Alex Král do West Hamu za Součkem a Coufalem? Mohlo by to fungovat!

Ruská i britská média přišla s informací, že by Alex Král mohl přestoupit ze Spartaku Moskva. Tato informace je známa již několik dní, pojďme se tedy podívat a zamyslet se, za jakých okolností by to pro všechny strany dávalo smysl.

Zdroj: twitter.com/fcsm_eng/

West Ham se díky přestupu Vladimíra Coufala a Tomáše Součka dostal do většího povědomí fanoušků v České republice. Trenér David Moyes koupil v podobě obou internacionálů hodně muziky za málo peněz.

To by však neplatilo v případě Krále, kterého si podle listu The Mirror Spartak cení na 30 milionů liber. Mít ve svém středu dva hráče, kteří se znají z předchozího klubu a z reprezentace, jistě není k zahození, zvlášť po dvou již tak povedených přestupech hráčů ze Slavie, ale nastavená cenovka by mohla být problém.

Druhý problém, respektive pohled na věc, je z hlediska herního vytížení. Současná dvojice Souček – Rice je neotřesitelná. Své o tom ví například Mark Noble, který si připisuje, vyjma zápasu proti Evertonu, pouze minutové starty.

Declan Rice čas od času zaskočí na pozici stopera, ale jeho místo je určitě ve středu zálohy. A zde patří mezi nejlepší v celé lize. Když k tomu ještě připočteme jeho nízký věk (21 let), vzejde nám z toho velice lukrativní zboží, které West Ham nebude schopen udržet.

Velmi nahlas se hovoří o zájmu Chelsea, která ukázala, že se za svou vysněnou posilu nebojí “vysolit” balík. V tomto případě by se jednalo o částku rozhodně vyšší, než je již zmiňovaných 30 milionů liber za Krále. Zde by tedy dával smysl pro Krále i West Ham.

Souček de facto nahradil Marka Nobla, nutno říct, že chvályhodně. Alex Král by měl zastoupit Declana Rice. Je toho kučeravý středopolař schopný? Očekávání by bylo jistě obrovské, i díky úspěchům svých krajanů v klubu. O přestupu se mluví stále hlasitěji, takže odpovědi na otázky možná dostaneme brzy.

Zdroj: transfermarkt.com, hammers.news

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.

Kubalík získal první tři body v sezoně! Jak si vedli další krajánci v NHL?

NHL za sebou má další hrací den a z hokejistů z České republiky nejvíce zazářil Dominik Kubalík, který získal hned tři kanadské body. Nebyl však jediným, kdo se zapsal do statistik. Jak si vedli ostatní?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.