Reklama

Česko-slovenské naděje na Major pohasly, Sinners i FPX proklouzly miliony mezi prsty

Česká sestava hrající pod libereckou organizací Sinners po úspěšném začátku na IEM Fall skončila těsně pod postupovou čarou do play-off. V duchu českého „první vyhrání z kapsy vyhání“ se po třech vítězstvích museli popasovat s bolestivými prohrami a nakonec i eliminací z turnaje.

Sinners vykopli vynikajícím vítězstvím nad Complexity, tedy týmu, v němž nalezneme i slavného Marcela „coldzera“ Davida. To českým borcům určitě pomohlo po psychické stránce do dalšího zápasu, tentokrát proti dánským střelcům Heroic, nedávné světové jedničce.

Proti všem očekáváním se ujali i tohoto zápasu a naděje na první celočeský tým na Majoru začaly raketově stoupat. Sociální sítě se pod tlakem českých fanoušků otřásaly, ještě ovšem nebylo vyhráno.

Třetí zápas byl poněkud oddychovější záležitostí, protože česká pětka hrála proti britským Endpoint, kteří přišli o svého nejlepšího střelce Williama „mezii“ Merrimana. Ten odešel do švédské organizace Fnatic. I třetí vítězství měli muži Sebastiana „beastik“ Daňa v kapse.

Ačkoliv ale Sinners vstupovali do zápasu proti španělským Movistar Riders jako favorité, tento klíčový zápas, který by pro ně znamenal přímý postup do play-off, jim jen těsně proklouznul mezi prsty.

Šlo se dokonce i do posledního kola zápasu, to ale bohužel šlo na stranu Španělů a pád Sinners na IEM Fall tímto začal. Posledním zápasem totiž byl mač proti dánským legendám Astralis. Ti již sice měli postup do play-off i na Major jistý, i tak ale představovali těžkou výzvu.

A nakonec byli výzvou, kterou Sinners nedokázali překonat. Kvůli této prohře museli hrát s Heroic a Movistar Riders rozhodující zápas o postup. Ty se hrály v krátkém a agresivním formátu MR3, na který se Sinners nepřipravili tak dobře.

Movistar Riders je převálcovali 4-0, Heroic potom měli práci o něco těžší, ale se skóre 4-2 i tak prošli do vyšších pozic turnaje a Sinners se museli sbalit a letět domů.

Stejně jako Češi budou zklamáni i Slováci, kteří určitě na Majoru neuvidí svého dlouholetého CS:GO zástupce Martina „STYKO“ Styka. Ten už Slovensko reprezentoval na několika majorech v různých týmech, mousesports a Cloud9, tento mu ovšem nebyl dopřán.

Zdroj: IEM Fall

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené