Česká reprezentace stoupá žebříčkem, patří jí nejlepší umístění za poslední dva roky

Česká reprezentace si po dvou důležitých výhrách v kvalifikační skupině na mistrovství Evropy 2020 polepšila nejen v pořadí samotné skupiny, ale i v žebříčku FIFA. Aktuálně České republice patří 41. místo, což je nejlepší umístění za poslední dva roky.

Embed from Getty Images

České republice výrazně pomohly výhry 2:1 nad Bulharskem a 3:0 nad Černou Horou. Díky nim se národní tým vyšvihl v tabulce kvalifikační skupiny na druhé místo a v samotném žebříčku FIFA mu patří 41. místo.

To pro český celek znamená polepšení o sedm míst, což je třetí nejlepší posun v první padesátce pořadí. Vedoucí pozice stále patří reprezentaci Belgie. Slovensko je na 31. místě.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Berbr už nevládne, předseda FAČRu vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal

Překotné události se děly ve fotbalovém hnutí. Pro podezření z korupce a dalších trestních činů byl vzat do vazby intrikán Roman Berbr, předseda FAČR Martin Malík vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal.

Bravo Teplice! Ostatní týmy se ale musí přidat, jinak zanikne jejich výstup do ztracena

Kauza Romana Berbra zahýbala celým českým fotbalem. K celé situaci se vyjadřují jak fanoušci, tak experti či bývalí hráči. Teď se ale ke všemu vyjádřil i předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Baroš: Tohle byly praktiky mafie, některé týmy jste prostě nemohli porazit

Celým fotbalovým prostředím v České republice v posledních dnech hýbe kauza Romana Berbra v souvislosti s manipulováním zápasů. V pondělní show Tiki-Taka se k celé situaci vyjádřily i fotbalové legendy Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem. A ostravský patriot nešel pro kritická slova dvakrát daleko.