Spojte se s námi


Ostatní

Didier Deschamps vytvořil francouzský rekord v počtu vyhraných zápasů

Publikováno

dne

Blaise Matuidi dnes zařídil jednogólovou výhru Francie nad Bulharskem a ta se tak vrátila zpět na čelo skupiny A. V posledním kole s Běloruskem tak mají hráči trenéra Didiera Deschampse vše ve svých rukou a dá se očekávat, že si jednobodový náskok před Švédy pohlídají a přímo postoupí na Mistrovství světa do Ruska.

Dnešní výhrou navíc přepsal tento 48letý trenér historii francouzského národního týmu, jelikož byl u 42. výhry Francie, čímž překonal rekord, který drželi trenéři Michel Hidalgo a Raymond Domenech.

http://gty.im/857177748

 

Didier Deschamps přišel k národnímu týmu Francie v červenci 2012 a dnes odkoučoval svůj 68. zápas. Největšího úspěchu s Francií dosáhl minulý rok na Euru 2016, kde podlehli až Portugalsku ve finále.

Reklama

Ostatní

Pátý závod přinesl Markétě Davidové první medaili nové sezóny!

Slavný Hochfilzen hostí další zastávku biatlonové tour. Aktuálně skončil sprint žen, ve kterém Markéta Davidová získala první medaili letošní sezóny. Konkrétně stříbrnou za druhé místo!

Publikováno

dne

Slavný Hochfilzen hostí další zastávku biatlonové tour. Aktuálně skončil sprint žen, ve kterém Markéta Davidová získala první medaili letošní sezóny. Konkrétně stříbrnou za druhé místo!

Sprintu na 7,5 km se účastnily také další závodnice z Česka. Ty ale s Davidovou dělí několik desítek míst. Zatímco „Maky“ ztratila na vítěznou Němku Denise Herrmann-Wickovou 18,1 sekundy, další Češka v pořadí, Jesicca Jislová na 55. místě ztratila téměř dvě minuty.

Ztrátu 2:06 zaznamenala Lucie Charvátová na 59. místě. O další čtyři příčky vzad se umístila Tereza Voborníková se ztrátou 2:16. Poslední z české party je Eliška Václavíková. Ta skončila na celkovém 77. místě se ztrátou 2:52.

Ve sprintu se počítá, že trestné kolo za netrefený terč znamená ztrátu zhruba 20 sekund. Markéta potvrdila, že na lyžích je stále velmi rychlá! Nebýt jedné chyby na střelnici, bavili bychom se dost možná o vítězství.

Ale to jsou kdyby a na ta se nehraje. I tak je to z toho krásný výsledek a veliká naděje do sobotního stíhacího závodu, do kterého Markéta vlétne z druhého místa.

Jelikož možnost zúčastnit se ho mají jen ženy, které skončily v dnešním sprintu do 60. místa, uvidíme na startu také Jessicu Jislovou a Lucii Charvátovou.

Davidové se zatím daří a sezóna není rozjetá vůbec špatně. Ve finském Kontiolahti skočila ve vytrvalostním závodu druhá. Sprint se sice nepovedl, v něm obsadila Markéta až 22. příčku, ale v následném stíhacím závodu se posunula až na krásné sedmé místo. K tomu ještě šesté místo s ženskou štafetou.

Stíhací závod na 10km, ve kterém Markéta pojede o další medaili začíná v sobotu od 11:30 hodin, tak držme palce!

Zdroj: sport.cz, IBU

Pokračovat ve čtení

Golf

Jaká je budoucnost Tigera Woodse? Zdraví na hraně, z PGA Tour ale nezmizí

Ačkoliv už dávno Tiger Woods nehraje svůj nejlepší golf, stále je velkým tahákem a horkým zbožím na každém turnaji, kde se objeví. Mít Tigera na startovní listině zároveň znamená téměř jistotu vyprodaných vstupenek.

Publikováno

dne

Ačkoliv už dávno Tiger Woods nehraje svůj nejlepší golf, stále je velkým tahákem a horkým zbožím na každém turnaji, kde se objeví. Mít Tigera na startovní listině zároveň znamená téměř jistotu vyprodaných vstupenek. Potíž je v tom, že podobné turnaje už vídáme jen zřídka. Nedá se očekávat, že by někdy Tiger Woods znovu plnohodnotně naskočil do golfového kolotoče.

Zvykněme si, že vidět Tigera v akci už bude spíš svátek. Ostatně to i naznačuje hned začátek aktuální sezony, který šestačtyřicetiletý fenomén golfu vynechá. Původně se měl zúčastnit nedávného turnaje Hero World Challenge 2022. Pár dní před turnajem však oznámil plantární fasciitidu, která ho do hry nepustí.

Tento týden by se měl zúčastnit exhibiční události The Match v golfovém klubu Pelican na Floridě, kde by se měl po fairwaích procházet se svým obchodním kolegou Rorym McIlroyem. Jejich soupeři budou Justin Thomas a Jordan Spieth.

Pokud se nic zásadního nestane, uvidíme ho snad také 17. – 18. prosince na hřišti Ritz-Carlton Golf Clubu v Orlandu v rámci tradičního PNC Championship, kde se vydá na hřiště po boku svého syna Charlieho.

Ale co dál? Je jasné, že zdravotní problémy hned na začátku sezony nevěští příliš optimistický scénář. Mnoho fanoušků tajně doufalo, že by se mohl Tiger v této sezoně objevovat na hřišti častěji. Při tiskové konferenci na Hero World Challenge však přiznal, že tyto optimistické vyhlídky jsou spíš utopie.

Cílem je odehrát jen velké šampionáty a možná ještě jeden nebo dva. To je vše. Fyzicky je to všechno, co můžu udělat,” citoval jeho slova Golfweek. „Říkal jsem vám to už na začátku tohoto roku. V téhle etapě už toho moc nezbývá,” doplnil na téma dalších vyhlídek ve své bohaté kariéře.

Zároveň vítěz 15 majorů řekl, že mu snad bude souzeno, aby se mu podařilo ještě nějaký turnaj vyhrát: „Doufám, že si vzpomenu, jak to udělat,” dodal s nadsázkou.

Už v loňské sezoně šlo vidět, jak se Tiger na hřišti trápí. Byl téměř zázrak, když něco málo rok po tragické autonehodě, kde jen zázrakem vyvázl s vážným poraněním nohy, stál a kráčel po hřišti Augusta National na jarním Masters. I přes velkou bolest nakonec prošel cutem a hrál až do neděle.

Před kamerou se chová trochu jinak. Jako by nechtěl ukázat, jak moc ho to opravdu bolí,“ řekl John Rahm. 

Když jsme skončili kolo, viděl jsem ho vstát a pohybovat se po místnosti, když se nikdo nedívá. Je to rozdíl, zejména po odehrání 18 jamek a po tom, když si vaše nohy trochu odpočinou. To se změní,” komentoval John Rahm jeho poslední vystoupení na Masters.

Na dalším majoru sezony už ani nedohrál, po 72 jamkách byl nucen z PGA Championship kvůli velkým bolestem odstoupit. A pokud Woods odstoupí kvůli bolesti, to už musí být něco. V době své největší slávy byl schopný vyhrávat turnaje i se zlomenou nohou. Přes všechnu bolest se nikdy jen tak nevzdává.

Jenomže je také pravda, že v této fázi už není pro něj vítězství v golfu středobod vesmíru. Poslední roky podstupuje dlouhé rehabilitace. Nesmíme zapomenout ani na jeho dlouholeté problémy se zády, kvůli kterým podstoupil desítky operací.

Další operace se mu nevyhnuly ani nedávno, jak na tiskové konferenci přiznal. I když konkrétní být opravdu nechtěl, což dokládá překlad z jeho stručné komunikace s novináři.

OtázkaMůžete to rozvést?
Tiger WoodsKdepak.
OtázkaMůžete říct kdy?
Tiger WoodsV minulosti.
OtázkaV minulosti?
Tiger WoodsLetos.
Děkuji, Bonesová.
Tiger WoodsNení zač.

Po tom všem, co má tato golfová legenda za sebou, je vlastně ještě zázrak, že vůbec hraje. Že se stále pokouší o návrat, i přes ukrutné bolesti a trápení. To ovšem vystihuje jeho nezkrotnou lásku ke sportu. Je však tahle láska silnější než jeho zdraví?

V tuto chvíli se domeček z karet, kterým je jeho zdraví, zdá být příliš křehký tématem na to, abychom mluvili o přehnaném optimismu. V tuto chvíli očekávat, že příští rok odehraje všechny čtyři majory, znamená přeceňovat ho,” napsal na golf.cz šéfredaktor Josh Sens.

Budoucnost Tigera na hřišti se zdá být v poměrně velké a nepřehledné mlze. Ať už bude soutěžní kola hrát či nikoliv, rozhodně ho v golfovém světě nadále uvidíme. Woods je jedním z hlavních bojovníků proti konkurenci sérii LIV Golf. I to je možná důvod, proč se nejspíš jen tak nestáhne.

Jeho jméno zanechalo v PGA Tour nesmazatelný odkaz, jako jeden z mála může svému celoživotnímu chlebodárci skutečně pomoct. Společně s Rorym McIlroyem pracují na inovativním podniku, který přestěhuje golf do uzavřených arén před bouřlivé publikum, zároveň i do hlavního vysílacího času.

Ať už bude směr PGA Tour v dalších měsících jakýkoliv, zcela určitě bude po jejím boku Woods stát. Záchrana tradičního amerického okruhu je evidentně jednou z jeho velkých priorit. Možná i větší, než samotná hra na hřišti. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu se však nejedná o nic překvapivého.

Zdroj: golf.cz, Golfweek, PGA Tour

Pokračovat ve čtení

Golf

Master, Open a další. Hráči LIV možná o tento zážitek přijdou: Nevadí, životy mnoha děti se změní

Přetahovaná ve světovém golfu pokračuje a nejspíš bude ještě pokračovat dlouho. Střet PGA Tour a LIV Golf nabízí spoustu otázek do budoucna. Třeba, jestli budou moct hráči u LIV Golf hrát ještě někdy na okruhu PGA Tour. Ale pak jsou tady další, mnohem důležitější akce. Přijdou přeběhlíci o unikátní čest zahrát si na majorech?

Publikováno

dne

Přetahovaná ve světovém golfu pokračuje a nejspíš bude ještě pokračovat dlouho. Střet PGA Tour a LIV Golf nabízí spoustu otázek do budoucna. Třeba, jestli budou moct hráči u LIV Golf hrát ještě někdy na okruhu PGA Tour. Ale pak jsou tady další, mnohem důležitější akce. Přijdou přeběhlíci o unikátní čest zahrát si na majorech?

Tvrdý střet dvou světů začíná produkovat následky. Otevřená válka mezi PGA Tour a LIV Golf dokázala dokázala rozdělit už i golfovou společnost. Kolem budoucnosti tohoto sportu nyní panuje mnoho otázek s nejasnou odpovědí.

Jedna z nich se týká i major turnajů. Masters, The Open, PGA Championship s U.S. Open patří mezi absolutní vrchol sezony. Kvalifikovat se na ně mohou hráči prakticky jen dvěma způsoby. Buď se na nějakém ze zmíněných turnajů dobře umístit, nebo skrz světový žebříček.

Obě tyhle varianty ale znamenají v současné fázi pro LIV Golf problém. V kuloárech se totiž povídá, že někteří organizátoři tyhle hráče už na svých turnajích nechtějí. A pokud přece jen ano, zvažují samotní hráči PGA Tour při jejich potenciální účasti bojkot. 

Uz brzy si tohle závažné téma zřejmě vezmou do parády šéfové PGA Tour, US Golf Association, PGA of America a DP World Tour, kteří budou o budoucnosti diskutovat za několik dní na Floridě.

Jedna z tváří světového golfu a nyní člen konkurenčního podniku LIV Golf je v této otázce spíš optimistická. „Opravdu si nemyslím, že se to stane. Věřím, že vůdci majorů jsou opravdu skvělí lidé, kteří milují golf. A věřím, že chápou i to, že když nemají pod sebou mnoho špičkových hráčů na světě, podkopává to kvalitu jejich turnajů. Že si zároveň uvědomují, jak by to ublížilo golfové hře,” nechal se už před časem slyšet Phil Mickelson pro web si.com.

Mickelson nechápe, jak by mohlo někomu něco takovému prospět. „Věřím, že jsou dostatečně moudří,” dodal. Sám před časem vedl s Fredem Ridleym (předseda Masters) rozhovory, které podle něj probíhali v příjemném duchu.  

Vzhledem k tomu, kolik skvělých hráčů je součástí LIV, kdyby tyto události neměly body do světového žebříčku, zcela by podkopaly světový systém hodnocení. A vynutil by si nový světový žebříček, který by byl důvěryhodný. Věřím, že světová organizace pro golfový žebříček (OWGR) si to uvědomuje a udělí světové body událostem LIV,” dodal s přesvědčením.

A když ne? Tak nás čeká nejspíš temné období, kdy Masters už nebude Masters v pravém slova smyslu. Současnou situaci nejlépe vystihují nedávná slova Harolda Varnera III a Bubby Watsona na jedné z tiskových konferencí. Watson řekl, že pokud pozvánku nedostane, tak na Masters zkrátka nepůjde, přestože ho dokázal v minulosti dvakrát ovládnout.

Byl by to prostě špatný způsob, jak se na celou situaci dívat. Je to golf. Všichni se snažíme být nejlepšími hráči,” dodal.

Harold Warner III zase řekl, že LIV je pro něj ideální volba, aby zajistil sebe a svou rodinu do budoucna. Zajištění svých potomků bere v životě za naprostou prioritu. Watson ještě promluvil na svého kolegu: „Nebudeš hrát žádné majory, když tě budou pořád vyhazovat.” Varner na to odpověděl: „Já vím. Ale bude to v pořádku. Budeme žít. Život mnoha dětí se změní.”

Zdroj: si.com, golf.com

Pokračovat ve čtení

Oblíbené