Reklama

Co předvedla Sparta proti Brøndby? Nepochopitelná (ne)střídání nebo spolehlivou defenzivu na úkor atraktivity

Sparta má za sebou první utkání skupinové fáze Evropské ligy. V Dánsku se střetla s loňským mistrem Brøndby IF, se kterým po úporném boji remizovala 0:0. Co Sparta předvedla? Moc toho nebylo, ale něco se přeci jen našlo.

Po dlouhé době spolehlivá defenziva

Vrbovi svěřenci dokázali teprve podruhé za poslední rok udržet na evropské scéně čisté konto. Dánskému mistrovi navíc povolili jedinou střelu na bránu a dobře si počínal i Ondřej Čelůstka, který od evropského šampionátu odehrál pouze nedělní duel s Ústí nad Labem, kterého se účastnil společně se sparťanským B-týmem.

Za spolehlivou defenzivu ale přišla i daň. Zápas postrádal atraktivitu a o pohledný fotbal se bez pochyby nejednalo. Hlavně v první půli byly nejzajímavější výkony domácích příznivců na tribunách, ze kterých se po celý čas ozývalo neúnavné skandování.

Zranění Matěje Polidara

Spartu postihlo v Dánsku další zranění a na aktuálně nejpostiženější pozici. Caspera Højera zřejmě doplní na marodce i kolega z levé strany Matěj Polidar. Při napravování minely na vlastní polovině si přivodil zranění, kvůli kterému musel být střídán za Vindheima.

Pavel Vrba tak bude mít do dalšího utkání pravděpodobně jedinou variantu a to jest vrátit se k v Plzni neúspěšné variantě s Hanckem na levém beku. V prospěch bude hrát návrat Ondřeje Čelůstky, kterého bychom tak mohli očekávat ve stoperské dvojici s Filipem Panákem.

Možnou, ačkoliv nepravděpodobnou alternativou je i Wiesner hrající přes nohu tak, jak tomu bylo právě ve zbytku utkání v Dánsku.

Nepochopitelné (ne)střídání

Pavel Vrba se napříč neúspěchu v Plzni rozhodl pro stejné složení záložního trojlístku. Trio Pavelka – Souček – Sáček sice přináší lepší defenzivní stabilitu, nicméně chybí větší kreativita a hlavně podpora hrotového hráče.

Adam Hložek byl zas a znovu osamocen, což je prakticky vždy, pokud nehraje na pozici podhrotového hráče nebo nemá za zády útočněji laděného záložníka typu Karabec, který zranění Dočkala, které mělo být jeho šancí, víceméně proseděl na lavičce. Nutno ale dodat, že během jeho šancí nikterak nezářil.

Větší pochybení než ve výběru sestavy ale u zkušeného trenéra vidím v reakci na průběh utkání. Václav Drchal měl na hřiště přijít rozhodně dříve, stejně tak mohl přijít právě Karabec.

Přesto jsme se dočkali jediného taktického střídání formou kus za kus a až na závěrečné minutky se přišel proběhnout Václav Drchal.

Spokojenost s bodem?

Po utkání se v rozhovorech jen hemžili fráze typu bod z venku není špatný atd… Má ovšem být Sparta spokojená s bodem? Obzvlášť letos se mluví o velkém progresu Sparty, pořád se hovoří o útoku na titul a dobré atmosféře v klubu a poté panuje spokojenost nad bodem z takového utkání.

Ano, Brøndby je sice dánský mistr a beze sporu to není lehký soupeř. V jeho aktuálním stavu, když v aktuální sezóně počítá stále jediný tříbodový zisk již z desíti soutěžních utkání, by ale Sparta zkrátka měla být favoritem.

Nehledě na to, že zejména v poslední třetině utkání si “Letenští” rozhodně počínali lépe než domácí. Pokud se pak podíváme například na hodnoty kádrů, je na tom Sparta více než dvojnásobně lépe. Stejně ale s bezbrankovou remízou nepanuje nijaká nespokojenost.

Přesto vše ale na výkonu, ani zvolené sestavě rozhodně nebylo všechno špatně. Stále si jdou vzít pozitiva z dobré defenzívy, dobré utkání odehrál ve své roli například i po utkání s Plzní ostře kritizovaný Filip Souček.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Tak včera zase jeden téměř nekoukatelnej fotbal. Ne, že by Sparta nepředvedla vůbec nic, ale “jen” téměř nic. Spolehlivá dozadu, dopředu nuda. Kdy už někdo našim fotbalistům vysvětlí, že soupeře můžou přehrát jen když budou útočit směrem k brance a ne, že bude ofenziva prakticky stále, a to i když má míč, nahrávat dozadu a otáčet se k soupeřově bráně zády? A zranění Polidara? Na to mají snad sparťné patent. Na ME Čelůstka a teď Polidar, když se snaží faulovat protihráče a sami se zraní a oslabí tak svůj tým. Nepochopím. Co to tam ten Polidar vyváděl? To chce na olympiádu v řeckořímským zápase? Fotbal je to, co by měl hrát.

 2. Prosím, nepočítejte hodnoty kádrů, to není rozhodující.
  Šeriff Tiraspol s 10x nižší hodnotou mužstva než Slavia hraje LM (a nutno říct, že dobře, podali si Šachťar Doněck 2:0) a Slavia se plácá v EKL.
  Takže poloviční hodnota a hrající doma není žádný výrazný rozdíl.

  • Plácá v KL ? Viděl jsi včera jak hráli se 6 hráčema z lavičky proti týmu z Bundesligy ? Rychlost dynamika technika vysoký presink prostě vše co Sparta neumí !!

 3. Do smrti nepochopím kdo vymyslel ten systém do boku do zadu.Hráči naprosto bez odvahy ve hře jeden na jednoho vyrazí s míčem vpřed ,jak pes Filipes bububu a vzápětí ocas mezi nohy otočka a malá domů.Tímto stylem hraje v české lize každý tým někdo s většími někdo s menšími úspěchy.Bohužel se to učí už od žáků a výsledek je nám známý.Rychlý přechod na opravdové ofenzivní hráče netrénuje ani Sparta,jelikož má jednoho útočníka a tomu je 19.Proto Slávie slaví úspěchy ta skoupila všechny aspoň trochu se snažící útočníky.Strach zaútočit na bránu soupeře je z herního projevu evidentní,když se náhodně dostanou hráči na soupeřovo vápno,tak malýma domů se sami vrátí do zákopů.

 4. Pan Vrba musel vidět soupeřovu nemohoucnost,místo aby Sparta začala tlačit na branku Kodaně,hrála čím dále více na svoji branku a stresovala zbytečně sama sebe,nehledě k tomu, soupeř posledních dvacet minut šlapal vodu.Čekal jsem od trenára víc.Myslím že se poučil z předešlých nezdarů a remíza nic nekazí,ale co fanoušci Sparty,bude jim to stačit?Je to již několikátý zápas a nyní ztracené dva body navíc.Řeči před sezonou,jaký bude trenér hrát fotbal,jsou jen řeči a diametrálně se liší od skutečnosti.Mysím,že toto nebude trenér,který přivede Spartu k titulu,ale rád bych se mýlil.

 5. Už mě opravdu štvou, nic nepředvedli, z obou stran výkon jak v okresním přeboru a i tam se hraje hezčí fotbal. Ani jeden hráč nepřečníval, naopak, slabý průměr. Tolik zbytečně ztracených balónů, nepřesné přihrávky, nikdo se nenabízel, jen chodicí fotbal. Nechápu proč Vrba nestřídal. Opravdu včera z toho boleli oči.

 6. Výkony Sparty ukazují,že trénér Vrba má nejlepší trénérské roky za sebou.Jeho tři poslední předchozí trénérské štace,odkud byl “odejít”, tomu víc než nasvědčují.A když se nedaří,nepřidají tomu ani jeho nerudná a vzteklá vyjádření.

 7. Angažování Vrby se ukazuje jako opět totální přešlap Rosického. Dokud tenhle matlal bude Spartě bude průser. Slabý tým, kde některé posty jsou šíleně slabé, hra bez útočníka kde kde Hložek je nulový a jeho cena letí dolů. Celé to kryje katastrofální sportovní ředitel a mediální tlučhuba Čupr, tak toto je naše Sparta.

  • Jestli se nepletu, tak bylo po angažování Vrby uvedeno, že si to prosadil Křetinský, kdežto Rosický ho nechtěl. Čím dřív Vrba poletí, tím to bude pro Spartu lepší – doufám, že mu to kotel dá o víkendu sežrat. VRBA VEN!!!!

   • Čim dřive poletí Čupr Svoboda oba Rosičtí a ta armáda darmojedu kámošu spolužaku bonzáku vlezdoprdelu parazitu + 8 dřevaku a primadon z kádru tim lépe !!!

 8. Nějak tomu Vrbovi přestávám rozumět.Vždyt oni pod jeho vedením hrají prakticky bez útočníků.A jediného kreativního hráče nutí trápit se na hrotu,místo aby spolu s Karabcem a Peškem hrál v ofenzivní záloze.A hlavně,proč nehraje na dva útočníky?Co je mu platné,že hraje na pět záložníků,když se ani jeden neumí prosadit do šance a zakončit?Řekl bych,že tento styl fotbalu je naprosto nekoukatelný a impotentní,ještě pár takovýchto zápasů a na Spartě se začne skandovat Vrba ven.

 9. Vrba sice přišel s nějakou ambicí, ale už ho spolkla ta Sparťanská řídící mašina, on sám není tak geniální, ale něco umí, to ano, ovšem tam je to o něčem jiném, moloch z vedení kombinovaný se všemi ostatními defekty / hráči, byznys, neschopnej Rosický, bratříčci a známoši atd /.
  A rozdíl naše liga a evropské ligy. Ty silné jsou úplně jinde a ty rozvojové nás už dohnaly.
  A tady není už moc z čeho brát, není kdo by kvalitně učil, a nejsou dřící žáci. I tak ale, dá se to, podivme Slavia, ale musí se fakt chtít a dělat to dobře.

  • Základ je majitel klubu který se místo kamarády spolužáky vlezdoprdelky práskači mamánky rodinými přislušníky obklopí 100% zkušenými odborníky pokud možno se Sparťanským srdcem kteří budou pracovat pro Spartu když bude potřeba i o sobotách nedělích či vánočních svátcích a ne jako ti vandráci nyní kdy místo aby sháněli kvalitní posily tak se 14 dní válí na horách s druhý lempl se válí v teple u moře !!! Další věc je že základní platy všech těch rádoby odborniku se musí snížit o 50% a dalších 50% by byla pohyblivá složka dle uspěchu Sparty ( tituly- domácí pohár- Evropské poháry- pokud budou pruměrné návštěvy nad 13 tis. fanoušku atd.) !!! Neni možné aby katastrofální sportovní ředitel za kterým je za 2 roky a 9 měsicu více škody než užitku dál setrvával ve funkci a bral 1mil.kč měsíčně ( Nezmar ve Slavii 600 tis. a odvedl pro ni 100x větší práci ) a neschopný šéf skautingu jeho bratříček 400 tis.kč měsičně když snad z 18 rádoby posil které za tu dobu do Sparty přivedl spolu s bratřičkem se do základu dostali a výborné výkony odvádí jen Krejčí ml. a Hancko !!! Čupr Svoboda oba dva Rosičtí již dávno měli být ze Sparty vyraženi tak jako x dalších nýmandu škudcu parazitu které tam natahali jak oni tak Křetinský !!!

   • To je pravda, ale jim vůbec nejde o Spartu ! Prachy jen ! Jsou to hovna, nejen profesně, i lidsky. Ale není to jen Rosický a Vrba, Křetínský i kdyby byl fotbalový analfabet, tak tohle už není možné nevidět. A jako podnikatel by musel mít tah za úspěchem, chtít, vyhrát, předstihnout ostatní, vydělat…. Nic. Tak nevím, co se tam děje. Každopádně my s tím nic neuděláme, takže je mi jedno, co si tam oni budou dělat, přestal sem být Sparťanem a přeji jim jen prohry, aby jednou ty oči do zrcadla otevřít museli !
    Rosický se po své hráčské kariéře úplně zdegradoval.

 10. Také nechápu,proč Vrba staví defenzivní záložníky Pavelka,Sáček,Souček na úkor kreativního záložníka Karabce.Hložek je pak v útoku osamocený,protože mu tzv. záložníci nevytvoří
  potřebnou situaci.
  Vrba ven

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené