své domácí zápasy hráči Toronto Maple Leafs.

Finále světového šampionátu budou moci fanoušci sledovat v nové domácí aréně týmu Golden State Warriors, v sanfranciském Chase Centru v Kalifornii. Chase Centre se také stane historicky desátým různým hostitelem finále světového šampionátu, které by mohlo sledovat 18 000 fanoušků.

Tohle bude poprvé, co Riot Games uspořádají turnaj v třech severoamerických zemích. Ale toto není jediná premiéra. Play-ins světového šampionátu budou poprvé v historii odehrány v oblasti minor regionu. V roce 2022 se tak můžete těšit na sledování zápasů v nočních hodinách.

Zdroj: Worlds

Pokračovat ve čtení

eSport

Jsme mistři světa v esportu! Česká reprezentace ovládla šampionát ve hře Dota 2

Česká reprezentace ve hře Dota 2 ovládla světový šampionát v izraelském přístavním městě Eljat. Ve finálovém zápase Češi porazili Švédsko a kromě titulu mistrů světa si odnášejí také finanční odměnu ve výši 10 000 dolarů.

Publikováno

dne

Česká reprezentace ve hře Dota 2 ovládla světový šampionát v izraelském přístavním městě Eljat. Ve finálovém zápase Češi porazili Švédsko a kromě titulu mistrů světa si odnášejí také finanční odměnu ve výši 10 000 dolarů.

Základem české reprezentace se stala sestava týmu Hippomaniacs, kterou doplnil Arian „Arin“ Ahmadi z celku Young. Češi začali svoji cestu za titulem v západoevropské kvalifikaci, kde neztratili ani jednu hru a do finálové fáze v Izraeli vstupovali jako jedni z hlavních favoritů na zlaté medaile.

V hlavní fázi turnaje postupovali Češi do play-off ze druhého místa ve skupině. Nad jejich síly byla pouze reprezentace Maďarska. Ve vyřazovací fázi už nastala česká jízda.

V prvním kole si naši hráči poradili se Švédskem 2:0, zdolali domácí Izrael 2:0 a v semifinálovém souboji porazili Kosovo 2:1.

Protože turnaj se hrál systémem dvojité eliminace, změřili Češi v závěru své síly opět se Švédy. A zase to byla jednoznačná záležitost. Po výsledku 2:0 se Češi posadili na světový trůn ve hře Dota 2.

Koneční pořadí IESF Mistrovství světa 2021 ve hře Dota 2

  1. Česká republika
  2. Švédsko
  3. Kosovo

Vítězná sestava České republiky

  • Arian „Arin“ Ahmadi (carry)
  • Pavel „Mambos“ Beneš (mid)
  • Marek „Tipek“ Rytíř (offlane)
  • Filip „Filminy“ Komín (support)
  • Petr „Muf“ Fojtík (hard support)
Pokračovat ve čtení

eSport

Nová liga v režimu Pro Clubs ve hře FIFA 22 pod názvem PGS CZ/SK je zde!

Na československou scénu oficiálně dorazila nová světová komunita pod názvem Pro Gaming Society ve zkratce PGS. Tento pilotní projekt složilo dohromady pět adminů jak z České republiky, tak i ze Slovenské. Jste příznivci nebo fanoušky režimu Pro-clubs?

Publikováno

dne

Na československou scénu oficiálně dorazila nová světová komunita pod názvem Pro Gaming Society ve zkratce PGS. Tento pilotní projekt složilo dohromady pět adminů jak z České republiky, tak i ze Slovenské. Jste příznivci nebo fanoušky režimu Pro-clubs? Jedná se o režim 11vs11, takže je považován za nejbližší reálnému fotbalu.

Psal se rok 2020, kdy zakladatel Stevie Alex vytvořil úplně novou a bezplatnou komunitu pod názvem Pro Gaming Society (PGS). Nejdříve se zabýval v sérii FIFA pouze zápasům 1v1. Poté byl ovšem osloven mnoha dotazy, zda by nevytvořil ligy v režimu Pro-clubs.

Pro-clubs je on-line sociální a kolektivní režim série FIFA, ve kterém si můžete vytvořit virtuálního profíka a vyrazit s ním na hřiště spolu s přáteli. Můžete si vytvořit svůj vlastní klub nebo do nějakého vstoupit a propracovat se s přáteli z 10. divize až na samotný fotbalový vrchol v 1. divizi.

Ve FIFA 22 komunitě se v režimu Pro-clubs začala rázem rozrůstat a získávala svoje hráče po celé Evropě. Momentálně má PGS ve své komunitě více než 36 055 hráčů a každým dnem přibývají. Již nyní pořádá 31 lig a 32. ligou bude právě ta vaše „ČeskoSlovenská liga“!

Do toho pořádá mezistátní turnaje jako je mistrovství Evropy či světa. Také evropské poháry, do kterých se probojujete z horních příček v lize, jsou samozřejmostí. Zkrátka tento herní portál nabízí pro hráče velké přiblížení k reálnému fotbalu (hráčské smlouvy s klubem, ocenění pro hráče a mnoho dalšího).

Československá liga PGS se zrodila koncem října roku 2021 a téměř okamžitě o ní byl projeven velký zájem. Po zhruba dvou týdnech po oznámení ligy se zaregistrovalo 237 hráčů české a slovenské národnosti.

Liga by měla začít od 3.1.2022 a hrát se bude v herních dnech zvolených na začátku sezóny podle manažerů. Liga pro hráče a manažery nabízí spoustu zajímavostí, jako vyhlášení týmu týdne, týmu měsíce, ale také manažera měsíce. Na konci sezóny budou odměněni ti nejlepší hráči i s manažerem celé sezóny!

O co se bude hrát budou admini informovat na začátku sezóny. Týmy v lize budou také bojovat o Ligu mistrů a Evropskou ligu. Počet postupujících týmů ještě není znám, bude upřesněn na začátku sezóny podle toho, kolik týmů se zúčastní.

Liga také bude mít svojí československou reprezentaci, se kterou se budou moci nominovaní hráči probojovat až na samotné mistrovství světa a mistrovství Evropy. Celá liga proběhne na oficiální aplikaci PGS eSport, kterou můžete stáhnout jak na Google play, tak na Apple store. Aplikace je v češtině.

Od nás, jakožto mediálního partnera projektu, se můžete těšit na pravidelné novinky, rozhovory s hráči, ale i s manažery.

Více informací naleznete na PGS Czech & Slovakia League. Pokud nemáte zrovna po ruce partu kamarádů, kteří by se k vám bez váhání připojili, nezoufejte, součástí Discordu jsou náborové kanály pro volné hráče a kluby. Takže se vám jistě povede najít si tým raz dva.

Pokračovat ve čtení

Oblíbené