Spojte se s námi


eSport

Cristiano dostal EA do problémů. Jak zavařil Hunterovi?

Publikováno

dne

EA přišla před dvěma roky s jednou z největších inovací vůbec. Vnesla nás do příběhu talentovaného Alexe Huntera a většina hráčů si jím alespoň z části prošla. Pokračování fotbalové ságy ale stojí před nečekaným problémem. Oč se jedná?

http://gty.im/983809542

Celý příběh začal, když jste se skrz monitory a obrazovkami stali Alexem Hunterem. Sympatický Angličan tmavé pleti vyrůstal s velkým fotbalovým snem. Vždy chtěl být jako jeho děda, který byl kdysi profesionálem. Během dospívání potkává hned několik parťáků i nepřejících záporáků. Postupem času to ale dotáhne až do Premier League, kde se již jako mladíček stane celebritou.

FIFA 18 nám nabídla pokračování. Alex je nablízku přestupu do Realu Madrid, který se nakonec neuskuteční, a celá situace vyvrcholí v samotné peklo nejistoty. Jediná záchrana je Amerika a MLS. Alex se udrží v kolotoči top fotbalu a do Evropy se brzy vrací jako horké sportovní zboží. Pomůžete mu s rozhodnutím ohledně volby klubu, v němž si následně najde i hvězdného parťáka jako například krajana Alliho.

Třetí díl by měl být i tím posledním. Alex dost možná bude mít nástupce, ale FIFA 19 by měla být Hunterovým posledním vystoupením. Již dlouho není tajemstvím, že Angličanův „poslední výstřel“ by měl zaznít a nejlépe i skončit v síti ve finále Ligy mistrů, na níž EA nedávno získala práva. Stejně tak se vývojáři netají tím, že Alexovým parťákem v honbě za „ušatým pohárem“ bude Cristiano Ronaldo. A abych nezapomněl, celé se to bude točit okolo Realu Madrid.

„A sakra.“ Zaláteřil si jistě nejeden z vývojářů EA, když byl oznámen Ronaldův odchod do Juventusu. Co teď s tím? Alex měl vyhrát Ligu mistrů po boku nejlepšího hráče světa, jak ho hra prezentuje, a tváře celé hry. V dresu nejlepšího klubu světa, jak si to v Electronic Arts Plánovali. Jak to teď vyřeší? Podívejme se na pár možností.

Beze změny – Ronaldo v Madridu na Alexe ještě tak nějak počká a vývojáři nic nezmění. Doufejme, že toto se nestane. Tedy spíše v EA by měli doufat. V případě, že by Cristiana skutečně nenechali odejít, sneslo by se na jejich hlavy tolik popela jako na nebohé Pompeje. S tím rozdílem, že zcela zaslouženě.

Příběh bez Ronalda – Ponechání příběhu takového, jaký měl doposud být. Jenom by museli vynechat, respektive nahradit, Cristiana. V EA rozhodně plánovali dialogy a interakce s Ronaldem, do nichž by musel být dosazen někdo jiný. Je ale v Realu vůbec někdo tak krásný, aby byl hoden obsazení takto důležité role? Stane se snad Alexovým splněným snem přátelství s Benzemou? V takovém případě by byla na místě i nějaká ta pikantní cutscéna navíc, nemyslíte?

Juventus – EA vyhodnotí osobu Ronalda v příběhu jako podstatnější než Real Madrid a vše se odehraje v dresu italského mistra. Bylo by to ale vůbec ono? Když Ligu mistrů počtvrté v řadě vyhraje Real, to by snad člověk pochopil i nějaký ten Alexův rozhodující gól v nastavení. Pokud ale bude k triumfu příběhovou linií tlačen méně pravděpodobný Juventus, hráč si už snad ani nebude připadat dost dobře, když finále rozhodne sotva dvacetiletý Angličan, který se fotbalem živí asi tři roky. Poté by ten návrat do reality po vypnutí konzole nemusel být vůbec příjemný, když byste zjistili, že teď vám už EA nepomůže vstát a nebude vás strkat k lednci.

Možnost výběru klubu – Co když plašíme naprosto zbytečně a vývojáři pro nás mají připravený podobný systém jako v předchozích hrách? Třeba dostane Alex nabídku od nejednoho klubu a bude si moci zvolit, jestli vyhraje LM v Realu po boku Isca, nebo v dresu PSG s parťákem Neymarem.

Jak to tedy celé dopadne? Vývojáři by se měli postarat o prvotřídní vybruslení z této prekérní situace. Za novou hru si totiž EA účtují již tradičně nemalé peníze.

Reklama

eSport

League of Lehends, Singed support poráží Damwon!

Je to přibližně týden od začátku nové sezóny v League of Legends a my už za sebou máme jednu z nejlepších sérií tohoto roku. Korejský tým Gen G v něm dokázal porazit tým mistrů světa z roku 2020 v poměru 2-1 na mapy.

Publikováno

dne

Od

Je to přibližně týden od začátku nové sezóny v League of Legends a my už za sebou máme jednu z nejlepších sérií tohoto roku. Korejský tým Gen G v něm dokázal porazit tým mistrů světa z roku 2020 v poměru 2-1 na mapy. Hlavními strůjci tohoto úspěchu byli hráči bývalého týmu Griffin.

Očekával se nejlepší zápas letošního týdne, všichni fanoušci čekali na zápas těchto dvou týmů už od pondělí, byl to souboj dvou nejlepších midlanerů na světě. Taky se očekával souboj mezi Peanutem a Canyonem, kteří jsou považováni společně s Onerem za nejlepší korejské junglery.

Měl to být vyrovnaný zápas, který nám měl ukázat, kdo bude kralovat jarnímu splitu. Ze začátku to vypadalo, že Gen G budou kralovat tomuto souboji. Doran získal solokill na topu a Gen G brali další dva killy z nepovedeného divu od jejich soupeřů.

Hra se pak posouvala pomalým tempem a moc se toho během hry nedělo, bohužel pro Gen G Peanut trošku zapomněl brát draky a tak Damwon získal Soulu, která jim velmi pomohla.

Rozhodující moment přišel, když ve třicáté minutě Gen G vzali Elder dragona. Damwon mezitím brali Barona Nashora, Gen G v čele s Doranem šli o Barona bojovat, což byla jejich největší chyba v této hře. Canyon s Deokdamem to do nich otočili a dokázali je zabít, přežil pouze Lee Sin a Yuumi. Tahle situace je stála hru a Damwon šel do vedení 1-0.

Ve druhé hře se draftovalo hodně na lategame. Showmaker přišel s neočekávaným pickem na Kassadina a hned během chvíle měl 4/0 a vypadalo to na konec s Gen G. Damwon výhody nedokázal dostatečně využít a Gen G se tak podařilo výhodu vyrovnat.

I po 40minutách byl průběh duelu vyrovnaný, problémem byl Chovy, který se svým Corkim dokázal jednou raketkou zbavit své protihráče až poloviny životů. Ještě před rozhodujícím teamfightem se mu podařilo vymazat supporta týmu Damwon. 4V5 souboj šel poté samozřejmě pro Gen G, kteří tedy srovnali na 1-1.

Při draftu třetí hry se divil nejeden fanoušek League of Legends, Yuumi ani Samira nebyly takovým překvapením, jako pick Singeda, který přišel od Gen G.

Většina normálních hráčů by očekávala Singeda na toplane, každý, kdo zná hráče jménem Lehends, tak ví, že on je jeden z nejlepších Singed hráčů na světě, ale on ho hraje na pozici podpory, stejně jako třeba Aatroxe.

Ze začátku hry vypadal Singed, jako jeden z nejhorších možných picků. Lehendsovi se nedařilo a byl ve hře spíš jako divák, než jako hráč. Byla to nakonec právě dvojice Lehends a Chovy, která šla Damwonu do zad a v rozhodujícím teamfightu Lehends přehodil Showmakera do svého týmu a rozhodl tím tento duel.

Tento BO3 duel je mnohými nazýván jednou z nejlepších sérií historie. V Koreji fanoušci se také zrodil nápad na League of Lehends po jeho skvělém playi v posledním teamfightu. Nejde říct nic jiného než, že kdo tento souboj neviděl, tak o hodně přišel. Zápasy LCK můžete sledovat každý den dopoledne na twitch.tv/lck

Zdroj: LCK

Pokračovat ve čtení

eSport

Startuje VRL East Surge! Nová esportová liga pokryje 20 evropských zemí ve hře VALORANT

Publikováno

dne

ESE Entertainment Inc. pod hlavičkou své produkční společnosti Frenzy bude organizovat první ročník esportové soutěže VALORANT Regional League. Frenzy bude aktivně spolupracovat s Riot Games na vytvoření a rozvoji nového ekosystému esportů VALORANT.

Společnost Frenzy zorganizuje soutěž pro 20 evropských zemí: Izrael, Řecko, Polsko, Česká republika, Slovensko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Kosovo, Černá Hora, Severní Makedonie, Srbsko, Chorvatsko, Maďarsko, Slovinsko, Kypr a Rumunsko.

Soutěž dostane název VRL East Surge. Jako hlavní motto ligy zvolili organizátoři „Jiní, ale jednotní“, které odráží jedinečnost každé pozvané země. Vizuální identitě pak dominuje zelená a tyrkysová barva.

Pro účely soutěže postavil organizátor Frenzy zcela nové studio ve Varšavě. Frenzy zajistí polský komentář, zatímco řecké, české, maďarské a rumunské komentáře poskytnou partneři vybraní společností Frenzy.

Vítězové první sezóny VRL East: Surge se poté utkají na globálních kvalifikacích VALORANT Champions Tour. Vítězové druhého splitu se kvalifikují do finále VRL EMEA.

6 kvalifikačních turnajů: 24. – 30. ledna

Harmonogram pravidelné sezóny:

1. týden: 1. den: 16. února, 2. den: 17. února

2. týden: 1. den: 23. února, 2. den: 24. února

3. týden: 1. den: 2. března, 2. den: 3. března

4. týden: 1. den: 9. března, 2. den: 10. března

Rozpis play-off:

1. kolo: 2 x Nejlepší ze 3 – 16. března

2. kolo: 2 x Nejlepší ze 3 – 17. března

Finále poražených: Best of 3 – 19. března

Velké finále: Best of 5 – 20. března

Pokračovat ve čtení

eSport

Detaily Coutinhova hostování v Aston Ville

Dlouho čekávaný odchod brazilského reprezentanta se stal skutečností. Anglický tým s Barcelonou dosáhl nakonec dohody o hostování do konce sezóny s nepovinnou opcí. Za kolik ho může celek z Birminghamu vykoupit a kdo bude hradit jeho plat?

Publikováno

dne

Dlouho čekávaný odchod brazilského reprezentanta se stal skutečností. Anglický tým s Barcelonou dosáhl nakonec dohody o hostování do konce sezóny s nepovinnou opcí. Za kolik ho může celek z Birminghamu vykoupit a kdo bude hradit jeho plat?

Philippe Coutinho definitivně odchází do Aston Villy. Hostování do konce sezóny se však nakonec může změnit v trvalý přestup. Ani jeden ze zúčastněných klubů klauzuli nepotvrdil, ale média se shodují, že opce na koupi se pohybuje ve výši 40 milionů eur.

Zůstává tedy velkou otázkou, zda anglický mančaft tuto klauzuli využije. Vše bude záležet, zda Coutinho dokáže ve Villa Parku obnovit svou nejlepší verzi. Stejně tak má tuto klauzuli možnost využít i londýnský Tottenham.

Je třeba připomenout, že před pouhými čtyřmi lety odešel Coutinho do katalánské metropole z Liverpoolu za částku blížící se k 135 milionů eur. Dnes je jeho tržní hodnota odhadována na 18 milionů eur.

Brazilec do Anglie zamíří začátkem týdne, protože je stále v izolaci kvůli nemoci Covid-19, následně by měl podstoupit lékařskou prohlídku. Podle zpráv by nicméně Barcelona na jeho plat neměla přispívat ani euro.

Aston Villa totiž uhradí až dvě třetiny z této částky, což je okolo 8 milionů eur. Zbytek měli doplácet právě barcelonští. Avšak Coutinho tohoto „zbytku“ vzdal.

Barcelona má tedy větší manévrovací prostor k registraci nových posil. Kromě z toho z celé operace hráčův agent vydělal 800 tisíc eur.

Zdroj: Sport ES

Pokračovat ve čtení

Oblíbené