Fanoušci Baníku se těší na poháry: Mohla to být ale TOP 3, hrát takhle doma pořád
Baník Ostrava se po 14 letech těší na pohárovou Evropu. Slezané si nedělní výhrou 6:0 zajistili kvalifikaci Konferenční ligy, baráž s Hradcem Králové tak hrát nemusí. A fanoušci se těší na mezinárodní konfrontaci.

Baník Ostrava se po 14 letech těší na pohárovou Evropu. Slezané si nedělní výhrou 6:0 zajistili kvalifikaci Konferenční ligy, baráž s Hradcem Králové tak hrát nemusí. A fanoušci se těší na mezinárodní konfrontaci.
Od zápasu Baníku se Slováckem se čekala vyrovnává bitva. A to už jen proto, jelikož oba týmy nebyly v ideálním rozpoložení.
Hosté vyhráli za celou jarní část pouze dvě utkání, Ostrava zase v nadstavbě urvala jeden jediný bod. V neděli sice vyhrála jasně 6:0, k tomu jí ale hodně pomohlo vyloučení Ondřeje Mihálika ze 26. minuty.
Útočník Slovácka potvrdil, že ho od příchodu do Uherského Hradiště lze označit za jedno z největších zklamání.
Přestože výhodu jednoho muže nelze opomenout, Baník Slovácko přehrál po všech směrech a fanoušci Ostravy si mohli užít oslavu návratu po dlouhých letech se vším všudy. Od 36. minuty mohli nerušeně popíjet s vědomím, že to klapne!
„Kdybyste takto hráli doma aspoň polovinu sezony, mohli jsme hrát o TOP 3. Krásný den a gratulace,“ napsal v lajkovaném komentáři pod facebookový příspěvek Baníku fanoušek Jirka. Lepší než jeho klub byly Slavia, Sparta a Plzeň.
Baník zvyklý na bouřlivou podporu vlastních fanoušků letos sbíral body paradoxně více venku. Forma mimo Slezsko mu zajistila čtvrté místo a tedy druhé předkolo Evropské konferenční ligy. „Gratulace k návratu do Evropy, hlavně fanoušci si to zaslouží,“ pokračoval příznivec Kuba.
Baník se může na předkola pohárů těšit poprvé od ročníku 2010/11, kdy ve třetím předkole Evropské ligy vypadl s běloruským Mogilevem. Ve druhém předkole bude Ostrava nasazená, v případě postupu už ale nikoliv.
Zdroj: Fortuna liga, Facebook – FC Baník Ostrava
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Chance Liga
Americký sen odmítl, zvolil ten sešívaný. Slavia vyhrála boj o talent za 75 milionů













