Spojte se s námi


eSport

EA odhalila top 22 hráčů ve FIFA 22! Které ročníky přinesly do hry největší změny?

Fotbalová hra FIFA 22 je již za rohem a milovníci sportovních titulů už netrpělivě čekají, až budou moci nažhavit svá zařízení a okusit zbrusu nový ročník této dnes již legendární série na vlastní kůži.

Publikováno

dne

Fotbalová hra FIFA 22 je již za rohem a milovníci sportovních titulů už netrpělivě čekají, až budou moci nažhavit svá zařízení a okusit zbrusu nový ročník této dnes již legendární série na vlastní kůži. Tento rok by do hry mělo přibýt pár podstatných funkcí a změn, například možnost tvorby vlastního klubu, realističtější chování hráčů i týmu či propracovanější trénink a vývoj jednotlivých hráčů. Aby toho nebylo málo, EA v pondělí večer odhalila dvaadvacet nejlepších hráčů nového ročníku.

Dnes již notoricky známá hra začala psát svou historii 15. prosince 1993. Ve hře v tu dobu byly k dispozici jen národní týmy a samotná hra neobsahovala skutečná jména hráčů.

Historicky první ročník se proslavil různými bugy, hráči například po faulu utíkali po hřišti rozhodčímu a tím se vyhnuli obdržení žluté nebo červené karty.
Od té doby se série rok od roku posouvala dál a dál, působila realističtěji a vývojáři postupně vylepšovali i herní grafiku.

Zásadní zlom se udál až ve FiFA 11, kdy bylo poprvé možné zahrát si za gólmany, jednotliví fotbalisté vypadali více skutečně, ve hře se poprvé objevil režim kariéry a spoustu dalšího.

Ve FiFA 14 pak vývojáři přešli na nový herní engine s názvem Ignite a velký skok se také udál v chování hráčů, díky čemuž se hra opět stala o kousek realističtější.

Ve FiFA 17 až 19 se poprvé objevil herní mód Cesta, kde jste si mohli zahrát za fiktivního nadějného mladíka Alexe Huntera a vést ho ke slávě. Poslední novinka pak přišla ve FIFA 20, kdy byl do hry přidán režim Volta, tzn. pouliční fotbal.

Letošní díl je tím pádem již devětadvacátým ročníkem celé série a nutno říct, že hra za celou dobu své existence ušla pořádný kus cesty. Jaké změny a novinky nám přinese letošní ročník? To se dozvíme již 1. října. Teď už ale pojďme na žebříček těch nejlepších hráčů ve FIFA 22:

1. Lionel Messi – 93

2. Robert Lewandowski – 92

3. Cristiano Ronaldo – 91

4. Kevin de Bruyne – 91

5. Kylian Mbappé – 91

6. Neymar – 91

7. Jan Oblak – 91

8. Harry Kane – 90

9. N’golo Kanté – 90

10. Manuel Neuer – 90

11. Marc-André ter Stegen – 90

12. Mohamed Salah – 90

13. Gianluigi Donnarumma – 89

14. Karim Benzema – 89

15. Virgil van Dijk – 89

16. Joshua Kimmich – 89

17. Heung-min Son – 89

18. Alisson – 89

19. Thibaut Courtois – 89

20. Casemiro – 89

21. Ederson – 89

22. Sadio Mané – 89

Zdroj: EA Sports FIFA

Reklama

Oblíbené