Dočkal promluvil o chvále Löwa i absencích na obou stranách
Českou republiku čeká přátelský zápas s Německem a následně dva zápasy v Lize národů. K zápasu, jenž se odehraje v Lipsku, se vyjádřil pro web reprezentace i její kapitán Bořek Dočkal.

Českou republiku čeká přátelský zápas s Německem a následně dva zápasy v Lize národů. K zápasu, jenž se odehraje v Lipsku, se vyjádřil pro web reprezentace i její kapitán Bořek Dočkal.

Dočkal zápas s Němci jako jakýsi vrchol své kariéry nebere. Každý zápas v reprezentaci by měl být dle něj vrcholem a za důležité považuje dobré výkony opakovat pravidelně každý sraz. „Každé reprezentační utkání je jakýmsi vyvrcholením. Pořád musíme něco potvrzovat. Když se vyvede jeden sraz a pak se měsíc nevidíme, je potřeba dobrý výkon zopakovat.”
Šilhavého výběr si vysloužil pochvalu od trenéra Joachima Löwa, jenž cítí z týmu sebevědomí. Löw připomněl i výhru nad Anglií z minulého roku. „Sebevědomí nepřichází jen tak, budujete si ho dlouhodobou prací, výkony a výsledky. Mužstvo ušlo kus cesty, sebevědomí postupně nasbíralo.“
Nejen Česká republika řeší absence, i Německu budou chybět některé hvězdy. Kupříkladu jeden z nejlepších záložníků současnosti Joshua Kimmich, jenž se o víkendu zranil. Přesto jde dle Dočkala o top tým nejen v Evropě, ale vůbec na světě.
Pozitivem je, že se tento sraz zatím jeví jako klidný. Rozhodně je klidnější než dva poslední. V aktuálním stavu jsou přátelské zápasy spíše na obtíž, zvyšují totiž šanci, že se hráči nakazí.
„Vzhledem ke koronaviru jde o klidný sraz. Doba je taková, že do klasického reprezentačního srazu se vsunul násilím další zápas, což je možná větší problém než současné dění, testování a dodržování opatření,” uzavřel Dočkal.
Zdroj: ceskarepre.cz
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Chance Liga
Americký sen odmítl, zvolil ten sešívaný. Slavia vyhrála boj o talent za 75 milionů












