Barcelona hladce porazila Osasunu, Messi po gólu sundal dres a vzhlížel k Maradonovi

V předposledním kole loňského ročníku La ligy dokázala Osasunu na liduprázdném Camp Nou zvítězit. Dnes nedali Katalánci soupeři nejmenší šanci. Gól v utkání si připsal také Lionel Messi, který si po upravení skóre na 4:0 svlékl dres a dal vzpomenout na svého zesnulého idola – Diega Maradonu.

Zdroj: fcbarcelona.com

Od začátku dnešního utkání byla Barcelona na hřišti lepším týmem, už v jedenácté minutě měl obrovskou příležitost ke skórování Coutinho, gólovou radost mu na brankové čáře vzal jeden z obránců Osasuny.

O čtvrt hodiny později ale dokázal balón na třetí pokus dostat do branky Martín Braithwaite a Barcelona tak zaslouženě vedla. Do poločasu se ještě z voleje trefil Antoine Griezmann, který balón napálil do branky krásně z hranice vápna.

Po změně stran napravil svou reputaci z prvního poločasu Phillipe Coutinho, který pouze doklepl míč do sítě po nesobecké nahrávce Griezmanna.

V 70. minutě dal gól zanedlouho po svém příchodu na hřiště Ousmane Dembélé, ten mu ale hlavní sudí Mateu Lahoz po diskuzi s VAR pro ofsajd neuznal.

Barcelona ale nemusela na změnu skóre čekat ani 3 minuty, když se ze střední vzdálenosti trefil Messi a upravil na konečných 4:0.

Ihned po skórování odhodil svůj barcelonský dres a v červeno-černém dresu natáhl ruce k nebesům. Dal tak vzpomenout na svůj největší fotbalový idol, o kterém nedávno prohlásil, že se mu na hřišti nikdy nevyrovná.

Jedinou nepříjemností pro Barcelonu dnes bylo vynucené střídání, když v 67. minutě musel hřiště se zraněním opustit Clément Lenglet, který je již třetím obráncem Katalánců, jenž si za posledních osm dní přivodil zranění. Délka jeho rekonvalescence zatím není známá.

Zdroj: livesport.cz