Baník konečně zvítězil! Doma zabral a v bitvě o záchranu porazil Jihlavu 3:1

Baník vyhrál teprve potřetí v sezoně. Doma sice proti Jihlavě díky brance Baroše vedl 1:0, ale Popovič srovnal a zápas otočil Hrubý. Tečku na vítězství domácích dal po rohu Procházka. Baník poprvé pod novým trenérem Páníkem vyhrál a na záchranu ztrácí pět bodů.

zdroj: twitter.com/fcbanikostrava

Vysočině chyběl její nejlepší střelec Ikaunieks, Baníku se naopak vrátili Fleišman, Procházka a Baroš, kterých start byl nejistý. V 10. minutě poprvé pohrozil hlavou po centru Jiráska Poznar, ale svůj pokus nasměroval mimo. O chvíli později zahrozil Baroš. Baník tlačil i nadále, ale Poznar trefil pouze rukavice Rakovana.

O chvíli později se domácí již dostali do vedení. Hlinka našel Baroše, který se otočil a poslal Ostravany do vedení. Jenže ihned po půli srovnal z rohu střídající Popovič. V 68. minutě již mohl výsledek otočit Klíma, který ale z bezprostřední blízkosti pořádně netrefil balon a z následného závaru již nic nebylo. O čtyři minuty později se potvrdilo pořekadlo nedáš, dostaneš. Ostravský záložník Hrubý nádherně trefil z voleje přesně k tyči.

Zajímavou situaci ke skórování měl i Granečný, ale Rakovan mu zmenšil střelecký úhel a pokus zblokoval. Baník se dočkal o tři minuty později, když se po rohu ocitl na zadní tyči Procházka a zvýšil na 3:1. V 86. minutě dupl na Baroše Buchta a dostal červenou kartu. Útočníka museli odnést na nosítkách. Baník poté na hřišti dominoval, zajímavě střílel Granečný. V závěru ještě mohl zvýšit Diop, ale tváří v tvář nepropálil Rakovana.

Baník tak stáhl předposlední Zbrojovku Brno na čtyři body, na záchranu ztrácí o bod míň. Jihlava zůstává na 11. pozici. Ostravané ještě odehrají ve středu odložené utkání doma proti Viktorii Plzeň.