Spojte se s námi


Hokej

Bratři Kovářové a Stránský budou bojovat v semifinále play off švýcarské ligy. Ostatním Čechům sezóna v NL skončila

V nejvyšší švýcarské National League se letos představilo celkem 7 českých hráčů a z toho hned 4 se umístili v top 20 žebříčku produktivity. Do vyřazovacích bojů se dostali všichni, avšak jen 3 zasáhnou do semifinále. Pojďme se podívat na jejich cesty.

Publikováno

dne

V nejvyšší švýcarské National League se letos představilo celkem 7 českých hráčů a z toho hned 4 se umístili v top 20 žebříčku produktivity. Do vyřazovacích bojů se dostali všichni, avšak jen 3 zasáhnou do semifinále. Pojďme se podívat na jejich cesty.

Jan Kovář (EV ZUG)

Poté co Plzeň v roce 2019 vypadla v semifinále s Třincem, Jan Kovář změnil své působiště. Poprvé ve své kariéře okusil kvalitu švýcarské hokejové ligy. Zamířil přímo do klubu EV Zug, ve kterém hraje letos již svoji třetí sezónu.

A je to pro něj povedená sezóna. Stal se největším tahounem týmu a s 43 body (9 + 34) jako nejproduktivnější hráč svého klubu dovedl mančaft z prvního místa do play off. Ve čtvrtfinále Zug narazil na Lugano, které smetl nejkratším možným způsobem 4:0 na zápasy.

V semifinále parta okolo Jana Kováře narazí na Curych. Kovář si ve vyřazovací části připsal zatím 5 bodů za 3 asistence a 2 góly.

Jakub Kovář (ZSC Lions)

Starší z bratrů Jakub na začátku sezóny řešil nepříjemné zdravotní potíže s kolenem, kvůli kterým odehrál pouze jediný zápas v KHL. Z problému se ale dokázal vymanit a jeho kroky vedli do National League ve Švýcarsku.

Zatím co jeho bratr góly střílí, Jakub se je snaží chytat. „Bratrovražedný“ souboj se fanouškům letos naskytl dvakrát a v obou případek z něj vyšel lépe útočník Jan. V únoru dokonce Jan donutil svého bratra střídat po tom, co 3krát asistoval a jeho tým přejel Curych 5:2.

Lvi po základní části skončili třetí, což zajišťovalo pohodlnou výchozí pozici pro čtvrtfinále, ve kterém se střetli s severozápadním Bielem. Bitva to ovšem byla tuhá a favorit měl problém potvrdit svojí pozici.

Curych totiž první dva duely prohrál a musel otáčet, což se mu však povedlo a konečný stav skončil 4:3 pro ZSC Lions. Jakub Kovář chytal všech 7 utkání a z toho dvě vynuloval. V Play off si drží 94% úspěšnost zákroků. V semifinále jeho tým narazí na Fribourg, ve kterém nehraje jediný český hráč.

Matěj Stránský (Davos)

Matěj Stránský po dvou úspěšných sezónách v Třinci vyměnil svoje působiště za Švýcarský Davos. A změna vítkovickému odchovanci zřejmě chutná.

Patří totiž mezi nejvýraznější tváře celé ligy. Stal se dokonce nejlepším střelcem s 26 zářezy. A svoji formu si přinesl i do vyřazovacích bojů, kde svými gólovými příspěvky pravidelně obohacuje skóre svého týmu.

Davos ve čtvrtfinále s Rapperswilem doslova utekl hrobníkovi z lopaty. První tři zápasy totiž prohrál a aby postoupil, musel vyhrát 4krát v řadě. Nic ale není nemožné a Davos je toho důkazem, protože se mu otočka povedla na jedničku. Tým Matěje Stránského tak vyhrál v sérii 4:3 a postoupil do semifinále, kde se utká se sebrankou Jana Kováře.

Do semifinále se neprobojovali Michael FrolíkJiřím Sekáčem, kteří hájili barvy Lausanne. Jiří Sekáč přitom za základní část nasbíral 46 bodů, což ho řadilo na 13. místo produktivity.

Dále další zápasy nepřidá ani Roman Červenka, který v součtu asistencí a gólů absolutně dominoval a stal se nejproduktivnějším hráčem ligy. Spolu s Romanem končí i spoluhráč Petr Čajka.

Zdroj: NL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.