Spojte se s námi


eSport

Fanoušci League of Legends zaplnili O2 universum. Pozici české jedničky potvrdili Entropiq

Publikováno

dne

Naplněná libeňská hala o víkendu sledovala napínavé klání těch nejlepších esportových týmů u nás. Turnaj Prague Champs přinesl do Česka poprvé v historii turnaj v League of Legends světového formátu. Na tři tisíce fanoušků fandily svým oblíbeným hráčům, kteří se utkali na obří 22metrové stagi s pohyblivými LED obrazovkami. Unikátní trofej pro vítěze a největší podíl ze dvousettisícového prize poolu si po zásluze odnesli Entropiq. V následném exkluzivním showmatchi ale ani oni nestačili na francouzský celek GamersOrigin.

Pražský profesionální esportový tým Entropiq potvrdil roli nejlepšího českého League of Legends celku. I když v úvodu finálové série zaostával za Dynamem Eclot, první mapu s přehledem ovládl. Ve velmi vyrovnané druhé hře naopak slavili vítězství Dynamo Eclot. Pak už je ale Entropiq prakticky k ničemu nepustili, a došli si pro zasloužené vítězství 3:1.

Prague Champs: konečné výsledky

1. místo Entropiq, výhra 100 000 Kč

2. místo Dynamo Eclot, výhra 50 000 Kč

3.-4. místo eSuba a Sinners, výhry 25 000 Kč

Vítěz exkluzivního showmatche: GamersOrigin, výhra 100 000 Kč

Entropiq díky svému vítězství získali největší podíl z prize poolu. Šek na 100 000 korun převzali z rukou zástupců společností Mastercard a Komerční banka, které celý event Prague Champs pořádaly. Společně taky přímo na Prague Champs představily novou limitovanou sérii platebních karet s designy hrdinů ze hry League of Legends.

V Česku a na Slovensku vzniká kolem esportu poměrně silná komunita, která je velmi technologicky inovativní a moderní způsoby placení jsou pro ni už naprosto přirozené. Chtěli jsme těmto fanouškům proto přinést taky něco navíc,“ řekl generální ředitel společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko Michal Čarný.

Turnajem Prague Champs navazujeme na naše globální partnerství s Riot Games a přinášíme fanouškům League of Legends unikátní zážitek. Po tomto víkendu je jasné, že zájem o esport je na vzestupu nejenom na globální úrovni, ale taky u nás,“ doplnil Čarný.

Napínavou podívanou sledovala v O2 universu na 3 tisíce fanoušků League of Legends. Další se pak dívali na všechna víkendová klání na Twitch kanále Petra „Xnapyho“ Jiráka. Stream trval přes 20 hodin, za víkend vysílání zaznamenalo přes 200 tisíc zhlédnutí a finálový zápas Dynamo Eclot vs. Entropiq sledovalo zároveň skoro 5 a půl tisíce diváků.

Prague Champs: výsledky všech zápasů

  • 1. semifinále Dynamo Eclot vs. Sinners 3:1
  • 2. semifinále Entropiq vs. eSuba 3:1
  • Finále Entropiq vs. Dynamo Eclot 3:1
  • Showmatch GamersOrigin vs. Entropiq 3:1

S velkým apetitem dorazil z Francie na Prague Champs zkušený tým GamersOrigin. Jeho hráči se před turnajem netajili jednoznačnými ambicemi i ten nejlepší tuzemský tým porazit.

Showmatch proti Entropiq nabídl mnoho vyrovnaných a napínavých momentů, kdy byli domácí ve často vedení. Nakonec se ale Francouzům podařilo Entropiq udolat 3:1 a ze zápasu si dovezli výhru 100 000 korun.

Reklama

eSport

Hitpoint Masters: DNE stále v čele, Cryptova dále ztrácí

Hitpoint Masters mají za sebou už pět kol, ve kterých se nám ukázalo, kdo bude bojovat o postup a kdo naopak o udržení. Pět zápasů, pět výher, tak na tom jsou Dynamo Eclot, v opačné situaci jsou Inside Games.

Publikováno

dne

Od

Hitpoint Masters mají za sebou už pět kol, ve kterých se nám ukázalo, kdo bude bojovat o postup a kdo naopak o udržení. Pět zápasů, pět výher, tak na tom jsou Dynamo Eclot, v opačné situaci jsou Inside Games. Největším překvapením je jednoznačně Cryptova. Hráči ostravské organizace zatím nepředvádí nejlepší výkony a dokázali porazit pouze poslední tým tabulky.

Pět kol nejvyšší české ligy v League of Legends je již minulostí. V nich se nám Dynamo Eclot ukázalo, jako tým, který bude chtít bojovat o EU Masters společně s eSubou a Entropiqem.

Poslední postupové místo do Play-offs by mělo jít zatím pro Sinners. O toto místo s nimi měla bojovat podle předpokladů i Cryptova.

Bohužel pro fanoušky ostravské organizace to s nimi nevypadá úplně nejlépe, po 5 kolech jsou na skóre 1-4 a ztrácí na Play-offs 2 hry.

Jak se vlastně Cryptova dostala do takovéhle situace? Před Splitem přišli hned 3 hráči, Sahira, Flaxxish a Měla, kteří se zatím neukazují úplně nejlépe. Meleks se zatím předvádí, jako dobrý nákup, to ale neplatí o zbylé dvojici.

Jako příklad si můžeme vzít včerejší zápas s vedoucími DNE. V tomto utkání to byl hlavně Esko, který v Cryptově vypadal dobře, ale nyní k jeho protipólům. Flaxxish a Sacrifice. Flaxxish s Gnarem dělal zbytečné chyby a hodně umíral.

Sacrifice dostal dokonce Flame Horizon (Savero ho porazil o 100+cs) v jungli. Podobné situace se dvojici Flaxxish a Sacrifice děly hned v několika hrách. Budou to právě bývalý LCS toplaner a český jungler, kteří budou muset značně zlepšit své výkony, aby Cryptova mohla bojovat o Play-offs.

Zdroj: LoL Esports

Pokračovat ve čtení

eSport

EA má v červenci představit tři velké novinky! Jednou z nich je i nová FIFA

Společnost Electronic Arts se v červenci zjevně chystá na odhlaení tří velkých herních novinek. A o jaké herní tituly se má jednat? Jedním z nich je právě nová FIFA 23, insider Tom Henderson však poodhalil víc.

Publikováno

dne

Společnost Electronic Arts se v červenci zjevně chystá na odhlaení tří velkých herních novinek. A o jaké herní tituly se má jednat? Jedním z nich je právě nová FIFA 23, insider Tom Henderson však poodhalil víc.

Henderson je zřejmě nejznámějším herním insiderem. A nutno říci, že také důvěryhodným. Na webu TryHardGuides totiž aktuálně přišel s informací, že EA by v červenci letošního roku měla oznámit tři novinky.

Fanoušci však známého vydavatele herních titulů nejdříve zkritizovali, jelikož na předešlých akcích, ať už to bylo State of Play či jiné, neprozradil s ohledem na budoucí novinky vlastně téměř nic.

Jak se ale zdá, Henderson tohle mlčení EA úspěšně prolomil. Na základě jeho informací totiž má společnost Electronic Arts už 4. července oznámit dlouho plánovanou simulaci jízdy na skateboardu Skate 4.

V druhé polovině tohoto letního měsíce pak má EA představit nové Need for Speed, které má využívat prvků next-gen konzolí a hráči se tak mohou těšit na solidní závodní akci.

Vedle Need for Speed však pravděpodobně EA ohlásí také nový kousek ze slavné fotbalové série FIFA, a tedy FIFA 23. Právě tento titul však bude tím posledním, jenž ponese název a licenci mezinárodní fotbalové organizace.

Poté si bude muset zhruba 150 milionů hráčů zvykat na nejen nový název (EA Sports FC), ale pravděpodobně také na zcela nové prostředí.

Fanoušci této série se však příliš strachovat nemusí. Hra samotná se totiž příliš nezmění. Jak také píšeme v jednom z našich dřívějších článků, většina slavných světových klubů a hvězd bude stále hratelná díky samostatným licenčním smlouvám s jejich týmy a ligami.

I když samotné mistrovství světa a další události řízené FIFA již nebudou zahrnuty.

Zdroje: Eurogamer, TryHardGuides, EA Sports

Pokračovat ve čtení

eSport

Nový PlayStation Plus je tady! Kolik za něj zaplatíte a co vše nabízí?

Nový program PlayStation Plus je konečně tady. Dnešním dnem, tedy 23. června, Sony spustilo vylepšený PS Plus i pro Evropu, samozřejmě včetně České republiky a Slovenska. Na co si fanoušci přijdou a kolik za něj zaplatíte?

Publikováno

dne

Nový program PlayStation Plus je konečně tady. Dnešním dnem, tedy 23. června, Sony spustilo vylepšený PS Plus i pro Evropu, samozřejmě včetně České republiky a Slovenska. Na co si fanoušci přijdou a kolik za něj zaplatíte?

Společnost Sony konečně spouští nové předplatné Playstation Plus. Ten má spojit členské programy základního PS Plus a PS Now. Podrobněji jsme o této vylepšené verzi informovali už v dřívějším článku, některé základní záležitosti se však sluší znovu připomenout.

Nově bude předplatné programu PS Plus rozděleno do tří kategorií, ze kterých si hráči budou moci vybrat – Essentials, Extra a Premium.

Pokud už aktuálně jste předplatitelem služby PS Plus, účet se automaticky převede na onen základní PS Plus Essentials. Stávající členové PS Now naopak přejdou na prémiový tarif bez navýšení poplatků za předplatné při spuštění.

Nutno podotknout, služba PS Now u nás nikdy oficiálně nefungovala, jsou to však oficiálně informace od Sony, a tak je na místě toto zahrnout do celkového přehledu.

Při volbě základního balíčku dostanou hráči stejné výhody jako doposud – měsíčně dvě hry zdarma, možnost exkluzivních slev, přístup k online multiplayeru a uložené pozice v cloudu. To vše za 235 Kč měsíčně, potažmo 650 Kč čtvrtletně nebo 1 560 Kč ročně.

Ovšem další dva balíčky, a tedy Extra a Premium, nabízí rovnou celý katalog her. Je v tom nicméně jeden malý háček. Oproti základnímu balíčku nabízí PS Plus Extra katalog s až 400 herními tituly ze světa PS4 a PS5.

Tento balíček je každopádně dražší, když za něj měsíčně zaplatíte 365 Kč. Při čtvrtletní platbě to pak hráče vyjde na 650 Kč, při ročním předplatné to dělá 1 560 Kč. A nyní, abychom dali na srozuměnou, jaký je tedy onen rozdíl mezi balíčkem Extra a Premium.

PS Plus Premium v sobě obsahuje rovněž stejný katalog her z konzolí PS4 a PS5, ale pro zkušenější hráče i tzv. „Classics catalogue“, neboli katalog klasik. A právě v něm najdete zhruba 340 starších titulů z dob PlayStationu 3, 2 a 1.

Tento balíček nejvyšší úrovně pak nabízí ještě dvě další výhody, které v Essentials ani Extra nejsou. A to zkušební verze her a cloudové streamování.

Katalogy her si v případě zájmu můžete prohlédnout jak na své konzoli v PS Storu, tak na oficiálním webu PlayStation. Sony tak hráče láká například na kultovní hry v podobě slavné série Ratchet and Clank s díly jako The Nexus, A Crack In Time a podobně.

K dispozici hráčům budou také zcela původní díly hororové pecky Resident Evil, původní Red Dead Redemption, Jak and Daxter nebo hry od společnosti Lego či Disney.

Ono streamování má fungovat i na PC, podle českého serveru Vortex však prozatím nelze spustit. Podle nejnovějších informací však už Sony pracuje na opravě.

Zdroje: PlayStation, Sony, PS Plus

Pokračovat ve čtení

Oblíbené