Spojte se s námi


eSport

EMEA Masters: Entropiq prověří portugalské šampiony v boji o postup do hlavní fáze

EMEA Masters má za sebou druhý hrací den kvalifikace a je známa osmička postupujících týmů do kvalifikační série.

Publikováno

dne

EMEA Masters má za sebou druhý hrací den kvalifikace a je známa osmička postupujících týmů do kvalifikační série.

Turnaj pro nejlepší týmy národních lig má za sebou první část kvalifikace. Šestnáctka týmů rozdělená do čtyř skupin zde bojovala o postup do kvalifikační série. Série hraná stylem Bo3 pak rozhodne o tom, kdo doplní dvanátcku týmů čekajících v hlavní fázi turnaje.

Kvalifikace EMEA Masters nám zatím nabídla zajímavé zápasy, přesvědčivé výkony favoritů a hlavně i dva české zástupce. Dnešní program turnaje nám posléze nabídne souboj osmičky vyvolených o čtyři místa v hlavní fázi.

Zatímco naši vicemistři BRUTE zaostali ve skupině za konkurencí, to Entropiq si vedli o poznání lépe. Český mistr kromě dvou porážek s tureckými favority FUT Esports, dokázal vyhrát všechna utkání a poklidně postoupit do kvalifikační série.

Na soupeře ale český celek dlouho čekal, jelikož se muselo počkat na divoké rozluzení tří tiebreakerů. V osudí na naše kluky čekali i přemožitelé BRUTE – francouzští favorité Team GO, kteří zatím působili opravdu hrůzostrašně.

Naštestí pro český celek, los byl velmi přívětivý a přisoudil portugalského mistra GTZ Esports. Ti vyhráli svoji skupinu (5-1) a rozhodně nebudou chtít být pozadu. Portugalská liga obecně patří k těm nejslabším, i když v posledních letech se tamní soutěž značně zvedla. Přesto platí, že soupeř Entropiqu vyhrál skupinu a rozhodně nepůjde o jednoduchou záležitost.

Nicméně se nejedná o větší kvalitativní rozdíl jako při posledním turnaji.Tehdy eSuba v kvalifikační sérii vyzvala tureckou trojku – Papara Supermassive, kteří byli velkým favoritem. A k překvapení všech ji naši kluci vyhráli 2-1.

Zda se podobný úspěch a další cenný skalp do koeficientu Entropiqu podaří, to uvidíme dnes od 18:00.

Zdroj: EMEA Masters

Reklama

Oblíbené