Basketbalová Slavia představila nové dresy. Tradice je zpět, venkovní sada překvapí
Basketbalová Slavia oznámila podobu svých nových dresů, se kterými vstoupí v sobotu do nové sezony Národní basketbalové ligy (NBL). Pro domácí sadu zvolila tradiční barvy, kdy vidíme půlené červenobílé dresy. Venkovní kolekce pak lehce napodobuje fotbalovou sestru a volí tmavě modrou s fialovými prvky.

Basketbalová Slavia oznámila podobu svých nových dresů, se kterými vstoupí v sobotu do nové sezony Národní basketbalové ligy (NBL). Pro domácí sadu zvolila tradiční barvy, kdy vidíme půlené červenobílé dresy. Venkovní kolekce pak lehce napodobuje fotbalovou sestru a volí tmavě modrou s fialovými prvky.
- Basketbalová Slavia oznámila podobu nových dresů
- Domácí sada je opět červenobílá
- Venkovní kolekce je modrá s fialovými prvky
Slavia Praha oznámila podobu nových dresů na sezonu 2025/26
Zatímco fotbalová sestra už zveřejnila podobu svých dresů už před více než dvěma měsíci, nyní ji následuje basketbalová Slavia, která už v sobotu vstoupí do nové sezony 2025/26 Národní basketbalové ligy na domácí palubovce proti Nymburku.
Domácí sada nepřekvapí, opět vidíme půlené červenobílé dresy, které ke Slavii zkrátka patří. A jak už to tak bývá, u venkovní je vždy větší prostor na kreativitu a tentokrát byla zvolená tmavě modrá barva, kterou doplňují fialové prvky.
„Domácí dresy jsou symbolem historie a síly Slavie, zatímco venkovní jsou o energii, odvaze a sebevědomí. Chtěli jsme něco, co bude bavit hráče i fanoušky, a myslím, že se to povedlo,“ pronesl PR manažer Slavie Lukáš Bohata pro klubový web.
Symbolický prvek na každém dresu
Na každém z dresů pak uvidíme i symbolický prvek v podobě vlajky na dresu. Každý hráč bude mít na svých zádech nad číslem vlajku státu, ke kterému se hrdě hlásí. Týká se to třeba Američanů Rubina Jonese a Tyrela Bladena.
Nikolaos Noumeros se pak rozhodl mít na dresu vlajky dvě, vedle řecké bude mít i tu českou. David Böhm hrdě ukazuje hned tři – Českou republiku, Chorvatsko a Bosnu a Hercegovinu. Slavia tím zdůrazňuje, že je mezinárodní, ale pevně spojená s Prahou.
Samotné představení pak proběhlo v centru hlavního města, a to na Karlově mostě, Staroměstském i
Václavském náměstí či před Pražským hradem. Došlo i na focení se s fanoušky, pozornost hráči získali i u turistů.
„Jako slávistu mě vždycky potěší červenobílé půlené dresy. Ale musím říct, že ta venkovní fialovo-modrá sada je opravdu exkluzivní. Má styl a věřím, že si ji fanoušci zamilují,“ dodal generální manažer Michal Naď.
Sešívaní obléknou dresy značky Puma a pracovalo se na nich od ledna tohoto roku. Výsledkem je kolekce, která propojuje tradici se současnými trendy a kvalitou srovnatelnou s evropskými basketbalovými velkokluby.
Samotní fanoušci nové dresy naživo poprvé uvidí v sobotu 27. září od 18:00 na hale Královka v zápase proti Nymburku. Ve stejný den jdou také do online prodeje, kde si je budou moci zakoupit.
Zdroj: Autorský článek
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Chance Liga
Americký sen odmítl, zvolil ten sešívaný. Slavia vyhrála boj o talent za 75 milionů












