Bakambu se stal nejdražším Afričanem historie. Za jakou částku přestoupil?

Cédric Bakambu dnešním dnem oficiálně přestoupil z Villarealu do Beijingu Guoan a stal se tak nejdražším Afričanem všech dob. A za kolik tento šestadvacetiletý útočník přestoupil? Čínský klub za něj zaplatil 73,5 milionů eur! 

Embed from Getty Images

O tom, že Bakambu opustí Villareal a půjde do Číny, se vědělo už dávno. Přestup však zbrzdila komplikace ohledně nového daňového pravidla, který samotný transfer ještě více prodražilo. Nicméně vše se vyřešilo a konžský reprezentant už má za sebou absolvovanou zdravotní prohlídku a podepsanou smlouvu.

Bakambu tak po dvou a půl letech odchází z Villarealu. V nich stačil odehrát 105 zápasů a vstřelit 47 branek. Španělský tým si už za tohoto snajpra našel náhradu. Měl by jí být Roger Martínez přicházející z čínského Jiangsu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.

Kubalík získal první tři body v sezoně! Jak si vedli další krajánci v NHL?

NHL za sebou má další hrací den a z hokejistů z České republiky nejvíce zazářil Dominik Kubalík, který získal hned tři kanadské body. Nebyl však jediným, kdo se zapsal do statistik. Jak si vedli ostatní?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.