Spojte se s námi


Fortuna liga

Ekpai míří do Plzně! Plzeň loví i jiné hráče, kdo další je na seznamu vytipovaných posil?

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň s opravdu velkou pravděpodobností postoupí přímo z prvního místa v HET lize do základní skupiny Ligy mistrů. K titulu stačí v sobotu doma porazit Teplice, což se jeví velice reálně. S případnou účastí v Lize mistrů připluje do kasičky Viktorie jistých čtyři sta milionů korun, při případném bodovém zisku se odměna ještě zvýší. I vzhledem k nepovedenému jaru Plzeň zbrojí právě na nejprestižnější klubovou soutěž a první posilou by měl být Ubong Ekpai, křídlo Fastavu Zlín. Kdo další je na seznamu vytipovaných posil?

zdroj: fcfastavzlin.cz

Ekpai po českých trávnících běhá dva roky. První sezonu strávil v Liberci na hostování z Maccabi Haifa, druhý rok je již pod křídly Fastavu Zlín. Ale i za takovou krátkou dobu zvládl uhranout české kluby. V zimě měla velký zájem Slavia, ale Zlín přestup zatrhl. Stejně dopadl i jeden nejmenovaný francouzský klub. Až teď v létě to vypadá na přestup výš, blízko je přesun na zápas Čech.„Zájem Plzně mohu potvrdil,“ uvedl pro deník Sport hráčův agent Pavel Říha. A definitivní podpis je blíže, než se může na první pohled zdát. „Je to víceméně domluvené,“ řekl k případnému přesunu zdroj, který je velmi dobře obeznámen s pozadím transferu.

Pro Plzeň by šlo o sázku na jistotu. Ekpai je rychlým, fyzicky zdatným a gólovým typem křídelníka. V letošní sezoně HET ligy si připsal sedm branek a tři asistence, dvě branky vsítil Spartě a rozsekl i zápas na Slavii. Pro Plzeň by byl sázkou na jistotu. Jediným jeho nedostatkem je neznalost češtiny, avšak na českou ligu se adaptoval velice dobře.

O jeho přesunu do lepších klubů se mluví delší dobu. Není divu, lepší pravé křídlo po českých trávnících aktuálně neběhá, navíc je ve velmi perspektivním věku dvaceti dvou let. Tomu také odpovídá cenovka, nastavená na dvaceti milionech korun, což by také měla být částka, za kterou do Plzně přestoupí.

Může transfer ještě něco zhatit? Těžko. Zájem jevila Slavia, Epaie navíc z Liberce znají i sportovní ředitel Jan Nezmar a kouč Jindřich Trpišovský. Pražané jsou ale značně omezeni nejistou situací okolo vlastníka klubu, čínské firmy CEFC. Nikdo uvnitř klubu netuší, jak to je se zatčením nejvyššího představitele společnosti Jie Ťien-minga, proto se zatím sešívaní do velkých nákupů neženou. Sami ani neví, jaký dostanou budget na přestupy, takže konkurence má aktuálně velkou výhodu.

Toho využívá právě Plzeň, která sonduje situaci i okolo Roberta Hrubého (středopolař Baníku Ostrava), Davida Housky (středopolař Sigmy Olomouc), Jaroslava Zeleného (levý bek či křídlo Jablonce), Dávise Ikauniekse (útočník Vysočiny Jihlava) a Jakuba Plška (podhrot Sigmy Olomouc).

Již dopředu získala stopera Jablonce Luďka Pernicu, který se bude v létě hlásit na začátku přípravy trenéru Pavlu Vrbovi. A s ním s velkou pravděpodobností i Ubong Ekpai.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.