Chance Liga
Evropská realita pro české kluby: Sigma padla 0:3, Baník zklamal a Sparta potvrdila roli favorita
České týmy zažily rozpačitý večer v evropských pohárech. Olomoucká Sigma nedokázala čelit švédskému velkoklubu a v Malmö prohrála jasně 0:3. Baník na slovinské půdě předvedl čisté zklamání a do odvety půjde s jednobrankovou ztrátou, za kterou může být ještě rád. Jedinou radost přinesla pražská Sparta, která doma porazila Rigu 2:0 a jako jediná si vytvořila slibnou pozici pro odvetu.
České týmy zažily rozpačitý večer v evropských pohárech. Olomoucká Sigma nedokázala čelit švédskému velkoklubu a v Malmö prohrála jasně 0:3. Baník na slovinské půdě předvedl čisté zklamání a do odvety půjde s jednobrankovou ztrátou, za kterou může být ještě rád. Jedinou radost přinesla pražská Sparta, která doma porazila Rigu 2:0 a jako jediná si vytvořila slibnou pozici pro odvetu.
- Sigma kvalitou nestačila na Malmö
- Baník podal proti Slovincům hrozivý výkon
- Sparta bez problémů potvrdila roli favorita
Sigma padla vysoko 0:3 a výrazně si tak zkomplikovala naděje na postup
Olomoucká Sigma nezvládla své první letošní představení na evropské scéně a na švédské půdě v Malmö prohrála jednoznačně 0:3. Severský soupeř Hanáky trestal za chyby i nezkušenost. Na Andrův stadion tedy pojede za týden s velmi pohodlným náskokem.
Svěřenci trenéra Janotky postrádali kvalitu i nápad v útočné třetině hřiště, v defenzivě páchali hrubky. Pohárová nezkušenost Olomouce se ukázala jako klíčový faktor.
Tříbrankové manko pro Sigmu znamená obrovskou komplikaci a naděje na postup se téměř rozplynuly. Pokud Hanáci chtějí usilovat o fotbalový zázrak, musejí v domácí odvetě předvést výkon o několik tříd lepší.
Ostravský Baník ve Slovinsku podal hrozivý výkon
Čtvrteční výkon Baníku rozhodně nepřinesl mnoho důvodů k radosti. Ostravský klub si za celý zápas nevytvořil ani jednu jasnou gólovou příležitost a domácí Celje jej po celý zápas přehrávalo na všech frontách.
Slovinci šli do vedení už po nešťastném vlastním gólu v 8. minutě a výsledek si bez větších potíží hlídali až do konce. Nebýt velké porce štěstí, která Baník provázela po celý zápas, mohl být rozdíl ve skóre ještě mnohem vyšší.
Pokud chce Hapalovo mužstvo pomýšlet na postup, musí v domácí odvetě ukázat úplně jinou tvář. Jednogólová ztráta se dá bez problémů smazat a Baník už v letošní Evropě ukázal, že branky střílet umí.
Pokud se Ostravanům podaří rychle zapomenout na tento výpadek, mohou se do skupinové fáze ještě protlačit.
Fanoušky potěšila alespoň pražská Sparta
Na rozdíl od svých ligových konkurentů si Sparta v evropském duelu počínala suverénně. Na domácí Letné jasně dominovala a do Lotyšska odcestuje se zcela zaslouženým dvoubrankovým náskokem.
Dánský trenér Priske mohl být spokojený hlavně s kompaktní a přesvědčivou obranou, která pobaltského soupeře téměř do ničeho nepustila. Směrem dopředu lídr české ligy působil velmi nebezpečně a bez problémů potvrdil roli favorita.
Třetí zářez na pažbě Albiona Rrahmaniho v předkolech Konferenční ligy! 🇽🇰#NovaSport | #UECL pic.twitter.com/J3caiD90ZM
— Nova Sport (@novasport_cz) August 21, 2025
Sparta se očividně poučila z předchozích kol kvalifikace a do zápasu vstoupila zodpovědně, bez náznaku podcenění. Pokud v Lotyšsku předvede podobný výkon, o postup se nikdo strachovat nemusí.
České kluby zažily v evropských pohárech večer plný smíšených pocitů. Zatímco Sparta vykročila správným směrem, Baník a Olomouc si odvetná utkání výrazně zkomplikovaly.
Už příští týden se rozhodne, jak všechny tři příběhy dopadnou a kdo se nakonec skutečně dostane do boje o špici evropského fotbalu.
Zdroj: autorský článek
-
Fotbalpřed 5 dny
Proč ten Vindahl pořád chytá? Gólman Sparty v Rijece naštval fanoušky už za 9 minut
-
Evropská ligapřed 5 dny
VIDEO: Nádherná přihrávka Pavla Šulce jistila třetí evropskou výhru Lyonu v řadě
-
Bojové sportypřed 3 dny
Nádhera! UFC kráska odhalila pozadí, fanoušci chtějí bonus pro kameramana
-
Evropská ligapřed 4 dny
Šulc je druhý Nedvěd! Fanoušci Lyonu žasnou z výkonů českého fotbalisty












