535 a dost. Zázračný 15letý Dán poprvé padl ve FIFĚ 21

Zdá se to až neuvěřitelné, ale Anders Vejrgang nenašel ve víkendové lize přemožitele celých 17 týdnů. Prodlužoval tak světový rekord, který se jen těžko bude překonávat. Zatím to navíc vypadá, že je aktuálně jediný, který toho je schopen.

Zdroj: Gepa Pictures | RB Leipzig

O tomto teenagerovi se mluvilo už před třemi lety, když se tehdy 12letý mladík začínal dostávat do povědomí veřejnosti. Jako nejmladší v historii totiž prošel bez prohry víkendovou ligou, tehdy ve hře FIFA 19.

Už v takto mladém věku si tak zajímavě vydělával a měl i vlastního manažera. Zářná budoucnost byla v rukách mladého Dána. V rukách, které svírají ovladač od Playstationu.

S novým ročníkem hry, a tím i novou sezonou, začal hon na mladého talenta. Od vydání hry FIFA 21 totiž Anders Vejrgang nebyl k poražení. První víkendovou ligu zvládl se skóre 30:0 na zápasy.

Už tak úctyhodný výkon. Ale když i na přelomu roku u Dána svítila v kolonce proher nula, bylo to fascinující. Kluk, který si FIFU jde zahrát až poté, co se vrátí ze školy a udělá domácí úkoly, předvádí neskutečné výkony.

Jeho fenomenální tažení se nakonec zastavilo na čísle 535 při 18. víkendové lize. Reprezentant esportového týmu RB Lipsko určitě bude chtít rozjet další pokus o zlepšení tohoto neskutečného počinu.

Podporu k rekordu mu navíc vyjádřili i profesionální hráči. Rozhodně to pro něj ale nebude jednoduchá záležitost. Už jen pomyšlení, že je tento mladík k poražení, dodává trochu více motivace jeho protihráčům.

Od příštího roku se navíc další fotbaloví „esporťáci“ budou muset mít ještě na větším pozoru. V 16 letech totiž mohou hráči začít hrát i profesionální turnaje. To se bude týkat i Vejrganga.

Jeho pozice favorita se tak rýsuje ještě dříve, něž vůbec má možnost na turnaji startovat. Pokud si bude udržovat vítěznou náladu, jeho rodiče si rozhodně s kapesným nebudou muset dělat starosti.

Jak to bude s Andersem Vejrgangem dál, to napoví následující víkendy, a pak samozřejmě první profesionální turnaj. I tak toto zázračné dítě bude terčem pozornosti pro několik následujících měsíců a možná i let.

Zdroj: fifa-esports.gamepedia.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

První kapka v moři? Končíme s českým fotbalem, poškozuje naše jméno, oznámil významný sponzor

V souvislosti s korupčním prostředím v českém fotbale se často říká, že dokud do toho budou sponzoři cpát peníze, nic se nezmění. A konečně se objevila odvážná společnost, co se k tomu postavila čelem. Konkrétně se jedná o WEDOS.

Sparta jde do karantény! Testy prokázaly v kádru Letenských covid-19

Sparťanská kabina na nějakou dobu ochoří prázdnotou. Testy totiž prokázaly přítomnost koronaviru mezi členy A-týmu.

Jan Kliment: Werner? Viděl jsem zajímavější hráče. Stuttgartu jsem vděčný za férovou péči

Útočník Jan Kliment se dal zdravotně do pořádku a patří mezi klíčové ofenzivní hráče Slovácka. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal na působení ve Stuttgartu nebo prozradil své cíle do budoucna.