Alcaraz vyslal brutální forhend a ve finále zaútočí na Sinnerovu impozantní sérii
Ani na Turnaji mistrů nenašla takhle dvojice své přemožitele. Carlos Alcaraz a Jannik Sinner si opět zahrají velké finále. Španělský tenista ohromil v semifinále diváky nechytatelným forhendem, Ital působí v halovém prostředí jako nepřekonatelný predátor. Jeho série vítězství v tomto prostředí překonala i sérii Rogera Federera.

Ani na Turnaji mistrů nenašla tato dvojice své přemožitele. Carlos Alcaraz a Jannik Sinner si opět zahrají velké finále. Španělský tenista ohromil v semifinále diváky nechytatelným forhendem, Ital působí v halovém prostředí jako nepřekonatelný predátor. Jeho série vítězství v tomto prostředí překonala i sérii Rogera Federera.
- Carlos Alcaraz postoupil poprvé v kariéře do finále Turnaje mistrů
- Španěl se v utkání proti Auger-Aliassemu zaskvěl dělovým forhendem
- Ve finále se pokusí ukončit úctyhodnou sérii vítězství Jannika Sinnera v hale
Alcarazova jízda za finále a postem jedničky
Ne, že by neměl další přednosti. Carlos Alcaraz naopak disponuje komplexním arzenálem tenisových dovedností. Proti Auger-Aliassimemu v semifinále se ale nejvíce vyjímal jeho dělový forhend, který se vyřítil s rychlostí přesahující 178 km/h.
Carlos Alcaraz just hit a 111 mph forehand in Turin.
— The Tennis Letter (@TheTennisLetter) November 15, 2025
One-hundred… ELEVEN.
🤯🤯🤯
pic.twitter.com/ZVvIAai8vu
Ani kanadský tenista, hrající v závěru sezóny ve skvělé formě tak nedokázal ohrozit velkého favorita tohoto semifinále Turnaje mistrů. Alcaraz zvítězil po setech 6:2, 6:4. V Turíně, kde si mimochodem zajistil pozici jedničky ATP pro rok 2025, si tak zahraje další velké finále proti Sinnerovi.
Na závěrečném turnaji v Turíně tak Španěl předvedl nejlepší výkon své kariéry. Při své premiéře před dvěma lety tady skončil v semifinále na raketě Djokoviče. Loni pak překvapivě ani nepostoupil ze základní skupiny.
Teď má šanci přidat pětadvacátou trofej do své sbírky ve které nechybí grandslamové tituly z Wimbledonu, Roland Garros nebo US Open. V cestě mu ovšem stojí soupeř, který je v prostředí finálového turnaje ATP jako doma.
Neporazitelný Sinner? V hale překonal i Federera
A Italský tenista je v Turíně doma i doslova. Řeč je ale v souvislosti s domovem hlavně o halových podmínkách, ve kterých je ještě úspěšnější, než v jiném prostředí. Na letošním Turnaji mistrů se Sinner dostal na hodnotu třiceti vítězství v řadě.
Takovou šňůru bez porážky zaznamenalo v halových podmínkách na tvrdém povrchu pouze několik největších hráčů historie. Jednoho z nich italský tenista čerstvě překonal. A není to nikdo menší než Roger Federer, který v letech 2006 a 2007 odešel v halových utkáních jako vítěz devětadvacetkrát v řadě.
Před Sinnerem tak stojí ještě například výkony Ivana Lendla, Novaka Djokoviče nebo Johna McEnroe. Také zmíněný Federer má na svém kontě ještě jednu delší sérii bez porážky.
Souboj generace: Alcaraz je Sinnerovou kryptonitou
Předně ale teď Sinner musí zvládnout test v podobě svého největšího rivala Alcaraze. Ten je jediným protivníkem, který jej je schopen porážet. Celkově to na oficiálních akcích ATP dokázal už desetkrát. Španěl opanoval finále proti Sinnerovi na US Open, otočil také poslední zápas letošního Roland Garros.
Sinner proti němu uspěl ve finále Wimbledonu. To je ovšem jediné vítězství ve vzájemných soubojích z posledních osmi utkání. Ital tak má obrovskou motivaci dokázat svou jedinečnost v halových soubojích. Finále v Turíně je dnes v plánu od šesti hodin večer.
Zdroj: Autorský článek
-
Chance Liga
Tohle si dovolit nemůže. Grimaldo neuposlechl Priskeho a následovala hádka
-
Chance Liga
Hvězda, která letos září: Chtěl jsem jít do Edenu, teď už bych ale o přestup nestál
-
Chance Liga
Co to je za blázna? Sparta v derby béček předvedla svého Yamala
-
Chance Liga
Slavia hlásí posilu z Olomouce! Přichází klíčový muž Sigmy, kterého nahradí zajímavé jméno z Rakówa












