Spojte se s námi


Ostatní

Chrudimští futsalisté byli blízko velkému úspěchu, nakonec však do final four Ligy mistrů nepostoupili

Český futsal mohl slavit velký postup. Tým FK Chrudim v tomto týdnu odehrál skupinu tzv. elite round v rámci Ligy mistrů, přičemž v Kazachstánu ani jednou neprohrál. To však nakonec nestačilo na to, aby se patnáctinásobný tuzemský mistr dostal na závěrečný turnaj.

Publikováno

dne

Český futsal mohl slavit velký postup. Tým FK Chrudim v tomto týdnu odehrál skupinu tzv. elite round v rámci Ligy mistrů, přičemž v Kazachstánu ani jednou neprohrál. To však nakonec nestačilo na to, aby se patnáctinásobný tuzemský mistr dostal na závěrečný turnaj.

Své účinkování ve městě Almaty východočeské mužstvo zahájilo středečním soubojem se šampionem prestižní klubové soutěže z roku 2010, tedy Benficou. V tomto utkání se zrodila remíza 3:3.

Přestože byl portugalský tým herně lepší, Chrudim si připsala cenný bod. Důležitou trefu zaznamenal David Drozd ve 38. minutě, na což už favorizovaný tým nedokázal odpovědět vítěznou brankou.

Poté na sebe narazili zbylí dva účastníci skupiny C. V duelu maltského celku Luxol St. Andrews a domácího Kajratu gól nepadl, a tak situace po úvodním dni byla vyrovnaná.

Naopak velký počet branek byl k vidění v pátek, konkrétně v utkání St. Andrews a Benficy. Hráči klubu z Pyrenejského poloostrova v obou poločasech skórovali třikrát, což vyústilo ve vítězství 6:0.

Následně byl na programu důležitý zápas, který chrudimští futsalisté zvládli. Svěřenci brazilského kouče Felipeho Condeho vedli po gólech Radovanoviče z 23. minuty a Torrese z 25. V dramatické koncovce sice na 1:2 z pohledu Kajratu Almaty snížil Vilela, to už ovšem bylo pozdě.

Do závěrečného kola, které se odehrálo v sobotu, tedy Chrudim vstupovala v nadějné pozici. Situaci si ovšem zkomplikovala pouhou remízou s Malťany. Na branku Doši v úvodu střetnutí odpověděl Fumaca, ve druhé půli pak outsider šel díky Alvesovi dokonce do vedení.

Díky vlastnímu gólu Telisiho bylo konečné skóre 2:2, v potřebný výsledek druhého zápasu však pohároví reprezentanti české futsalové scény doufali marně.

Benfica totiž porazila Kajrat v poměru 2:1 a zajistila si účast ve final four Ligy mistrů. Chrudimský postupový sen se tedy nakonec nesplnil.

Finálovou čtveřici dále tvoří druhý zástupce Portugalska Sporting, španělský klub Mallorca Palma Futsal a belgický Anderlecht, který se posunul do konečné fáze na úkor obhájce trofeje z loňského ročníku z Barcelony. Final four futsalové verze Ligy mistrů je na programu na jaře příštího roku.

Konečné pořadí ve skupinách elite round futsalové Ligy mistrů

Skupina A

pořadítýmskórebody
1.Sporting CP13:49
2.Uragan Ivano-Frankivsk11:96
3.Città di Eboli6:123
4.Loznica-Grad 20183:80

Skupina B

pořadítýmskórebody
1.Mallorca Palma Futsal15:39
2.Piast Gliwice10:86
3.Novo Vrijeme Makarska3:71
4.FK Dobovec5:151

Skupina C

pořadítýmskórebody
1.Benfica11:47
2.FK Chrudim7:65
3.Luxol St. Andrews2:82
4.Kajrat Almaty2:41

Skupina D

pořadítýmskórebody
1.Sporting Anderlecht Futsal17:77
2.Barça18:97
3.MNK Futsal Pula9:123
4.United Galati4:200

Zdroj: UEFA, FK Chrudim

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.