Dynamo se konečně dočkalo! Jihočeši vyhráli poprvé po pauze trvající 44 zápasů
Českobudějovické Dynamo hlásí první vítězství po dlouhé pauze, která trvala neuvěřitelných 44 zápasů. Jihočešti se i po sestupu do druhé ligy trápili, avšak v sobotu dopoledne zvládli utkání na Žižkově, když zvítězili po trefě Nigerijce Chukwudi Igbokweho. Ten přišel v létě z portugalského Rio Ave a poprvé nastoupil v základní sestavě.

Českobudějovické Dynamo hlásí první vítězství po dlouhé pauze, která trvala neuvěřitelných 44 zápasů. Jihočeši se i po sestupu do druhé ligy trápili, avšak v sobotu dopoledne zvládli utkání na Žižkově, když zvítězili po trefě Nigerijce Chukwudi Igbokweho. Ten přišel v létě z portugalského Rio Ave a poprvé nastoupil v základní sestavě.
- Dynamo České Budějovice může konečně slavit
- V 6. kole Chance Národní Ligy vyhrálo na Žižkově 1:0
- Na vítězství se čekalo přes rok
Dynamo nezvládlo úvod sezony
Když České Budějovice 30. května roku 2024 porazily v rámci baráže o první ligu v derby Táborsko a udržely tak prvoligovou příslušnost, málokdo tušil, že se jedná o poslední ligové vítězství. Nadcházející sezona byla natolik špatná, že se nedokázalo vyhrát a z Dynama byl tým na posměch.
Tým se proměnil, opět se změnil majitel i realizační tým a ani kouč Miguel Santos (formálně je hlavním koučem kvůli licenci jeho asistent Pedro Resende) nebyl na svém startu úspěšný. Na úvod přišly porážky se Zbrojovkou Brno i Opavou, pouhý bod z domácího zápasu s Baníkem B…
Rezerva pražské Slavie dokonce Dynamu nadělila porážku 1:6, poté přišla bezgólová remíza s Vlašimí. České Budějovice se zařadily mezi hlavní adepty na sestup a čekalo se, kdy konečně přijde výhra. A té se Jihočeši konečně dočkali v šestém kole, kdy přicestovali na Žižkov.
Dynamo vyhrálo po dlouhých 44 zápasech
Proti Žižkovu dostal v základní sestavě šanci třiadvacetiletý Nigerijec Chukwudi Igbokwe a ten rozhodl ve čtvrté minutě o výhře svého týmu. Pražský tým byl aktivnější, avšak nedokázal žádnou ze svých šancí proměnit a Jihočeši mohli konečně slavit.
Byla z toho první ligová výhra po dlouhých 44 utkáních a taktéž patnácti měsících. Fanouškům se muselo oddechnout, stejně tak i hráčům, na kterých konečně neleží pověstná deka, která tým stále srážela více dolů. Nyní je potřeba tuto výhru potvrdit, aby se Dynamo vymanilo ze spodních příček.
Jde snad o chybu na Livesportu? Ale kdepak. Tento výsledek je pravdivý. Dynamo České Budějovice se po 15 měsících a 44 zápasech bez výhry dočkalo konečně vítězství v ligovém zápase. 💥 pic.twitter.com/hJLUJEltG5
— Sporťák (@SportakCZ) August 16, 2025
Dokáže se Dynamo dostat na vrchnější pozice?
Tato výhra dostala Dynamo ze sestupových pozic, na kterých rozhodně odmítá být. V aktuálním rozehraném kole se tak nachází na 10. místě, avšak dá se očekávat po dohrání několika utkání lehký propad. Čeká nás ale nějaké výraznější stoupání v dalších kolech?
Šance na to určitě je. Už za týden doma hostí rezervu pražské Sparty, které se zatím taktéž nedaří ideálně, následně náročný zápas u nováčka z Ústí nad Labem a poté derby s Táborskem. Se ziskem šesti bodů by zástupci klubu nejspíše spokojeni byli.
Zdroj: Autorský článek
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Hokej
Přestupové spekulace podle BKT: Stránský je už jistota, Nestrašil do Vítkovic. Chystají se i další změny














