Další český rodák v Bundeslize? RB Lipsko získalo talentovaného útočníka
Fotbalové kluby, které pod svou značkou sdružuje Red Bull, se mohou pyšnit vynikajícím skautingem a zázemím pro mladé hráče. A do největšího z klubů Red Bullu, Lipska, nyní zamíří i útočník narozený v České republice.

Fotbalové kluby, které pod svou značkou sdružuje Red Bull, se mohou pyšnit vynikajícím skautingem a zázemím pro mladé hráče. A do největšího z klubů Red Bullu, Lipska, nyní zamíří i útočník narozený v České republice.
Yannick Eduardo se narodil v České republice, konkrétně v Kadani. Jedná se o šestnáctiletého fotbalistu, který má českou matku a angolského otce. Má tedy i české občanství a není vyloučeno, že by časem mohl hrát v našich reprezentačních výběrech.
Doposud Eduardo zářil v mládežnických týmech nizozemského Nijmegenu. V této sezoně v týmu do 17 let nastřílel 9 gólů ve 14 zápasech. V minulé sezoně nastřílel dokonce 18 gólů.
Levonohý útočník, který bude mít na výběr reprezentovat Nizozemsko i Česko, se však nyní bude stěhovat. Do svých řad jej zlákalo RB Lipsko, tedy jeden z nejlepších bundesligových celků.
„Jsem s tímto krokem velmi spokojený. S klubem jsem měl několik rozhovorů, ve kterých jsem se přesvědčil o správnosti tohoto kroku. Cítím, že jsem na správném místě. V následujících letech se chci co nejvíce rozvíjet,“ cituje Eduarda server Telegraaf.
Český rodák měl prý nabídky i z jiných klubů, zájem o něho mělo několik zahraničních klubů. Přesto zvolil Lipsko.
Faktem jest, že Lipsko se může chlubit skvělým zázemím pro mladé talenty. Navíc může hráče posílat do celků, které rovněž působí pod hlavičkou Red Bullu, což mnohdy může jenom pomoct.
Zdroj: RB Lipsko, Telegraaf
-
Chance Liga
Jsi spokojenej, Jindřichu? Slavia skončila v poháru a fanoušci opět zuří
-
Hokej
Pech ostře pálí do trenéra Čiháka: Dělal z nás blbce! Musí mít kouč odehráno?
-
Chance Liga
Trpišovský chtěl do Slavie přivést držitele Zlatého míče. Myšlenka tam byla, přiznal Nedvěd
-
Chance Liga
Zahodili jsme celou sezonu! Fanoušci Viktorie kritizují vypadnutí i trenéra Hyského












