Byla sestavena nejlepší jedenáctka podzimní části v TOP 5 ligách!
Stránka football-observatory.com, která se zabývá statistickými prvky fotbalu zveřejnila nejlepší jedenáctku podzimní části v pěti nejlepších ligách světa, tedy Anglie, Španělsko, Německo, Itálie, Francie. Stránka na každém postu poté dala deset nejlepších hráčů na danou pozici. Podmínkou bylo, aby každá hráč odehrál v daném termínu minimálně 720 minut v domácí soutěži.
Ve španělské La Lize dosáhli nejlepších výsledků brankář Jan Oblak z Atlética Madrid a notoricky známý útočník Leo Messi z Barcelony. Z Premier League zástupci Man City, tedy Nicolás Otamendi a Sergio Aguero. Z francouzské Ligue 1 Marco Veratti jako box-to-box hráč a útočník Nabil Fekir z Lyonu. V italské Serii A dominovali obránci Faouzi Ghoulam a defenzivní záložník Jorginho, oba oblékají dres Neapole.
Nicméně kromě známých a velkých hráčů se do top 10 hráčů dané pozice umístilo i pár překvapení. Například Nick Pope z Burnley, Alisson Becker z AS Řím, Michael Gregoritsch z Hoffenheimu, Luis Alberto z Lazia, nebo Rodrigo Moreno z vysluněné Valencie. Nejvíc zástupců mělo anglické Man City, které reprezentuje hned dvanáct hráčů. Na druhém místě skončilo PSG s osmi hráči. Do této statistiky se nevešel Cristiano Ronaldo, Bale, Benzema ani Suárez.
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Chance Liga
Americký sen odmítl, zvolil ten sešívaný. Slavia vyhrála boj o talent za 75 milionů












