Devět branek v reprezentaci v jednom zápase a ještě na Mistrovství světa? Haland se zapsal do dějin
Trochu ve stínu konců soutěží a evropských pohárů se v Polsku koná Mistrovství světa ve fotbale do 20 let. Ve skupině C se ale stala zaznamenání hodná kuriozita. Norsko smetlo Honduras 12:0 a hned devět tref se podařilo jedinému hráči.
Jmenuje se Erling Braut Haland, je mu teprve osmnáct let a je hráčem rakouského Red Bull Salzburg. A ani tam nedostává moc prostoru, během právě skončené sezóny nastoupil dokonce jen ve dvou zápasech!
Navíc v předchozích dvou zápasech proti Uruguayi a Novému Zélandu Norové nedokázali uspět a vstřelili jen jediný gól. Brankový gejzír pak vypukl ve třetím zápase skupiny, kdy oběma týmům šlo o teoretickou naději na postup ze třetího místa. Norové teď díky skóre drží poslední lístek do čtvrtfinále, ale dvě skupiny se ještě hrají.
Haland ale potvrdil, že i přes mizivou klubovou rozehranost v reprezentačním dresu patří mezi kanonýry, v norském dresu ve všech mládežnických kategoriích nastoupil dosud ke 25 zápasům a dal 24 branek.
Už po prvním poločase svítilo na výsledkové tabuli skóre 5:0, Halland se trefil čtyřikrát a po pauze přidal za přispění kolegů dalších 5 branek. Kdo ví, zda se za rok či dva neobjeví ve slovutnějším dresu v lepší evropské lize.
-
Chance Liga
Tohle si dovolit nemůže. Grimaldo neuposlechl Priskeho a následovala hádka
-
Chance Liga
Jsi spokojenej, Jindřichu? Slavia skončila v poháru a fanoušci opět zuří
-
Hokej
Pech ostře pálí do trenéra Čiháka: Dělal z nás blbce! Musí mít kouč odehráno?
-
Chance Liga
Trpišovský chtěl do Slavie přivést držitele Zlatého míče. Myšlenka tam byla, přiznal Nedvěd












