Spojte se s námi


Blog

Čeští sportovci seřazeni podle jejich výdělku. První příčka se už 3 roky nezměnila. Nejvýše postavená žena je až 17. Vládnou hokejisté

Podíváme se společně na nejvýdělečnější české sportovce. Konkrétně těch 10 nejúspěšnějších. V žebříčku mají nejčastější zastoupení hokejisté, dále také fotbalisté, ale na vrcholu je již 3. rok po sobě basketbalista. Výdělek je počítán z hrubé mzdy, odměn a z peněz od sponzorů za období od června 2021 do července 2022.

Publikováno

dne

Podíváme se společně na nejvýdělečnější české sportovce. Konkrétně těch 10 nejúspěšnějších. V žebříčku mají nejčastější zastoupení hokejisté, dále také fotbalisté, ale na vrcholu je již 3. rok po sobě basketbalista. Výdělek je počítán z hrubé mzdy, odměn a z peněz od sponzorů za období od června 2021 do července 2022.

10. Matěj Vydra

Věčný smolař a aktuálně nezaměstnaný fotbalista. V Burnley mu vypršela smlouva a aktuálně tak řeší svou budoucnost. Jeho výdělek za sledované období činí 85 milionů korun.

9. Dominik Kubalík

Český sniper vstoupil do NHL ve velkém stylu. Poslední sezona mu ale vůbec nevyšla, když za 78 utkání vstřelil pouze 15 branek. S těmito čísly u Blackhawks nebyli spokojeni a tak se jako volný hráč stěhuje do Detroitu. Kubalík si vydělal 95 milionů korun.

8. Tomáš Souček

Srdcař, který se svým týmem letos bojoval do posledních kol o Ligu mistrů. West Hamu nakonec ligového programu ale došel dech a musí se tak spokojit s Konferenční ligou. Její finále se bude hrát v pražském Edenu a Souček by si ho se svým kamarádem a spoluhráčem Vladimírem Coufalem rád zahrál ve svém bývalém působišti. Souček nasbíral 112 milionů korun.

7. Jakub Vrána

Útočník Detroitu Red Wings za sebou nemá úplně nejlepší sezonu. Zasáhnout do většiny utkání mu nedovolilo zranění ramene. Nastoupil ke 26 zápasům, v nichž skóroval hned 13x. Sezonu tak zakončil se solidním průměrem 0,5 gólu na zápas. V Detroitu vydělal 113 milionů korun.

6. Ondřej Palát

Jedno z nejdůležitějších jmen posledního play-off. Palát byl tahounem své Tampy Bay a již několikátou sezonu za sebou dokázal svou formu vyladit ideálně právě na vyřazovací boje. Nečekaně však mění dres a od příští sezony bude oblékat ten New Jersey Devils. Jeho výdělek činí 126 milionů korun.

5. Tomáš Hertl

Stálice a tahoun sestavy San Jose Sharks. Hodně se v poslední době řešil Hertlův přestup, ale nakonec se žádný nekoná. U Sharks podepsal nový, víceletý kontrakt, během kterého získá více než 1,5 miliardy korun. Za námi srovnávané období vydělal 129 milionů korun.

4. Patrik Schick

Nejlépe placený český fotbalista, který zažil naprosto snovou sezonu v Leverkusenu. S bilancí 24 gólů ve 27 zápasech se stal 2. nejlepším střelcem Bundesligy a to ho výrazně zbrzdilo zranění. Letos podepsal v klubu novou smlouvu. Jeho výdělek je 148 milionů korun.

3. David Pastrňák

Zřejmě aktuálně největší jméno českého hokeje. Hvězda Bostonu, která stále nemá jasnou budoucnost. Pokud se však rozhodne v Bostonu prodloužit, smlouva by měla být obrovská. Zisk za posledních 12 měsíců činí 170 milionů korun.

2. Jakub Voráček

Návrat na druhé místo v tomto žebříčku hlásí Jakub Voráček. Velezkušený tvořivý útočník se vrátil do Columbusu, kde kariéru v NHL začal. Smlouvu má ještě na další 2 roky. Za ten minulý si připsal na účet 181 milionů korun.

1.Tomáš Satoranský

Tři roky po sobě vládce tohoto žebříčku. Může za to veliký kontrakt, který podepsal před 3 lety v NBA, kde už působit nebude. Během těchto 3 let měl nasmlouváno 30 milionů dolarů. Po přičtení peněz od sponzorů, jako třeba Adidas nebo Audi vydělal Satoranský 242 milionů korun.

17. Karolína Plíšková

Na závěr nejúspěšnější žena, kterou je Karolína Plíšková. Bývalé světové jedničce žebříčku WTA patří v celkovém pořadí 17. místo. Přesto, že se jí aktuálně příliš nedaří, tenisem si vydělala 68 milionů korun.

Zdroj: Forbes, Aktuálně

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.