Spojte se s námi


Blog

Ajax zažívá nejhorší vstup do sezony v celé své historii

Minulou sezonu skončil Ajax Amsterdam v Eredivisie až na třetím místě, což mělo za následek to, že se poprvé od roku 2010 neprobojoval do Ligy mistrů. Před ním se umístily dva největší konkurenci PSV a vítězný Feyenoord. Samozřejmě s tímto výsledek představenstvo celého klubu nemohlo být spokojené.

Publikováno

dne

Minulou sezonu skončil Ajax Amsterdam v Eredivisie až na třetím místě, což mělo za následek to, že se poprvé od roku 2010 neprobojoval do Ligy mistrů. Před ním se umístily dva největší konkurenci PSV a vítězný Feyenoord. Samozřejmě s tímto výsledek představenstvo celého klubu nemohlo být spokojené. Přes léto se tak udály změny, které však působily spíše odevzdaným dojmem a prozatímní výsledky tomu odpovídají.

Letní odchody

Jak již bývá zvykem v klubu jako je Ajax, většina hráčů, kteří zažili průlomovou sezonu, tak odchází. Kariéru navíc ukončil brankář Maarten Stekelenburg. Samozřejmě někteří hráči odešli na hostování – Owen Wijndal byl puštěn do belgických Antwerp, Francisco Conceicao zase do Porta.

Citlivějšími ztráty jsou odchody klíčových hráčů. Jurrien Timber měl možnost přidat se jak k Manchesteru United, tak k Arsenalu, nakonec si ale vybral tým z Londýna, kde ihned zapadl do základní sestavy, než se bohužel zranil.

Dalším hráčem, který šel do Londýna, je Mohammed Kudus, ten si vybral West Ham. S ghanským fotbalistou odešlo 18 gólů z minulé sezony. Do Stade de Reims si to pak namířil Mohammed Daramy, který v minulé sezoně vstřelil 9 gólů.

Dalšími ztrátami byli obránci Edson Álvarez a Calvin Bassey. Když jako volný hráč opustil Ajax i Davy Klaasen, tak už se fanoušci začali obávat, jelikož odešlo dalších 10 gólů z minulé sezony.

Zřejmě nejcitlivější ztrátou však byl odchod Dušana Tadiče, který rozvázal smlouvu poté, co se začal obávat kvality mužstva a nechtěl v Ajaxu dále pokračovat. V minulé sezoně zaznamenal 13 gólů a 21 asistencí. Když nebudeme počítat góly obránců, tak Ajaxu odešlo celkem 50 gólů z minulé sezony.

Letní příchody

Jedinými čistokrevnými útočníky, kteří v létě do Amsterdamu dorazili, je Carlos Forbs, který minulou sezonu nastupoval za U21 Manchesteru City, a Chupa Akpom z druholigového Middlesbrough, kde nastřílel 29 gólů.

Jinak přišli obránci Josip Šutalo nebo Benjamin Tahirovič. Jak už tomu bývá v Ajaxu zvykem, většina hráčů jsou samozřejmě hráči ve věku kolem 20 let.

Letošní sezona

Letošní sezona však pro Ajax nezačala špatně, výhra 4:1 v prvním kole nad Heracles mohla umlčet kritiky. V dalším kole přišla remíza na půdě Excelsioru a týmu trenéra Maurice Steijna se následně podařilo přes Ludogorets postoupit do skupinové fáze Evropské ligy.

Další remíza s týmem Sittard už však nebudila přesvědčivý dojem, hned po ní navíc přišla prohra s Twente.

Ajax pokračoval remízou s Marseille v Evropské lize. Do toho přišel další klíčový zápas, tentokrát proti Feyenoordu. Místo oslav ovšem přišlo úplné uzemnění, konkrétně prohra 0:4. To už fanoušci nevydrželi a následné nepokoje obletěly celý svět.

V další kole Eredivisie na Ajax čekal Alkmaar. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že opět přišla porážka, tentokrát 1:2. V Evropské lize navázal na remízu s Marseille, když s AEK Athény uhrál výsledek 1:1. A když už to vypadalo na tři body, tak byl zápas v 86. minutě na hřišti Waalwijku přerušen za stavu 3:2 pro Ajax.

Ajax má tedy po šesti odehraných zápasech 5 bodů a plyne z toho až 16. místo znamenající baráž o příští ročník Eredivisie. Jedná se o nejhorší vstup do sezony za celou historii klubu.

Současný tým překonal rekord ze sezony 1964/65, kdy Ajax po 6 kolech získal 7 bodů. V dalším zápase bude čelit nizozemský celek poslednímu Utrechtu, který má pouhé 3 body.

Zdroj: Ajax, Eredivisie

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.