Hráč Detroitu Red Wings Filip Hronek by se mohl v prosinci přestěhovat do Třince
Hronek se připojil k hradeckému Mountfieldu před začátkem sezóny. Do Hradce byl z Ameriky uvolněn na hostování z důvodu odloženého začátku NHL.

Hronek se připojil k hradeckému Mountfieldu před začátkem sezóny. Do Hradce byl z Ameriky uvolněn na hostování z důvodu odloženého začátku NHL. Původně se stal volným pouze do listopadu, ale čekání na nejlepší ligu světa se prodloužilo do konce prosince. Rodák z Královéhradeckého kraje je tedy až do nového roku stále zpřístupněn pro českou Extraligu.

Prozatím odehrál Hronek v nejvyšší české lize 14 utkání, ve kterých si držel průměr jednoho bodu na zápas. Má tedy 14 kanadských bodů za 5 gólů a 9 asistencí.
Trenéru Růžičkovi se vyplácí hlavně při přesilovkách, ale skvělý je i při hře 5 na 5. Při rovnovážném počtu na ledě má celkové 12 plusových bodů.
Blíží se však konec listopadu a Filipu Hronkovi bude v Mountfieldu končit smlouva. V Česku by ale měl hrát i v prosinci.
Bývalý český hokejista a současný hokejový expert působící u O2 TV sport Jakub Koreis se nechal slyšet, že by se měl Filip Hronek po spekulovaném konci v Hradci zařadit do obranných řad třineckých Ocelářů.
Podle Koreise by si měl hráč Detroitu za působení v Třinci připsat okolo 1 miliónů korun. Stále tu je ale možnost, že mladý obránce zůstane pod Bílou věží.
Zdroje: www.eliteprospects.com, twitter.com
-

Chance LigaSlavii čeká v létě obměna kádru. Odejdou lídři v čele s kapitánem
-

Chance LigaZavolejte psychologa! Fanoušci Slavie reagují na vyloučení kapitána Bořila
-

HokejVzniká nová hokejová velmoc? Uzbekistán válcuje mistrovství světa, střílí přes dvacet gólů za zápas
-

Chance LigaTřaskavý souboj o brankáře. Slavia chce Spartě vyfouknout reprezentanta




