Benfica sní o zázraku. Dokáže na Anfieldu uspět jako v roce 2006?
Benfica se večer utká s Liverpoolem o postup do semifinále Ligy mistrů. Favorit je zřejmý, nicméně portugalský celek rozhodně není radno podceňovat. V Lisabonu navíc nostalgicky vzpomínají na rok 2006.


Benfica se večer utká s Liverpoolem o postup do semifinále Ligy mistrů. Favorit je zřejmý, nicméně portugalský celek rozhodně není radno podceňovat. V Lisabonu navíc nostalgicky vzpomínají na rok 2006.
Portugalský celek se do čtvrtfinále Ligy mistrů probojoval přes Ajax Amsterdam. V této fázi soutěže však Benfica narazila na těžšího soupeře, když se potkala s anglickým Liverpoolem.
První zápas na domácí půdě nezvládla, když prohrála 1:3, ostudu ale rozhodně neudělala. Dokonce si vysloužila pochvalu od německého kouče Jürgena Kloppa.
Nyní se Benfica představí na slavném Anfieldu a s jejím postupem se příliš nepočítá. Nicméně fanoušci se naděje nevzdávají, naopak. Nostalgicky vzpomínají na sezonu 2005/06.
Tehdy se portugalský velkoklub s anglickým potkaly v rámci osmifinále, nicméně oba zápasy dokázala vyhrát právě Benfica. V prvním zápase vyhrála 1:0 na domácí půdě, na Anfieldu dala ještě o gól více a pohodlně postoupila.
Za Benficu tehdy hráli hráči jako Nuno Gomes, Simao, Petit, Luisao a tým jako kouč vedl tehdy stále ještě talentovaný Ronald Koeman. O góly se postarali Luisao, Simao a Fabrizio Miccoli.
Liverpool měl v kádru například Pepeho Reinu, Jamieho Carraghera, Stevena Gerrarda, Xabiho Alonsa, Robbieho Fowlera, Fernanda Morientese nebo Djibrila Cisseho.
Dokáže se Benfica postarat o zázrak? Ani před lety se s jejím úspěchem nepočítalo. Přesto šla dál.
Zdroj: UEFA, Benfica
-
Fotbal
Osudová šance pro Kinského! Chytat bude v nejdůležitějším zápase sezóny
-
Chance Liga
Kabina v plamenech? Zelený pálí do náhradníků, sám nestíhal
-
Chance Liga
To by byla posila! Slavia chce ulovit kata Sparty, popere se s Plzní
-
Fotbal
„Celá republika se nám směje,“ zuří fanoušci Sparty po debalku s Alkmaarem












