Chelsea porazila Leicester a v semifinále narazí na Southampton. United se utká s Tottenhamem

Fotbalisté Chelsea postoupili do semifinále Anglického poháru, když vyřadili další prvoligový celek Leicester výhrou 2:1 po prodloužení. Zápas rozhodl ve 105. minutě Pedro. V semifinále doplnili Manchester United, Tottenham a Southampton

Leicester byl v počátku aktivnější v zakončení, pak se ale do několika šancí dostal útočník londýnského klubu Morata a ve 42. minutě už se radoval z první branky v roce 2018. Gólový půst ukončil po třinácti zápasech.

Čtvrt hodiny před koncem ale z dorážky vyrovnal Vardy a zápas dospěl do prodloužení, ve kterém uspěla Chelsea. Na konci první části nacentroval Kanté do vápna, Pedro byl důraznější než gólman Schmeichel a hlavou rozhodl.

V posledních deseti zápasech Anglického poháru se španělský záložník či útočník podílel na osmi gólech Chelsea: šest jich dal a na dva přihrál.V předchozích třech případech v letech 1997, 2000 a 2012, když se Chelsea utkala s Leicesterem v poháru, pokaždé postoupila a zároveň vyhrála celou soutěž.

O postup do finále bude bojovat se Southamptonem, který vyřadil třetiligový Wigan výsledkem 2:0. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Manchester United a Tottenham.