České týmy v pohárové Evropě září! Bude mít mistr Fortuna ligy jisté místo v základní skupině Ligy mistrů?
Týmy z České republiky zažívají v pohárové Evropě velice vydařený podzim. V žebříčku za aktuální sezonu si vedou dokonce lépe než francouzské týmy. Pokud skvělé výsledky udrží i nadále, mohl by se vítěz nadcházejícího ročníku Fortuna ligy dočkat místa rovnou ve skupině Ligy mistrů.

Týmy z České republiky zažívají v pohárové Evropě velice vydařený podzim. V žebříčku za aktuální sezonu si vedou dokonce lépe než francouzské týmy. Pokud skvělé výsledky udrží i nadále, mohl by se vítěz nadcházejícího ročníku Fortuna ligy dočkat místa rovnou ve skupině Ligy mistrů.
Nejúspěšnějším českým mužstvem v aktuální sezoně evropských pohárů je Plzeň. Ta se přes předkola dostala do základní skupiny Evropské konferenční ligy, kde vyhrála všech pět dosavadních duelů. Díky tomu v koeficientu získala 17.5 bodu.
Za očekáváním nezaostává ani výběr Jindřicha Trpišovského. Slavia totiž vede skupinu Evropské ligy. To jí doposud vyneslo v koeficientu 12.5 bodu, další přijdou díky jistému postupu ze skupiny.
Pokud Sparta vyhraje nadcházející duel s Arisem Limassol, také ona bude figurovat ve vyřazovacích bojích. Do koeficientu zatím přispěla ziskem sedmi bodů.
Přes nástrahy předkol se neprobojovali pouze Bohemians, kteří nestačili na silné Bodo/Glimt a prohráli oba vzájemné duely. Navzdory tomu patří České republice v žebříčku pro aktuální sezonu šesté místo, hůře je na tom Francie, Nizozemsko či Turecko.
V celkovém žebříčku patří momentálně České republice jedenáctá příčka. Na aktuálně desáté Skotsko ztrácí 1.85 bodu. V případě účasti v elitní desítce by se vítěz nadcházejí sezony Fortuna ligy dostal přímo do základní skupiny Ligy mistrů. Vítěz poháru by měl jistotu minimálně Evropské konferenční ligy.
Už nyní je jisté, že Slavia i Plzeň si zahrají evropské poháry i na jaro. Ve hře je také Sparta, naopak ze Skotska budou pokračovat pouze Rangers.
Získané body se dělí počtem účastníků z dané země, v případě Skotska tedy pěti, zatímco u Česka pouze čtyřmi. Účast v elitní desítce tedy rozhodně není nic nereálného. Pozor si však musíme dát na Rakousko a Švýcarsko, které mají minimální ztrátu.
Zdroj: Coen.wz.cz, UEFA
-
Chance LigaVelký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Chance Liga
Americký sen odmítl, zvolil ten sešívaný. Slavia vyhrála boj o talent za 75 milionů











