Reklama

Arsenal se konečně dohodl s Brightonem a získal hvězdného obránce

arsenal zdroj wba.co.uk
Zdroj: West Bromwich Albion

Dlouhá přestupová sága mezi Arsenalem a Brightonem je u konce, Arsenal získal hvězdného anglického stopera Bena Whitea za 50 miliónů liber. Pojďme se podívat, jak přestupová jednání probíhala a co může nová tvář v dresu s kanónem na hrudi nabídnout.

Anglický reprezentant Ben White se narodil v roce 1997 v Poole. Patří k nejlepším obráncům v Anglii. Ben White byl kmenovým hráčem Brightonu, kde prošel jeho akademií. Strávil dva roky na hostování v nižších soutěžích. V sezóně 19/20 hostoval v Leeds United, kde byl vyhlášen nejlepším hráčem sezóny. V sezóně 20/21 si získal místo v základní sestavě Brightonu, kde byl také vyhlášen nejlepším hráčem sezóny.

Tento obránce je velmi inteligentním hráčem. Má dobré technické schopnosti a je také silný na rozehrávce. Umí svému týmu také pomoct při tvoření protiútoků svými rychlými výběhy. Pokud je potřeba, může nastoupit i na pozici defenzivního záložníka nebo pravého obránce.

Už od začátku přestupového okna měl Arsenal v plánu přivést hráče na pozici stopera. Klub si přál kvalitního praváka, který by tvořil obrannou dvojici s Gabrielem. Ben White byl hlavní prioritou. Jednání mezi Brightonem a Arsenalem se táhla dlouho dobu. Brighton odmítl celkem pět nabídek. Až šestá v hodnotě 50 miliónů liber byla přijata.

Ben White si přestup do Arsenalu velmi přál a doufal, že jeho přestup bude úspěšně dokončen. Před oficiálním podáním první nabídky, se sešel hráč s Mikelem Artetou, trenérem Arsenalu. Arteta a White si mezi sebou promluvili a Arteta anglickému reprezentantovi ukázal projekt, který chce v Arsenalu tvořit, a ukázal, jakou roli v projektu by měl sám White. Tím hráčem přesvědčil.

Po přijetí šesté nabídky se Ben White sešel s Artetou znovu. Začalo jednání ohledně smlouvy. Smlouvu podepsali na 5 let a hráč si díky ní přijde na 90 000 liber týdně. Smlouva obsahuje klauzuli s opcí na prodloužení smlouvy o jeden rok. Zajímavé je, že plat 90 000 týdně je méně, než například v Arsenalu pobíral Mustafi, Sokratis či David Luiz.

Zajímavé je, že s přestupem do klubu také pomáhal i Bukayo Saka, hvězdné křídlo Arsenalu. Saka i White reprezentovali Anglii na letošním EURO, kde Saka s Whitem často hovořil. Takže i když byl Arteta při rozhovoru velmi přesvědčivý, chtěl si přestup ještě více pojistit.

Zajímavé je, že o tohoto obránce mělo zájem více velkých klubů. Na hráče se tázaly kluby jako Liverpool, Chelsea, Manchester United a PSG. Ale Arsenal byl více aktivní a především rychlejší, takže hráče nakonec získal.

Ben White bude nosit na dresu číslo 4. Místo v základní sestavě by měl mít podle Artety jisté. Krom něj na pozici stopera je v Arsenalu Gabriel, Holding, Chambers a Marí. Předpokládá se, že White bude tvořit hlavní obrannou dvojici s Brazilcem Gabrielem.

Ben White nebyl prvním přestupem Arsenalu v tomto přestupovém okně. Před ním klub koupil levého obránce Tavarese a defenzivního záložníka Lokongu. Podle několika zdrojů nejde o všechny přestupy Arsenalu, klub se chce pokusit přivést minimálně ještě jednu TOP posilu. Uvidíme, kdo to bude, a zda se povede přeskládání kádru tak, aby mohli opět konkurovat nejlepším týmům.

Použité zdroje: Sky Sports, Arsenal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

    • Důkaz toho, že se ve fotbale točí velké peníze, takže se jedná o kombinaci obojího.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené